Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Czyszczenie przepustnicy


coby87

Rekomendowane odpowiedzi

Przysposobić przepustnicę ??? Ja swoją wyjąłem, wyczyściłem, założyłem i działała lepiej niż wcześniej więc nie wiem co chcesz jeszcze robić specjalnym urządzeniem :l:

 

Przepustnica jest po prawej stronie pomiędzy filtrem powietrza a kolektorem dolotowym i przykręcona jest na śrubami do kolektora. Warto wymienić też uszczelkę pomiędzy przepustnicą a kolektorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cytowanie

można i tak, ale według norm i zaleceń powinno się ją przysposobić zapytaj mechanika w "normalnym" warsztacie

Po co cytujesz cały poprzedający post skoro odpowieadasz bezpośrednio pod nim :l:

Edytowane przez P_r_z_e_m_o
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Słuchajcie mam problem z niskimi obrotami. Czasami zaznaczam czasami auto po odpaleniu ma niskie obroty tj. 500-600 przy temp na zewnątrz 3-4 stopni. Po 4-5 minutach jazdy wszystko jest ok obroty wracają na 800. Innych objawów brak, raz w zeszłym miesiącu zacharczało mi KZFR przy odpalaniu. Czy warto przeczyścić przepustnicę ? Ogólnie można coś z przy tym zepsuć ? Czy aby na pewno nie ma potrzeby podłączenia później komputera ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, że wyczyść przepustnicę, to nic nie kosztuje - jak sam robisz i nie zaszkodzi. Niczego nie zepsujesz. Co do przyuczenia są różne zdania na ten temat. Ja czyszczę przepustnicę bez przyuczania. Na początku obroty są wyższe, ale później silnik się sam dostosuje. W przypadku wymiany przepustnicy lub jakiś czujników wtedy koniecznie przyucz przepustnicę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dwóch dni obroty się ustabilizowały, zaraz po rannym odpaleniu jest 1000 po chwili spada na 800 i tak trzyma. Wstrzymam się jeszcze, może to był jednorazowy występ. Najbardziej boje się tej adaptacji że ostatecznie jednak podłączenie pod komputer będzie potrzebne. Jeżeli już bym się zabrał kiedyś za czyszczenie to czy trzeba wymieniać również od razu uszczelki ? Można tą klapkę w środku ruszać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, mateusz9986 napisał:

Jeżeli już bym się zabrał kiedyś za czyszczenie to czy trzeba wymieniać również od razu uszczelki ?

zaraz wpadnie to horda ludzi piszacych ze OBOWIAZKOWO TRZEBA. Ja u siebie za pierwszym razem wymieniłem, natomiast niedawno czyściłem i nie wymieniłem i uszczelka była w niezłym stanie. Także jak dawno tam nie zaglądano lub nie wiesz kiedy ostatni raz tam ktoś zaglądał lepiej kupić te uszczelki na wszelki wypadek.

 

48 minut temu, mateusz9986 napisał:

Można tą klapkę w środku ruszać ?

Można bo inaczej dobrze nie wyczyścisz. 

 

I tu po raz kolejny pytam się gdzie do chol....ry w CLIPIe jest adaptacja? Co prawda mam 3cią generację i wygląd Clipa jest inny niż podpięcie 2giej ale nie umiem znaleźć adaptacji w CLIpie. Jest tylko test przepustnicy ale to nie jest adaptacja... 

Edytowane przez onomatopeja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!