Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

pare minut po wyłączeniu silnika robi się TWARDY HAMULEC


Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

witam ponownie trochę milczałem z tym tematem ale teraz to co napisze to będzie hit sezonu " hamulec się sam naprawił" dziś pojechałem jak co dzień do pracy i po pracy wsiadam do autka i SZOK pedał hamulca od razu bez odpalenia silnika mięciutki i lekko dało się nacisnąć do połowy dopiero tak za 4razem zrobił się twardy!!!!!tak wiec dla wszystkich co twierdza tak ma być lub ten typ tak ma to powiem jedno są w błędzie. nie wiem co się stało ze się samo naprawiło,wymieniałem na początku marca płyn hamulcowy, po wymianie było troszeczkę lepiej ale nadal był twardy a dziś wróciło wszystko do normy i nawet po postoju 5h pedał jest miękki.WIĘC PANOWIE POWIEM TAK Z TYM HAMULCEM BYŁO COŚ NA RZECZY TYLKO TERAZ POZOSTAJE PYTANIE CO BYŁO PRZYCZYNA I JAK DŁUGO TERAZ BĘDZIE DOBRZE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś gadałem na ten temat w robocie i doszliśmy do wniosku ze winny był za to zaworek. jak przyszły mrozy to musiał się zaciąć i przepuszczał ja do pracy mam 5km w jedna stronę i 5km z powrotem a po pracy to za dużo nie jeździłem jak już to krótkie odcinki, dopiero w środę pojechałem w trasę 150km w jedna stronę i za chwilkę z powrotem to można powiedzieć ze 300km cały czas na rozgrzanym silniku, kumple powiedzieli mi ze podciśnienie do pompy bierze się z odmy (podobno) ze musiał mi się tam zrobić jakiś szlam z woda lub jak to czasami określają majonez i chwyciło a ze w środę zrobiło się dosyć ciepło i mocno rozgrzany silnik to puściło i jest ok, tak to sobie wytłumaczyliśmy, bo gdyby coś sie rozszczelniło sie na pompie to dziwne by to było żeby sie samo uszczelniło choć we francuzach to wszystko możliwe :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Chłopaki, przeczytałem cały wątek i jak dla mnie to chora sytuacja. Połowa osób mówi, że to jest normalne a druga połowa że nie:)

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

To kto ma rację? Można się gdzieś tego dowiedzieć? Mam zadzwonić do Renault czy gdzie?:)

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Miesiąc temu miałem zmieniany płyn hamulcowy a od wczoraj mam ten sam problem z hamulcem. Notabene, mogłem samochodu nie włączać przez dwa tygodnie i hamulec był miękki!

Wczoraj miałem niezłe zdziwko jak po zdjęciu biegu zaczął mi się staczać z górki bo pedał nie zadziałał...

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Jest to bardzo uciążliwa sprawa z włączaniem ręcznego ilekroć chce ruszyć bezpiecznie gdy zaparkowałem na skosie:|

 

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.9 - Enter

P_r_z_e_m_o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadzwoń do Renault jeśli masz ochotę, mi powiedzieli, że to sytuacja nienormalna, świadcząca o nieszczelności w układzie podciśnienia wpspomagania.

W sumie cięzko o inne wnioski, skoro wcześniej tak nie było a teraz jest to coś się musiało "rozszczelnić". Usługi mogą się podjąć ale auto musiałoby zostać na conajmniej kilka dni w serwisie i nie dają gwarancji, że coś znajdą. Pewnie wymieniliby pół układu hamulcowego i saksowali majątek :)

Wg. mnie jest to jakaś "pierdoła" typu luźne połączenie wężyków lub coś tego typu, nieszczelność musi być minimalna skoro jednak trzyma te 2-3 godziny podciśnienie, dużą dziurą nawiałoby powietrza w 10 sekund :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!