Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Dodanie czujników parkowania


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

Jestem posiadaczem Megane Grandtour 1.9dci od niedawna, czujniki parkowania kupiłem na Ebay'u bez wyświetlacza, w czarnym elemencie zderzaka tylniego wywierciłem otwory mniej wiecej w miejscach gdzie oryginalne czujniki, wszystkie cztery kabelki zgrupowałem po lewej stronie i przeciągłem za lewą lampą przez gumową zaślepke gdzie szedł przewód do tejże lampy.

Minus wziąłem z tej wiązki kabli od lampy, a z plusem był większy kłopot mianowicie z tylnej klapy odchyliłem całą tą plastikową maskownice poluzowałem klosz gdzie jest wsteczny, znalazłem plus od wstecznego, który w tym wypadku był koloru żóltego, jednakże ok 25cm za kloszem ten żółty razem z trzema innymi wpięty jest do kostki gdzie przeistacza się w siwy i dalej z resztą kabelków leci sobie przez gumową osłonke w słupek za najmnieszą szybką boczną tam podważyłem plastikowe osłony oskrobałem ten siwy kabelek dalej wpiąłem sie w niego plusem i do centralki sterujęcej czujnikami, wszystko posciągałem opaskami i upchnąłem obok tylnego nadkola, głośniczek wyprowadziłem obok światełka bagażnikowego i gniazdka 12v.

 

To było to, czego potrzebowałem. Dziękuję!

Właśnie zamontowałem czujniki Valeo. Plus podłączyłem do szarego w słupku, natomiast ACC i minus pobrałem z gniazda zapalniczki w bagażniku. Zasilanie w gnieździe zanika parę chwil po zamknięciu auta.

Całość działa bardzo dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Chłopaki a jak zamontować elektromagnetyczny czujnik cofania ale na przód? Jak dać napięcie aby było tylko na "1" biegu??

 

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.7, 5.11

Ludzie :!:

Czytajcie przed wysłaniem to co palce "nastukały" na klawiszach :!:

Poprawcie, wstawcie odpowiednie znaki przestankowe. Zacznijcie nowe zdanie wielką literą :!:

Nikt was nie goni :!: Nie ogłaszaliśmy konkursu wklepywania literek na czas :!: ;)

Trochę szacunku dla czytających. -Prezes

Edytowane przez samuel_83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie da się zrobić aby był na 1 biegu bo nie ma informacji w skrzyni manualnej jaki mamy bieg włączony

Podłączyć do wstecznego na pewno się przyda i np połączyć z hamulcem i czasówką naciśnięcie hamulca uruchamia układ na 30s

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć wszystkim mam mały problem z czujnikami parkowania. Więc tak tylna działają bez zarzutu ale tylko wtedy gdy przednie wyłączę w menu. Jak wlacze przednie to ani przód ani tył nie działa i jest ciągły sygnał dźwiękowy. Czy macie propozycje co to. Pozdrawiam i dzięki

 

Dodano: 13 lip 2017 - 10:35

Już po problemie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Witam serdecznie, chciałbym dołożyć tak jak w oryginale PDC na tył do Megi kombi 2012r po pierwszym lifcie. W bagażniku po lewej mam taką kostkę do PDC tylko jedna. Z tego co się zorientowałem to chyba od tego roku jest jedna do modułu. Ale wracając do sedna pytania, gdzie jest kostka do głośniczka bo jej tam nie ma. Czy dźwięk jest z głośników czy ona jest w innym miejscu. Poproszę o odpowiedź. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma oddzielnej kostki do głośniczka . Głośniczek umieszczony jest w bagażniku nad modułem PDC i zasilany jest bezpośrednio z tego modułu. Piny zasilające głośniczek to 2 i 6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że masz wiązkę więc głośnik powinien być już do niej wpięty. W meganie umieszczony jest mniej więcej w połowie wysokości tylnego okienka. Na zdjęciu go nie widać.

W SC III jest jak na zdjęciu poniżej.

1822731089_lewastronabaganika.thumb.jpg.7b35fb26cce82bf68c7e864660128fd1.jpg

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, czyli wychodzi na to że trzeba go szukać pomiędzy boczną a tylną szybą.

 

Panowie poproszę o pomoc, w którym miejscu ma być zamontowany moduł PDC bo za nic nigdzie mi nie pasuje.

fgh.jpg

IMG_20210721_135422uyo.jpg

 

Witam, czy ktoś mi rozpisze gdzie się programuje PDC dołożone z tyłu tak jak w oryginale za pomocą ddt4all. Z tego co wyczytałem to w liczniku, w module PDC (można zmienić VIN). Bardzo bym prosił o podanie dokładnych ścieżek tak łopatologicznie. Pacjęt to Megane 3 2012r. kombi. Na liczniku wyświetla się teraz napis ERROR PROG. Opcjonalnie założyłem przycisk pdc off ten obok regulacji świateł (instalacja była). Ktoś pisał że też można go aktywować tylko gdzie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W liczniku ustawiasz obecność czujników czyli "Presence AAP" na "avec APP AR" lub "avec APP AV et AR" natomiast w module PDC ustawiasz obecność czujników tylko z tyłu czyli "UPA system type" ustawiasz na "Rear park type". Wszystko po odczytaniu swojego ecu licznika i pdc klikając na lupę i zmiany robisz to po kliknięciu w tryb "ekspert" (wizerunek Einsteina).

edycja 2021,07,26

poprawiono błędny wpis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!