Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

i [Megane I phII] OPONY LETNIE


szakaloo

Rekomendowane odpowiedzi

Trochę poczytałem i czy ryzykować zmianę 185/60 R15 (nigdzie nie mogę znaleźć rozmiaru do 1.9 dti 100KM) na 195/50 R15?

-różnica w średnicy koła: 27mm

-różnica w prędkości (%): 4.6% czyli:

50km/h = 47.6 km/h

100km/h = 95.3 km/h

150km/h = 142.9 km/h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, ceny są kosmiczne, ale jednak do przyszłego sezonu będę chciał odłożyć trochę kasy aby mieć kawałek więcej gumy. Już nawet o 195/60 myślałem bo są tańsze niż 55 ale boje się że o nadkole będzie taka opona ocierać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witajcie

mam takie pytanko

znalazłem alusy z oponami

wielkość opony to 185/60 R15 ja obecnie mam stalowe felgi i opony 185/60 R14 orjętuje się ktoś czy taki rozmiar opon na wiekszych alusach będzie ok do megane I ph II czy nie będa gdzieś ocierać itp?

podobno były używane w megane z 99roku jak moja ale wiary w to co ktoś pisze dawać nie można.

Dzieki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro masz rocznik 99 to te koła podejdą i nie będą obcierały

ale jeśli masz 99 rok ale w starej budzie to będą ciut za wysokie, idealny wtedy rozmiar to 195/50 R15

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cięcie

 

Mam megane hatchbacku 1999 rok w nowszej budzie czyli to jest I ph II

ok czyli powinny pasować jeszcze dla pewności pozostaje mi pojechać i na miejscu zamłożyć i sprawdzić.

podobno jezdzily w megane z 1999 rok ale pewności nie mam

dzieki za pomoc

 

I po co było wszystko cytować i jeszcze pisać bez polskich znaków. :) lepper_pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo znalazłem felgi chyba są od laguny i z oponami dunlopa 195/65 R15

jeśli są oryginalne renówkowe to 4x100 otwór centrujący możliwe że jest jak w megane 60.1 tylko ET może mieć wieksze bo do megane od 35 lub 36 do 38 a w lagunie (jeśli są one z laguny możebyć wiecej )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a kółka 16'' w rozstawie 4x100 o szerokości 7", ET 35 wraz z oponami 2 sztuki Uniroyal Rainsport 195/45/16 i 2 sztuki Platin 215/40/16 wejdą bez problemu do MI phI ?czy może dystanse trzeba będzie dać ? W razie co dotocze dystanse albo zakupię na alledrogo .Teraz mam identyczne kółka tyle,że mniejsze ,kapsla nie wcisnąłem bo dystans 5 mm,musiałbym dać ,ale teraz przy większych kołach,może dystans wiekszy będzie trzeba .

883a58a7705821bdmed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem na 195/65 R15 i obcierają przy obciążeniu

to obcieranie było przy małym obciążeniu czy przy naprawde sporym?

Nie licze że mi podasz ile dokładnie było KG ale tak orientacyjnie (czy była to reklamówka z zakupami czy 2 worki cementu )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!