Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

i [Megane I phII] OPONY LETNIE


szakaloo

Rekomendowane odpowiedzi

W zwiazku z ograniczonym budżetem na nowe opony w poszukiwaniu znalazłem takie oto kapcie:

http://www.allegro.pl/item1003829021_195_5...a_84v_nowe.html

Jak myślicie czy warto inwestować w coś takiego.

[sbanys, nie ten temat to jest temat o oponach ZIMOWYCH post przenoszę do odpowiedniego tematu :) :) :) ] -Robak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam letnich opon, aktualnie mam 175/70 R13. Co polecicie? Jaki inny rozmiar ewentualnie? Z gory dzieki, za pomoc, bo gubie sie w tych wymiarach. Z tego co mowili mi w sklepie to maja:

-Fulda Ecocontrol (nie podoba mi sie bieznik, wydaje mi sie, ze ta oponka jest slaba), nie pamietam ceny

-Goodyear Duragrip 161 zł/szt

-Dunlop Street Response 165 zł/szt

Przy zakupie w ich sklepie, wymiana jest gratis. Z gory dzieki za pomoc.

edit: zapomnialem wspomniec o tym ile mam pieniedzy, otoz nie moge przekroczyc 500-600 zlotych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam fuldę ecocontrol tylko, że 175/65 R14, naprawdę polecam. Po 10 000 przebiegu nie widać w ogóle zużycia no i nieźle się trzyma asfaltu. Jedynie co to trzeba ją trochę bardziej dopompować bo ma cienkie boczne ścianki. U mnie jest na 2,5 bara z przodu i 2,2 z tyłu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam sie nad tymi:

http://www.opony.com/opony/53400_firestone_multihawk.html#

http://www.opony.com/opony/69852_dunlop_sp...t_response.html

Znacie ta firme Firestone? A moze warto byloby troche zwiekszyc szerokosc opony, bo w tym rozmiarze opony przypominaja te od roweru :)? Prosze, doradzcie co z tym rozmiarem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z firestone to raczej model TZ 200 tz 300 będzie optymalnym. co do szerokości opon przy rozmiarze 13" nie masz za dużego pola manewru bo tylko 185/65 lub 205/60 ale cena zabija wyżej pisałes o fuldach sa to bardzo dobre opony,

jeśli zależy ci na szerszych oponach trzeba by było pomyśleć o obręczach np 15" i wtedy opony 195/50 lub 205/50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki, ale jednak zadecydowalem, ze zostaje przy tym rozmiarze co teraz.

Zostalo 2 graczy:

Fulda Ecocontrol (w premio i na oponeo po 120 zlotych)

Dunlop Street Response (w premio kosztuja 160 zlotych, a na oponeo 140)

Chyba wezme Fulde, bo zmiana opon w Premio jest za darmo i nie bede musial sie bujac z kurierami. Jednakze slyszalem, ze ta Fulda jest bardzo glosna, czy to prawda? A co wy byscie wybrali z tych dwoch rodzajow opon?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

slyszalem, ze ta Fulda jest bardzo glosna, czy to prawda?

 

Miałem tą Fuldę 175/70/13 w poprzednim aucie w Lanosie. spisywała się bardzo dobrze, co do głośności nie zauważyłem żeby była głośna. Nokiany był głośniejsze i gorsze jeśli chodzi o trakcje i wpadanie w poślizgi.

U mnie było widać zużycie ale to wina starego stylu jazdy, ale u ojca po 2 sezonach nie widać zużycia.

Polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

knq, fulda carat progresso może być głośna, ale przy bieżniku ecocontrol jest to wręcz niemożliwe zwłaszcza że są to gładkie paski wzdłużne, tak samo będzie np. przy barum bravuris 2, Nokian H, continental ecocontact, oraz w kleber dynaxer.

Z resztą podpytaj kol. Prezesa on miał takowe oponki fakt krótko na nich pomykał bo nu się autko skończyło ale z tego co pamiętam to chwalił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Sprawdzcie tez tu www.motointegrator.pl pomocna stronka :-o pomoze od razu znalezc warsztat. Wracajac do tematu, Fulda carrat progresso to bardzo fajne opony oszczedzajace felgi po kontakcie z kraweznikiem, ja mialem 195/50/15 i strasznie tluklo i w coupe i w grandtour wiec tego rozmiaru nie polecam. Teraz Mam 185/65/15 i jest git.

 

Tutaj ciekawa oferta opon Fuldy

 

Dla osob pragnacych upiec dwie pieczenie na jednym ogniu proponuje całoroczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Na allegro jest dużo tych opon Continetal Premium Contact 2 185/60/15 84H w cenie poniżej 200zł ,sprzedawcy piszą że są Nowe pełnowartościowe z gwarancją producenta.

Tylko skąd taka cena jak w sklepach internetowych ich ceny zaczynają się od 300zł.

Może jest ktoś z branży oponiarskiej i mi to wytumaczy.

[na forum są określone zasady zakładania nowych tematów opony Continetal Premium Contact 2 są oponami letnimi i tam powinien znaleźć się twój post <ok> ] -Robak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam.

Aktualnie posiadam założone oponki continental premium contact 195/55/15. Z racje tego że uważam że profil oponki jest trochę za niski to chciałbym zmienić na 185/60/15. Jednakże na zapasie mam nówkę continentala 195/55/15.

2 continentale które są na tyle są w ładnym stanie jednak te z przodu trochę zjeżdżone już.

I teraz moje pytanko czy opłacalne będzie poczekać jeszcze i wczesną wiosną kupić 4 szt?? Czy prościej dokupić 1 continentala 195-55/15 i założyć z zapasu nówkę to już były by 2 nowe na przodzie.

Bo w sumie chciałbym założyć takie jakie fabryka dawała czyli 185/60/15 bo trochę tłucze na tych oponkach jednak.

Proszę o odp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

theeye7777, jesteś kolego w wielkim błędzie akurat te dwa rozmiary różnią się wysokością boku opony jedynie o 3 mm, bo oznaczenie profilu jest to procent z jej szerokości więc przy 185 będzie to 60% szerokości czyli 111mm a przy 195 jest to 55% szerokości czyli 108mm to tak najłatwiej jak mogłem napisać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!