Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Dodanie czujników parkowania


Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Witam, interesuje mnie dołożenie czujników parkowania z przodu do M3 grandtour '15 (wersja Limited), by działały jak tylne - jest taka opcja? Chodzi mi generalnie czy do dostania są graty, które zadziałają np. pasujące te plastiki do osadzenia w zderzaku (koszyczki?) i czy dużo z tym roboty? Jak sprawdzić czy są tam kable wyprowadzone, czy trzeba będzie je ciągnąć?

Edytowane przez Kaziuk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cinas próbuje się z kolegą skontaktować ale nie wiem czy moje wiadomości dochodzą. Chodzi o dokładnie ten wątek i dołożenie fabrycznych czujników, mam moduł i głośniczek ale potrzebuje programowania clipem ale raczej zdalnie - proszę o jakiś kontakt. Dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może opiszę pacjenta 

 

Megane iii 2011, fabrycznie bez czujników ale wiązka jest w bagażniku. Dodałem głośniczków, moduł pasujący wg numerów/rocznika oraz zderzak z czujnikami. Po podłączeniu brak error prog na liczniku. Wydaje mi się że kiedyś rozmawialiśmy na PW że trzeba zrobić konfig auta żeby je 'widzial', czy jednak to nie zadziała?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MehmetMam te czujniki Valeo 632200 od pół roku zamontowane na tył i nie mam z nimi problemów. Praktycznie codziennie używam i działają ok bez żadnych komplikacji nawet lekko przybrudzone. Jedyny minus jaki zauważyłem, że moduł posiada opcję podłączenia do radia, żeby sygnał dźwiękowy szedł przez radio, ale oryginalne radio renault nie jest kompatybilne - takie info od mechanika. Aczkolwiek sygnał dźwiękowy z modułu jest wyraźny i nie wiem, czy jest sens przerabiać.

Edytowane przez wojtek0490
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem właśnie w tym że nie ma error próg. Dzisiaj sprawdzę czy jest prąd w kostce. Czy na pewno ten error próg powinien być? Czy mówiąc że can nie widzi oznacza że moduł coś nie tak, brak prądu czy coś jeszcze?

 

@msek nie wiem czy kolega się jeszcze tu udziela ale pamiętasz czy był error prog przy podpięciu ale przed dodaniem w ECU? 

 

Jeśli nie ma prądu to jakiś ciężki temat czy raczej łatwy? 

 

Powoli dochodzę do wniosku żeby założyć Valeo a to co mam sprzedać :)

Edytowane przez hadrion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!