Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

i [Megane I phII] OPONY LETNIE


szakaloo

Rekomendowane odpowiedzi

Tabelka tabelką ale praktyka czasami mówi inaczej.

 

Dzięki wspaniałym warszawskim ulicom muszę zmienić 2 oponki teraz, a nie w przyszłym roku. Katalogowo (kombi) mam 185/60/15 ale mogę w dobrej cenie dostać 185/65/15. W praktyce było by to możliwe czy zdecydowanie odpada taki patent ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robak, a looknij na to:

scr3951253.th.jpg

Tutaj mamy także oponki o rozmiarze 185/55 R15 przy mocy wyższej od 103 KM. Jak to jest że w tej twojej tabelce nie ma takich. Pomijam już fakt że w ogóle nie ma wersji z silnikiem 1.9, ale odnosząc się do tabeli z opony.com mógłbym zamienić sobie moje baloniaste i wielkie gumy 185/60 na jakiś mniejszy profil.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lukas.s, na Oponycom moc jest podana w KW i ten rozmiar o którym piszesz jest przewidziany do coupe 2,0 16V

tabelka jest z instrukcji samochodu wiadomości serwisów oponiarskich często są niepoprawne.

dodam tylko że jak chcesz uciec od balonu to proponuję 205/50 r15 ale i w tym przypadku wysokość całego koła będzie taka sama

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

to ja juz nic nie wiem :shock: posiadam coupe z koncowki 2002 roku - jej ogumienie to 185/60/15 - takie bylo jak ja kupilem - lacznie z zapasowka - i teraz moje pytanie - czy mam pozostac przy tym rozmiarze jako orginalnym (mniej powszechnym niz 185/55/15) - dzieki temu bede mogl zostawic zapasowke ktora jest kompletnie nowka - nie smigana - a w razie "w" jako dojazdowka nie bedzie odbiegac wymiarem - czy wrzucic jednak 185/55/15

bo na chlopski rozum - jesli piasta kreci sie z nie zmieniona predkoscia - to przy wiekszym obwodzie kola - auto porusza sie szybciej (pokonuje wieksza odleglosc) - i tu jest pewne ale - w takim wypadku przy rozmiarze wiekszym licznik powinien przeklamywac - pokazywac mniejsza predkosc - ale przeklamuje w druga strone <ok> (za GPS, gps pokazuje 40 a licznik np 45) - wiec kiedy zaloze mniejsze np 185/55/15 - roznica bedzie jeszcze wieksza :? - jak uważacie? no a drugie czy rzeczywiscie odbija to sie na predkosci, czy dobrze wnioskuje ze na ciut wiekszych powinna byc ciut szybsza zarówno w biegu jak i na starcie? bo już sam glupieje :-/ (szczegolnie mnie ten start intryguje) pozdrawiam

ps bo tak w ogóle to chciałem kierunkowe w "jodełkę" - ale tych nie mogę znaleźć w rozmiarze "60" - więc chyba zakupie pirelki P6000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

85/55/15 i stąd moje wachanie

a jak byś dobrze poczytał to zwróciłbyś łaskawie uwagę że twój silnik posiada 73kW a nie 103 więc nie wypisuj tu o wahaniu jakimś

opony do twojego auta to 185/60 r15 chcesz zejść z profilem kup 16 calowe felgi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

9 cali = 22,5cm zmierz sobie czy masz 12cm od płaszczyzny bębna do nadkola i do amora na wysokości 20 cm(promień koła 16cali) od osi piasty tylnego koła, wg mnie będzie to na styk i temat ci się rozjaśni.

ale takie fele przy 1,4 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!