Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

i [Megane I phII] OPONY LETNIE


szakaloo

Rekomendowane odpowiedzi

hover, misiek1238, Ale do megane to są za wysokie opony idealnym zamiennikiem są 195/50 r 15 i kosztują mniej niż 195/60

 

pit-men, co ty za farmazony wypisujesz? o tych rozmiarach?

 

evolution1, a ty myślisz że jak ustawisz obok siebie opony 175/65 r14 i 195/65 r 14 to będę one miały jednakową wysokość? "65" (profil opony) to stosunek szerokości opony do jej wysokości wyrażony w procentach wiec moja matematyka mi mówi że 65% ze 195 to jest więcej niż 65% ze 175. Jeśli koledzy się nie znacie to nie piszcie pierdół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszytkich.

 

Proszę Was o poradę. W Megi od mojej dziewczyny podczas zakładania kół letnich znalazłem pęknięcie po wewnętrznej stronie opony(5cm na 2-3mm). Pomyślałem , że jest to bardzo niebezpieczne więc uznaliśmy, że trzeba wymienić opony na przedniej osi.

 

Jako, że do swojego auta kupiłem na lato alu 16" wiec zostały mi dwie oponki dobre z michelina o rozmiarze 195/60/R15. Pomyślałem, że włożymy je do megane.

 

Opony z tyłu mają rozmiar 195/60/R15 a z przodu 195/55/R15. O ile te opony z tyłu nie trą o nic i wszytko jest OK to nie wiem czy jak wrzuce koło z oponką 195/60/R15 do przodu to nie zacznie trzeć.

 

Nie chcę teori! Pytam ludzi którzy mieli okazje jeździć na oponkach 195/60/R15 na przedniej osi w Renault Megane Coupe. Dodam, że auto nie było obniżane.

 

P.S. Nie pytajcie dlaczego takie opony wybrałem. Na takich zostało kupione autko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mafia21, szersze wrzuć na tył, lepiej się będzie prowadzić. 195/60/15 z przodu nie będą obcierać. Upewnij się jeszcze że plastikowe nadkola się dobrze trzymają na spinkach i w zatrzaskach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mafia21, szersze wrzuć na tył, lepiej się będzie prowadzić....

Ale wszystkie oponki mają 195 więc nie mam szerszych jedynie profil inny.

195/60/15 z przodu nie będą obcierać. Upewnij się jeszcze że plastikowe nadkola się dobrze trzymają na spinkach i w zatrzaskach

Jak nie będą obcierać to w poniedziałek wymiana opon i wszystkie 4 będą 195/60/R15.

Co do plastików no to tu problem bo chyba są popękane ale nie latają jakoś luźno więc nie powinno się nic dziać. Może się mylę to dowiem się jutro:D

Pozdrawiam i dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam

Panowie mam zimówki w swojej megane (classic 1.6 16v z 99r)o rozmiarze 185/60r15 przez pomyłke kupiłem opony o rozmiarze 185/65 r15 i pytanie do Was czy jeździ ktoś na takich?są troche wyższe nie chce zakładać na razie bo to będzie uniemożliwiało zwrot (zakup przez internet)proszę o odp bo przy zwrocie i koszty i czas same kłopoty z mojej głupoty :-)

Pozdr

[nie ten dział - przeniesiono :-) , po drugie na forum są już określone tematy o oponach i wg regulaminu w nich powinieneś zadać swoje pytanie <ok> , a dodam że takich pytań jak twoje jest ze 100 wiec nie użyłeś "szukaj" co tez narzuca na ciebie regulamin :-) temat scalam z istniejącym] -Robak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

185/65 r15

spoko możesz zakładać, ja mam takie z tyłu ale widziałem zamontowane z przodu w megence 1ph2 195/60/15 a z tyłu 195/65/15 w kombiaku.

Jedynie jak jezdzisz szybko ( powyżej 150km/h to może lekko pływac autko.

Ja chciałem teraz kupić 185/50/15 ale mi odradzono bo łatwo uszkodzic felgi, :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeżdżę na takich 185/65/15 Fulda Ecocontrol już 2-rok. Co do wyglądu, to powiem że wolę większy profil bo auto wygląda masywniej. Latem nic nie ociera nawet przy pełnym obciążeniu i skręcie. Zimą jak się zrobi mała warstwa lodu z przodu to potrafią ocierać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jeżdżę na takich 185/65/15 Fulda Ecocontrol

Pytanko mam czy przy większych prędkościach( powyżej 140km/h nie masz uczucia niestabilności - pływania??? czy pokonywanie zakrętów nie wywołuje nadmiernego kołysania auta??? będzie wyższe i bardziej "amortyzowane".

Bo zastanawiam się nad kupnem nóweczek tez fuldy Ecocontrol 185/65/15 za 180zł bo są tańsze niż seryjne 185/60/15 innej marki bo fulda tego bieżnika nie robi w niższym profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!