Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

i [Megane I phII] OPONY LETNIE


szakaloo

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

yoko to dobra firma... wierze w japonska technologie... a swoja droga to uwazam ze jak sobie dorzucisz 80-100 zl za sztuke to kupisz dobre conti, micheliny, pirelli czy cos rownie dobrego.... ja osobiscie uwazam ze przy tak malych roznicach nie nalezy oszczedzac na bezpieczenstwie.....

moje conti uratowaly mi auto przed dzwonem.... a chcialem pojsc po taniosci i kupic chinskie goodride albo sava czy matadory...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich...mam niewielki problem:) a mianowicie zamierzam jutro kupić komplet opon zimowych do MEGANE z 1998, silnik 1,4. Aktualnie mam 175/70 R/13/82 T i czytając tematy doszłam do wniosku ze mam takie jakie trzeba:) no ale niestety już nie sa odpowiednie:) bo letnie a temp spada nam poniżej +7 st Celcjusza i trza zmienić jak to sie mówi kapcie:) wszystko byłoby wporządku gdybym nie pokłociła się z chlopakiem;) mieliśmy razem jechac kupic...a teraz juz go nie chce:) znaczy sie chce:) ale tez chce mu pokazać ze sama poradze...hhehe a nie poradze.... bo za grom nie wiem jakie bylyby najlepsze w mojej sytuacji:) prosiłabym o lekką pomoc.. zaznacze może jeszcze że zamierzam przeznaczyć na opony około 150 zł za sztukę wiem że to nie za duzżo ale na tyle narazie pozwala mój budżet. Oczywiście wahnięcia typu +- 10 zł są akceptowalne. Z góry dziękuję za omoc

POZDRAWIAM

 

[ Dodano: 2007-11-09, 20:51 ]

a i jeszcze jedno...wybieram się po nie do Białegostoku:) może ktoś ma doświadczenie w tym gdzie najlepiej jest kupić te opony???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chciałem sie dowiedzieć, czy ktoś z posiadaczy m1ph2 jeździł na letnich oponach o rozmiarze 195/60/R15 i czy wszystko było w porządku, bo miałem 195/65/R15 i przy większym obciążeniu na zakrętach i dziurach opona ocierała o nadkole. A w marcu przymierzam się do zakupu nowych letnich i planuje 195/60/R15. Czy polecacie taki rozmiar?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

AVE

Posiadam MegI pII na alumach R15 nanich są letnie opony 185/60R15 (felgi orginal Renault, opony tez z salonu - dlatego KONIECZNIE musze kupic nowki na lato). Chciałbym się zorientowac czy będą pasować/mogę założyć opony 185/55R15. Jeśli tak, to jakie będą konsekwencje zmniejszonego profilu opony ???

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

dobry stosunek jakosc/cena......w/g mnie jedna z najtanszych (dobrych) opon markowych. tez chcialem je kupic ale dorzucilem po 75zl za sztuke i kupilem topowe conti. w tym rozmiarze i w kategorii cenowej toyo pxcf1 popatrz jeszcze na sava effecta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam. Nie znam się kompletnie na oponach, miałem do tej pory 2 samochody (żadnego nie miałem dłużej jak 2 lata) i kupowanie opon nie było mi potrzebne, bo te co miałem przy nich były w porządku.

 

Teraz zimowe mam OK, ale na lato muszę (chcę) kupić alufelgi oraz nowe letnie opony.

 

Mam 1.4 16V w kombi, więc wyczytałem że standard fabryczny dla mojego modelu auta to 175/70/R14. Chcę jednak kupić felgi w rozmiarze 15'', więc i opony pasowałoby R15.

 

W programie: http://www.miata.net/garage/tirecalc.html -> przekalkulowałem, że najlepiej będzie kupić 185/60/R15, będzie wtedy przekłamanie na poziomie 0,4 % w kierunku wolniej (czyli na liczniku 100, a mam naprawdę 100,4).

 

Moje pytanie - czy to jest dobra opcja?

 

Jeżeli tak, to jakiej firmy radzicie kupić oponki - chodzi mi przede wszystkim o bezpieczeństwo ;-)

 

Pomóżcie koledze w potrzebie ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!