Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

i [Megane I phII] OPONY LETNIE


szakaloo

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba czegoś tu nie rozumiem :shock: Jeśli sie mylę proszę o wyprowadzenie z błędu.

Przyjmijmy że: jadę na fabrycznych oponach z prędkością 50km/h, i tu licznik jest skalibrowany do danego rozmiaru gum :D

Teraz zakładam koła większe, gdzie opony mają minimalnie większą średnicę (powiedzmy jak na fotce o 11mm), to na obwodzie daje ~35mm więcej niż fabryczne. Po 10 obrotach koła mam 35cm, po 100 / 3,5m po 1000 /35m itd.

Teraz moje pytanie: jeśli nadal jadę z przyjętą wcześniej szybkością 50km/h (wskazanie licznika połączonego ze skrzynią biegów) to kolo wykonuje tą samą ilość obrotów w tym samym czasie co na fabrycznych oponach, ale droga jaką przejechałem zwiększa się za każdym obrotem o kolejne 35mm. Czyli w tym samym czasie jestem bardziej do przodu. (pomijam tu aspekt różnicy w spalaniu, oporach toczenia, czy oporu powietra)

Jadę szybciej o 1,8% od wskazań prędkościomierza, czy wolniej- co sugeruje napis w okienku pod obliczeniami w programie. :D Ja jestem przekonany, że te 1,8% należy DOLICZYĆ :!: Ciekawe jak Wy to rozumiecie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gojgien, najprawdopodobniej osoba, która pisała ten program jest dobra z informatyki, ale ze zrozumieniem języka polskiego już ma problemy. Koło nie może się kręcić wolniej, bo jak to ująłeś wcześniej jest to podyktowane pracą silnika, skrzynie itp, natomiast koła potrzebują mniejszą ilość obrotów by przejechać ten sam odcinek drogi co na poprzednich kołach. W związku z czym jedziemy szybciej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Offset felgi (ET)

 

Offset zwany również odsadzeniem jest odległością pomiędzy płaszczyzną symetrii felgi, a płaszczyzną powierzchni montażowej. Offset może być dodatni lub ujemny i jest specyficzny dla konkretnego modelu felgi a nie samochodu, jak rozstaw. Oznacza to, że różne felgi montowane do tego samego auta mogą mieć różne offsety.

 

dla MI najlepiej mieć ET 36-38

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za szybką odpowiedz, ale mam jeszcze jedno pytanie posiadam w swojej reni megan felgi R 13 ET 36 , chce kupic felgi R14 ponoc z laguny (rozstaw śrub jest ok i i otwor na piaste tez tylko te R14 maja oznaczenie ET 50, moje pytanie brzmi czy podejda mi te felgi R 14 z gory bardzo dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!