Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

i [Megane I phII] OPONY LETNIE


szakaloo

Rekomendowane odpowiedzi

A ta tabela na końcu to maksymalna wielkość opony tj. R15 jaką mogę założyć do mojego hatchbacka? Kiepsko coś rozumuję. Paweł jeśli mógłbym Cię prosić to napisz mi jakie max koła w sensie szerokości, rozmiaru i stosunku szerokości i wysokości mogę założyć do mojego Renaulta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na takich kołach jak w tabeli auto opuściło fabrykę. mozesz pozakładać i 16 ale wysokość opony musi być odpowiednio niska by zewnętrzna średnica całego koła nie przekraczała wyznaczonej granicy tolerancji. Mówiąc prościej, by obwód nowego koła nie odbiegał znacząco od oryginału, aby nie występowały przekłamania licznika.

Inną znaczącą sprawą jest szerokość tej nowej opony, gdyż jej wysokość jest uwarunkowana od jej szerokości. Przy Twoim silniczku nie planowałbym wstawiać opon o szerokości 205 bo stracisz odczuwalnie na mocy auta. Nawet 195 szerokie to już może być za szeroko.

Do poprawnego wyliczenia jakie oponki, na jakich felgach w miejsce oryginalnych możesz wstawić służą odpowiednie kalkulatory. Są one dostępne online na stronach sprzedawców opon czy felg.

Przy planowaniu zakupu nowych felg jest także ważnie tzw. ET, czyli odległość osadzenia felgi od jej osi wzdłużnej. Ma to znaczenie przy szerszych felgach, by wraz z oponą nie wychodziły nadmiernie pod krawędź błotnika i nie obcierały. To już najdziesz na forum w dziale z felgami. Jest tam też kalkulator o nazwie Tyr-o-saurus_ikar.exe

Tu zrzut z wyliczenia i moim zdaniem to max co możesz tam podmienić.

przechwytywajsj.png

Wiedz jednak, ze z tą wysokością opony każda dziura w drodze będzie niesamowicie odczuwalna i dla Ciebie i dla zawieszenia, a nadkola i tak nie wypełnisz znacząco.

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to własnie mi chodziło :applause: Nie nie chce nawet 195 <ok> myślałem o 185/55 albo na 60 max i o R14, albo r15. Myślę, że to by było optymalne :)

Niestety nie mogę pobrać kalkulatora ;/

Edytowane przez Pixler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podaj maila na moje PW to Ci podeślę to co mam w swoim archiwum, bo jak się okazało, nie mam uprawnień do dodawania w załącznikach plików .rar

Błąd Nie masz uprawnień do wysyłania tego typu plików

jak ja "kocham" ten popi....... nowy skrypt badziewie!!!!

Tego wcześniej na forum zamieszczonego też oczywiście franca jedna odnaleźć nie może, przynajmniej takim komunikatem pluje w oczy. wrrrrrrrrrrrrrrrrrrr :applause:<ok>

[#10173] Nie możemy znaleźć załącznika, który próbujesz zobaczyć..

A jest tu: http://megane.com.pl/topic/28762-14-stki-czy-15-stki-wygoda-czy-wyglad/page__view__findpost__p__236119

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Myślałem o zmianie rozmiaru felg w mojej Megance (z 15" na 16"). Znalazłem bardzo ładne felgi, jednak zastanawia mnie ich szerokość (7,5"). Czy ktoś z Was miał już doświadczenie z takimi felgami w Meganie? Jakie polecalibyście opony? Dotychczas na 15-calowych felgach miałem 185/60.

[kolego na przyszłość przypominam że:

1. należy użyć :applause: takich problemów jak twój było już tysiące

2. należy się dopisywać do istniejących już tematów

<ok> ] - Robak

Edytowane przez Robak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!