Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

i [Megane I phII] OPONY LETNIE


szakaloo

Rekomendowane odpowiedzi

wiecie co ja nie powiem ile tyś robię na komplecie ale określę to tak 4 lata na letnich i 5 lat na zimowych średni roczny przebieg odkąd żona pracuje to 30-35tyś z tego w zimie jest ok 15tyś

czyli delikatnie licząc na letnich robię z 80 tyś na zimowych 70 tyś oczywiście są to przybliżone dane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, są jakies przeciwskazania zeby opony z tylu byly na wyzszym profilu niz z przodu? Chodzi o to ze rozwalilem jedna opone z tylu (michelin energy xh1 185/60/15) ktore bardzo ciezko spotkac na rynku wtornym. Mysle wiec zeby kupic na tył dwie o profilu 65 ktorych jest pełno wszedzie. Dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś może polecić mi optymalny rozmiar opon letnich które byłyby najbardziej wydajne na lato (sezonówki). Ponieważ jeszcze jeżdże na zimowych i czas już je wymienić.

 

reno I rt, benzyna, 1.6l. 1996r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co rozumiesz po przez wydajność? to że będą dobrze trzymać ale szybko się zetrą czy to, że kiepsko będą się na drodze zachowywać ale będziesz nimi 10 lat jeździł?

 

podaj średnicę felg jakie masz to wtedy się dobierze oponę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

jak chcesz mieć 195 to tylko 195/50/15 bo koło zachowa taką samą średnicę jak przy 175/65/14 i licznik nie będzie przekłamywał ani nic nie będzie obcierać

 

sam takie mam, i czasami trzeba uważać na felgi (dziury) :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zużycie opon to głownie kwestia (sposobu jazdy)/(twardość opon).

W fieście (1.8D) na Daytonach 100 (były na napędzie) zrobiłem 45 tys (od ktorych trzeba odjać sezon zimowy) i jak ją sprzedawałem to sie nadawały ... na tył

 

W malcu miałem Tersusy - facet kupując nie dowierzał ale wskazniki na oponie (mogł przecież nie wierzyć temu co mówie) nie mogły kłamać rok produkcji 95 przejechane 80tys i bierznik miał 5,5mm (bez zmian na zimowe) - w tico podobno te opony to była pomyłka konczyly sie po 3 sezonach - w tym aucie super

 

W CC Sporting mam Dębice Vivo - 100tys przejechane i jeszcze beda jezdzic ale sezony zimowe na drugim komplecie :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!