Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

i [Megane I phII] OPONY LETNIE


szakaloo

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie 185/65 R15 i nic nie obciera niezależnie od obciążenia auta. A dzięki takiemu profilowi auto ładnie - wysoko stoi nad ziemią :) A na zimę mam 185/60 więc tak jak w katalogu. Dodam że po kupnie moja megi miała 195/65 R15 i też nic nie obcierało, choć wizualnie nie prezentowało się to zbyt fajnie i przestrzeń między kołem a nadkolem nie była zbyt duża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witam, tak jak w temacie, kupiłem Megane Coupe z obniżonym zawieszeniem -40. Jeździł ktoś takim cudem na felgach 16" 7J z ET32 ?? Boje sie zeby nie było ze jak założe opony 195/50/16 to będzie obcierało o błotnik. Wypowiedzcie się.

 

Dodano: 15 lut 2013 - 14:40

Zagląda tu ktoś wogóle ??

Edytowane przez bartekropczyce
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale nie wiem czy te 205 nie będą obcierały przy skręcaniu.

A czytałeś przynajmniej ten temat?? Pobieżnie tylko przeglądałem tekst szukając wzrokiem liczby 205 i trafiłam na cos takiego i też w odniesieniu do qpetki:

http://megane.com.pl/topic/37084-i-megane-i-phii-opony-letnie/page__view__findpost__p__8546

Chcesz więcej to w szukajke na górze tej strony wpisz sobie tą szerokość 205 i zapuść szukanie ale zaznacz, że w tym temacie.

Otrzymasz 2 strony wyrwanych z kontekstu postów gdzie ten wymiar zapisano. By wejść w miejsce posta w chronologii i przeczytać sąsiadujące z nim, klikasz w jego numer poprzedzony # po prawej stronie. Do wyszukanej listy wracasz przez backspace....

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Po przekopaniu forum musze zadać pytanie:

Czy różnica w rozmiarach opon na przodzie i tyle spowoduje problemy np. z ABSem?

Kupiłem zalecane do Megane I phII kombi 185/60/15

Niestety okazało się, że komplet lekko używany zakupiony z autem to 185/65/15

Felgi ET43, chyba 6 cali szerokości, tego nie mogę z felg doczytać.

Zimowe mam 185/60/15 i spisywały się ok. Nie ocierały itp. Nic dziwnego, zalecany rozmiar fabryczny.

Prosze o pomoc doświadczonych z taką sytuacją.

Pozdrawiam

qzyn

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.9 -Prezes

Poszę bardzo.

Edytowane przez qzyn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica w wysokości pomiędzy tymi oponami, a co za tym idzie w obwodzie i szybkości toczenia, przy ich nominalnym stanie to 3%, a to już może mieć wpływ na działanie ABS/ ESP.

System to odczytuje jakby jedna os jechała szybciej od drugiej, o prawie 3km/h (dokładnie o 2,9km/h)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego się obawiam, fatk, te większe byłu już używane 1 sezon, więc nieco się przytarły :lol:

Nie wiem jednak jaka jest tolerancja ABSu w Megi.

Znam taki przypadek z passta, jedne były 60 a drugie 70 przy tej samej średnicy i szerokości i nie zauważono wpływu na pracę ABSu.

Z drugiej strony Megi nie ma kontroli trakcji i ABS chyba analizuje ruch obrotowy koła a nie jego prędkość, działa na zasadzie kręci się-nie kręci się.

Może ktoś z praktycznym doświadczeniem trafi na wątek.

qzyn

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.9 -Prezes

Już poprawione :)

Problem rozwiązany.

Wymieniam u sprzedawcy 185/60/15 na 185/65/15 i tak będzie najpewniej.

Przynajmniej auto będzie równo stało i normalnie wyglądało.

qzyn

Edytowane przez qzyn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Muszę kupićoponki do mojej meganki. Obecnie mam stalowe zimówki 185/60/15.

Znalazłem taki zestaw na alumach, ale Rozmiar 195/45/R15.

Podobno są zdemontowane z Megane 1 z 1997r.

Czy one będą pasować do mojej?

pewnie będą przekłamania w prędkości, ale co jeszcze .....

post-16160-0-31424800-1363469408_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawowe pytanie to czy one są proste? Profil jest stosunkowo niski do takiej szerokości, tak więc i felgi bardzo możliwe, że będą krzywe. Skoro jeździły w megane to czemu mają nie pasować do megane? Nie wolałbyś kupić nowych opon zamiast tego szrotu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Używamy :!: i dopisujemy się do istniejącego wątku.

Przenoszę do istniejącego wątku.

P_r_z_e_m_o

 

 

Witam forumowiczów! Przyszedł czas na kupno nowych opon letnich. Przy okazji pomyślałem o zakupie alufelg. Tu prośba: czy będą pasować te felgi: http://allegro.pl/208-mg-felgi-15-4x100-renault-laguna-megane-clio-i3120110008.html chodzi mi o szerokość, rozstaw śrub i otwór centrujący. Na te aluski chciałbym założyć takie oponki: http://www.motostrada.pl/goodyear_excellence/opony_195_50r15_47587.html Proszę o pomoc w tym temacie nie chciałbym kupić czegoś co okaże się że nie będzie pasować. Dziekuję z góry za pomoc i pozdrawiam serdecznie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!