Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

i [Megane I phII] OPONY LETNIE


szakaloo

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli chodzi o letnie opony to ja jeżdżę na:

Yokohama A.drive 175/70R14 84 T

i musze powiedzieć, że polecam je każdemu. Cena nie jest zbyt wysoka, a właściwości jezdne... po prostu miodzio. :(

 

Przy czym to jest moja propozycja, jeśli zostałbyś przy 'stalusach'. Cena tego modelu na rozmiar alufelg które podałeś rośnie drastycznie (ze 190 do 320 złotych).

 

I jeszcze jedno: model z indeksem T oznacza, że ta opona teoretycznie nie powinna jeździć szybciej niż 190 km/h, ale widzę w opisie, że też masz 1.4, dlatego powinna wystarczyć. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o japończyki to ja jednak zaproponuję oponę firmy toyo tej samej klasy i bardzo podobnych parametrach (lepszych lub gorszych jak kto woli)

http://www.motoricus.pl/opona_7_l_40287_TOYO-PROXES_CF1.html rewelacyjna cena 224zł - mamy rabat w tym sklepie wysyłka gratisowa przy zakupie powyżej 500zł

fulda carat progresso

http://www.opony24h.pl/?page=shop/flypage&...47e0afe768&

i BF goodrich

http://www.opony24h.pl/?page=shop/flypage&...fcaa337866&

w sklepie z dwóch powyższych linków nasze forum również ma zniżki dodam że wysyłka jest gratisowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam a co byście mi polecili z własnego doświadczenia bo muszę kupić 2 opony na przód, bo z tyłu mam ok. Chodzi mi o dobre oponki wodę żeby odprowadzały, ciche były o i sie sprawowały dobrze na naszych polskich drogach. wiec czekam :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam Kleber Hyraxer - wodę odprowadzają rewelacyjnie - miałem takie (ukradli razem z kołami...) w rozmiarze 205/50 R17 i nie mam do nich absolutnie żadnych zastrzeżeń - ciche, przyczepne, niedrogie, ogólnie super :(

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam dobrych i tanich opon (ok. 130zł za sztukę) w rozmiarze 175/70/R13.

Ostatnio zainteresowałem sie oponami Uniroyal Rallye 680, sa kierunkowe i w dobrej cenie.

Miał ktoś może styczność z tymi oponami ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pawel,

dobre ale ich ścieralność nie spełnia moich wymagań poza tym po przejechaniu 50% bieżnika opona zaczyna tańczyć na wodzie nie polecam, w tym rozmiarze poszukaj sobie na stronach sklepów które oferują nam zniżki na stronie głównej forum masz dwa do wyboru

opony 175/70 r13 sklep z lewej tu polecam fuldę ecocontrol, kleber Viakser, z lepszych good year duragrip

175/70 r13 sklep z prawej tu dodatkowo oprócz wspomnianych wyżej polecam GISLAVED speed 616 (marka continental), i wspominane już parę postów wyżej Yokohamy i Toyo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanowię się nad tym Goodyearem, co prawda droższy niż zakładany fundusz, ale chyba jednak lepiej dopłacić i mieć pewne opony.

Poszukam jeszcze opon Toyo i Yokokohamy, może uda się je znaleźć taniej niż Goodyeara.

Opony chyba będę kupował u miejscowego oponiarza, ceny opon ma bardzo podobne jak sklepy internetowe, a założenie i wyważenie gratis (płaci się tylko za ciężarki).

PS. Przy zmianie opon na letnie możliwe, ze kupie tez drugi komplet felg (raczej stalowe ze wzglądu na cenę). Czy warto wtedy zmienić rozmiar opon 175/70/R13 na 175/65/R14 (niestety opony w większym rozmiarze są droższe) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukam jeszcze opon Toyo i Yokokohamy

są tańsze w granicach 140 zł w sklepach internetowych, co do zmiany rozmiaru podany przez ciebie akurat jest tani co do korzyści nie potrafię sie wypowiedzieć poczytaj temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rady.

Będę szukał Goodyeara, Toyo i Yokohamy.

Skoro nie ma dużych różnic między rozmiarami, to wybiorę najpierw felgi w dobrym stanie, a potem do nich odpowiednie opony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jednak namawiam na skorzystanie z ofert któregoś ze sklepów zwłaszcza że jeden z nich ma siedzibę w okolicy poznania i założenie gumek również jest bezpłatne na miejscu tylko tam nie dostaniesz tych japońskich oponek szczegóły gg9155896

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!