Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

i [Megane I phII] OPONY LETNIE


szakaloo

Rekomendowane odpowiedzi

89halski89, na te trochę luzu jest sposób dokupić pierścienie centrujące koszt za plastiki około 5-10zł szt za aluminiowe nawet 25zł szt.

Opony o jakich piszesz będą za niskie przy feldze 14" rozmiary idealne to 165/70 r14 175/65 r14 185/60 r14 szczerze polecam ten ostatni idealny kompromis wygląd/ekonomia

rozmiar o którym napisałeś będzie o 22mm za niska różnica wskazań prędkościomierza ponad 4% na plus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko. Zapewne odpowiedź będzie bardzo prosta ale dopiero od niedawna jestem właścicielem samochodu więc jeszcze wszystkiego nie wiem.

 

Wymieniłem opony na letnie i bardzo hałasują. Podczas jazdy w lewym skręcie wyciszają się. W czym tkwi problem? Chodzi o zbieżność? Jeśli tak to w jakim serwisie naprawić ten problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli opony zaczeły chałasować po zmianie to wina opon, sam tak mam z zimówkami Goodyear UltraGrip 6 chałasują tak ze jak ktoś zemną jedzie to sie zastanawia czy mam już tak dojechane łożyska, dla porównania jeździłem corolą z takimi samymi oponami i tak nie huczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Michelin`y z niesymetrycznym bieżnikiem. Oponka rewelacyjnie się trzyma, ale niestety hałasuje, ojciec ma takie na peugeocie 206 i tez je słychać, ale tragedii nie ma <piwko> niektóre opony po prostu tak mają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem świeżo po wymianie na lenie: http://www.interopony.pl/index.php?MENU=de...=&IID=16606

Trudno dokładnie określić wrażenia po przejechaniu zaledwie 50 km ale chyba zimowe savy były cichsze. Okaże się jakie są przy dalszych trasach no i ciekawe jak po deszczu - na suchej jezdni OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zdecydowanie głośne letnie Micheliny. Opony kupione w ASO wraz z felgami, podczas najnormalniejszej eksploatacji i sprawnych amorów wyząbkowały się i po prostu huczą. Kilku zaprzyjaźnonych gumiarzy potwierdziło (widząc je z daleka), że cóż .... ta Michelina tak po prostu ma. Dramatu nie ma zatem dodrę je ten ostatni sezon i będzie po bólu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Palermo_gda,

Jeśli zdążyłem z tą poradą to nie wymieniaj łożysk - spraw najpierw na innych oponach. Wizualnie te opony które masz mogą wyglądać dobrze, natomiast zużyły się do takiego dziwnego miejsca że hałasują. Kumpel miał tak na tyle w mercedesie vito. Zmieniał wszystko co możliwe, wyważał a i tak gdy otworzył okno w czasie jazdy nie dało się przesłuchać. Problem znikł po przypadkowej wymianie opony. Koszty wcześniejsze były zbędne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!