Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

wymiana płynu chłodniczego


Rekomendowane odpowiedzi

Gość michal_b_30

Czy można mieszać nie wiem – trzeba by było zapoznać się z etykietkami na których jest opisany skład. Ja polecam wymianę na nowy-osobiście używam płynu Prestone ( temp. zamarzania -37) producent USA. Są gotowe płyny jak i koncentraty. Za 4 litrowy płyn w hurtowni płacę 33 zł, 1 litr 11 zł. Używam od kilku lat. Wejdź poczytaj o tej firmie, ma bardzo dużo plusów i można go mieszać z 90 % płynami dostępnymi.

Poniżej cytat z jednej ze ston:

"Płyn Do Chłodnic -37°C Prestone został wyprodukowany przez światowego lidera w produkcji płynów i preparatów do ochrony układu chłodzenia - amerykańską firmę Prestone, w oparciu o innowacyjną koncepcję „All makes, all models”.

Dzięki niej może być bez przeszkód stosowany do układów chłodzenia wszystkich modeli samochodów jeżdżących obecnie po naszych drogach (z chłodnicami normalnymi i aluminiowymi). Dodatkowo płyn Prestone jest mieszalny ze wszystkimi płynami na bazie mono-etylo-glikolu (ponad 90% powszechnie stosowanych płynów) i jako jedyny produkt na rynku po dolaniu innego płynu nie zmienia jego koloru ani właściwości ochronnych.

Płyn do Chłodnic -37ºC Prestone dzięki zaawansowanej formule Extendend Life charakteryzuje się wydłużoną żywotnością do 5 lat lub na 250.000 km ciągłej eksploatacji. Zawiera specjalnie opracowany pakiet inhibitorów korozji oraz środki zapobiegające pienieniu.

Innowacyjne są również opakowania wyposażone w system E-Z Pour zapobiegający niekontrolowanemu wychlapywaniu płynu w trakcie nalewania. "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupuję w ASO - nazwy nie pamiętam. Z mojego doświadczenia wynika, że optymalny poziom jest w połowie między min - max na zimnym silniku.

Dobrze mówi :) Ostatnio dolewałem i nie wiedziałem tego i dolałem do maxa. I co? Było max a po paru dniach było poniżej min... A teraz mam właśnie w połowie i poziom się cały czas elegancko utrzymuje ;-)

Teraz czeka mnie wymiana na nowy - ile wchodzi do 2.0 8v (F3R)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Przeczytaj post #37 w tym temacie, są i inne gdzie szczególnie na dolewki z BORYGA należy zwracać uwagę. Przy wymianie całości jest to mniej istotne.

Za niestosowanie szukajki i zakładanie kolejnych tych samych tematów, profilaktyczne przedłużenie paseczka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Panowie przyszedł czas że powoli zastanawiam się nad wymianą płynu chłodniczego. Przez ostatnie miesiące użytkowania (temp dodatnie) dolewałem sporadycznie wodę destylowaną. Przez to że nie wiem co było wcześniej w zbiorniku wyrównawczym mam zamiar zalać minimum 1l koncentratu Prestone tak aby uszlachetnić to co już jest w układzie chłodzenia.

O koncentracie Prestone wyczytałem: "Koncentrat po rozcieńczeniu idealnie nadaje się na wymianę (z opakowania 4l uzyskujemy 8l gotowego płynu o temperaturze zamarzania -37°C) oraz jeżeli chcemy poprawić parametry aktualnie zalanego płynu i obniżyć temperaturę jego zamarzania (np. 6 l płynu do -20°C + 1 l koncentratu Prestone = 7 l płynu do -35°C)."

Oczywiście zmierzę do jakiej temperatury ta mieszanka jest w stanie wytrzymać.

 

Pytanie, czy to dobre rozwiązanie?

Jak nie Prestone to co? chyba nie Borygo ...;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja miałem borygo w układzie i powiem szczerze ze nie widzę różnicy a tobie polecałbym spuścić wszystko (w miarę możliwości) i zalać już gotowym płynem prestone czy jakim kolwiek innym do układów chłodzenia potem porządnie odpowietrzyć układ i mieć spokój w zimie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 1 rok później...

Potrzebuje pilnie informacji odnośnie tego ile wchodzi plynu chłodniczego do układu w megane I ph II 2002r. 1.6 16v Coupe. Wymieniałem dziś płyn ale weszło mi tam raptem może 3 litry a może nawet nie:/

Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Papuga

Wszystko co napisałeś zrobiłem, oprócz dokręcania odpowietrznika, bo nie wiem gdzie on jest. A ile powinno mi wejść płynu (bo gdzieś znalazłem info ze 8 litrów) i gdzie jest ten odpowietrznik?

 

 

lapka2.gif

Regulamin pkt.

5.13 – cytowanie Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!