Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

i [Megane I phII] OPONY LETNIE


szakaloo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam moje pytanie dotyczy tego czy mogę w mojej megi 1 ph2(kombi) zmienić rozmiar opon to znaczy . Opony letnie mam 185/60/15, a zimowe chcę włożyć 185/65/15 czy mogę tak zrobić, czy lepiej zostać przy tym rozmiarze który mam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fred, ja jeżdżę już rok na Fuldach 185/65/15...

Niestety już po fakcie przeczytałem. Może przy następnej kompleksowej wymianie opon takie założę ;)

Póki co są katalogowe i na wiosnę zmiana 2 pozostałych też na katalogowe, nie chcę mieszać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam, jestem w posiadaniu alufelg 15x6jj et45 i mam do zakupienia tanio oponki, ale nie wiem czy to wejdzie obecnie mam na innych felgach zimówki 15/175/55, i jest idealnie a na te 15x6jj et 45 chciałbym wrzucić Firestone firehawk 190/60 i zastanawiam sie czy to bedzie dzialac, patrzalem na tabelke ale nic nie moglem zrozumiec :). tzn.. takich wymiarow nie bylo rownie jak i tych na ktorych teraz jezdrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do opisu tej opony to trochę przesadzili <czerwona> Mi po jakichś 5tys. km pękła przy ostrym hamowaniu. Z tym że ja samochodu nie oszczędzałem i miała do tego absolutnie prawo. Jeśli jeździsz spokojnie, bez zbędnych szaleństw to mogę Ci spokojnie polecić te oponki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Te Firestone mają rozmiar 190/60? nie przypadkiem 195/60? Wydaje mi sie ze opona w tym rozmiarze na feldze 6jj bedzie wyglądała jak balon, ale moge sie mylić ;P Poza tym średnica koła zwiększy Ci sie o 1cm.

Nie wiem jak z ET. Jeżdze Meganą od 2 dni i jeszcze nie wszystko wiem <czerwona>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TU masz tabelę jakie rozmiary opon wchodzą na jakie felgi. Wynika z niej, że felga o szerokości 6" jest zalecana do opon 195/60r15. Co do Frestone firehowk tz200 to polecam, bardzo dobre opony, dobrze trzymają na mokrym, na suchym bardzo dobrze, do tego są dość komfortowe w użytkowaniu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dębica nie słynie z jakości. Ja ostatnio kupiłem fulda ecocontrol ten sam rozmiar i jestem zadowolony. Opłaca się dołożyć te 30zł do sztuki i mieć lepsze opony.Od kupna zrobiłem na nich jakieś 7000 km i jak na razie zero zużycia, nawet jeszcze kolce mają po bokach <ok>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!