Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Ciężko chodzący lewarek skrzyni biegów


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Mam następujący problem (jedyny) który chciałbym usunąć z auta ale do końca nie wiem (mam przypuszczenie, nie chcę nic sugerować) co to może być :mrgreen:

 

Po dobrym kilkunastu minutach jazdy aute lewarek zaczyna zachowywać się jakby znalazł się w smole tzn. biegi wchodzą całkowicie poprawnie bez oporu oprócz tego że sam nie odbija np. jeśli przyciągniemy go do siebie tak jakbyśmy chcieli wrzucić drugi bieg i puścimy to nie powróci do pozycji neutralnej. Głównie chodzi o jazdę w miejście, nawet przy dłużej i szybszej jeździe pozamiejskiej nie ma takiego problemu.

 

Jak można rozwiązać ten problem ?

 

Dzięki,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Witam,

Mam identyczny problem - lewarek po wychyleniu w lewo lub prawo nie wraca do pozycji środkowej. Czy możecie napisać jaka była przyczyna u Was?

U mnie ASO już prawie chce wymieniać skrzynię <czerwona>

 

Pozdrawiam i dziękuję,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam. Mam taki sam problem, mianowicie ciężko chodzi mi lewarek zmiany biegów i nie wraca on do pozycji neutralnej po zmianie biegów z 2na3 i redukcji z 5na4, muszę go sam przepchnąć w miejsce neutralne. Co może być tego przyczyną? Aaa wydaje mi się że zaczęło mi się to dziać po wymianie poduszki dolnej skrzyni biegów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

U mnie w Scenicu II wina jest zarówno po stronie nienasmarowanych linek, mechanizmu który znajduje się na łączeniu linek ze skrzynią oraz słabą sprężynką która jest w mechanizmie zmiany biegów. Sumując nasmarować i powinno się poprawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Wracając do tematu u mnie w Megane II Ph I po zdjęciu osłony zobaczyłem to. I teraz moje pytanie co mam dalej zrobic? Jak widać jest tam sporo piasku i liści.. Odkurzyć to ? I jak czytałem w innych tematach najlepiej nasmarowac smarem albo poluzować śrubki.. Tylko jak i gdzie ? Pomóżcie :)

post-59083-0-49362000-1464366253_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja mam z kolei problem z "wyciąganiem" biegów tzn. gdy chcę zmienić bieg z 1 na 2 lub z 2 na 3 nie mogę wyciągnąć drążka :/ pomaga zazwyczaj kolejne wysprzęglenie. Mechanik obstawia linki a w najgorszym przypadku wybierak. Sprzęgło samo w sobie chodzi poprawnie. Miał już ktoś z takim przypadkiem do czynienia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam,

 

Mam dokładnie ten sam problem z brakiem powrotu lewarka do pozycji środkowej.

Czy komuś udało się rozwiązać problem, jest znana przyczyna??

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Najczęściej brak smaru(suchego) powoduje nie odbijanie dźwigni. nalezy odpiąć linki od niej i po wyjęciu całości wyczyścić i nasmarować. Jeżeli problem występuje tylko podczas okresu zimowego oznacza wymianę linek 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!