Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

i [Megane I phII] OPONY LETNIE


szakaloo

Rekomendowane odpowiedzi

Oj kurna nawet nie wiedziałem tego, to faktycznie w wielkim błędzie byłem.

Dzięki wielkie za wyprowadzenie z błędu. To faktycznie niewielka różnica jest. Ale czy na takich oponkach jak teraz mam 195/55/15 to zawieszenie nie cierpi?? Bo chyba im mniejszy profil opony tym gorzej dla zawieszenia tak??

 

[ Dodano: 2010-10-16, 23:47 ]

A jeszcze pytanko, bo wg kalkulatora do przeliczania rozmiaru opon koła z oponami 195/55/15 różnią się o kilka dziesiątych mm od kół z oponkami 185/65/14.

Różnica wynosi 0,6mm. Ja chciałbym sobie zamontować oponki o większym profilu jednak nie chcę żeby same koła były większe tylko takie same. Więc postanowiłem kupić felgi 14" i dać oponki 185/65. Czyli średnica kół dosłownie o niecały mm by się różniła.

Tylko nie wiem czy była by duża różnica w prowadzeniu.

Miałem wcześniej opla astrę na kołach 175/70/13 bodajże i jazda była normalna.

A zastanawia mnie jak w tym przypadku by było.

post-26320-1285766732_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

theeye7777, ale przy twoim samochodzie nie zamontujesz felgi 14

' ze względu na tarcze hamulcowe o rozmiarze 280 mm na które minimalną felga jest 15" było to już kilkakrotnie przytaczane. Felgi 14" były możliwe w PH 2 jedynie przy silniku 1,4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy twoim samochodzie nie zamontujesz felgi 14

no to kiszka, to będę musiał kupić oponki na te felgi najwyżej i tyle dam większy profil i mam nadzieję że się wyciszy w środku, bo jak teraz mam założone zimowe 185/60/15 to już z przodu jest ciszej np

to dzięki wielkie za odpowiedź :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są Continentale Premium Contact 195/55/15. Ogólnie zauważyłem że są właśnie głośniejsze niż np te zimowe. Czy są wyząbkowane?? Raczej nie w dobrym stanie są, jeszcze tak z 1 max 2 sezony można by jeździć na nich. Jedna była tylko od strony wewnętrznej trochę wyjechana, jakby coś starło ją, ale jeszcze w listopadzie na zbieżność pojadę żeby mieć pewność że wszystko ok. Na badaniu zawieszenia byłem zero luzów więc nic nie powinno pukać od zawieszenia, dodatkowo mówię na zimówkach jest ciszej znacznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, mam takie pytanie odnośnie rozmiaru felg (i opon), czy jest jakaś różnica np. w prowadzeniu, zachowaniu w zakrętach itp. między felgą ( oponą )mniejszą 13", a większą 14", czy jest to tylko estetyka , wygląd? Drugie pytanie czy do megane I phI na obręcze 14" lepiej założyć opony 185 czy 175 ( profil oczywiście odpowiednio dobrany, chodzi tylko o szerokość opony ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiście że można przy 14" opony 175/65 R14 a 185/60 R14 na pewno przy zmianie na wyższy rozmiar to uzyskasz lepsze prowadzenie bo będzie niższy profil mniejsze ugięcie opony na zakręcie, jako tako straci się na komforcie ale to będzie znikome w porównaniu z polepszeniem prowadzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam, mam megane I phII z 2001 roku 1.6 16V i mam stalówki na nich opony 185/60/15, okazyjnie za bardzo dobra kase kupilem alusy 16 cali i chce założyc na nie opony 195/55/16 czy taki rozmiar wejdzie?

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

 

Obecnie mam w mojej Megane Kombi oponki 185/60/R15 - mam okazje bardzo tanio kupić 4 letnie Fuldy w rozmiarze 195/65/R15 - pytanie moje jest czy będą pasowały? Wszędzie gdzie czytam ten rozmiar nie jest podawany jako opcjonalny- więc chciałem się Was poradzić, może ktoś ma takie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy piszę to w odpowiednim temacie, bo widziałem w kilku wątkach podobne zapytania. Chodzi o dobór opon i alufelg na lato. Chciałbym, aby mój classic zyskał na wyglądzie (obecnie mam zimowe balony 175/70 13..) i przymierzam się do opon 195/45 16 (w zamiennikach opon mieszczą się w 2% różnicy obwodu - jeszcze dopuszczalne), a do nich alufelgi 7x16 z ET35. Da radę to założyć, zmieści się to wszystko? Czy trzeba będzie użyć jakichś dystansów itp.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jakie opony najlepiej założyć do felgi: R15, 6,5' szerokości, et50. Aktualnie mam 185/60 i aktualnie trochę mi ociera o nadkole a że oponki są do wymiany to zastanawiam się nad zmianą rozmiaru np.

-185/55 - trochę niższy profil, będzie rancik ochronny na felgę, ale przekłamanie licznika ok 3% co mnie trochę ciekawi bo mocniejsze meganki mają taki rozmiar w standardzie :)

-195/55 - trochę szerzej, będzie rant, przekłamanie licznika 1.26% ale muszę kombinować z tyłem (pierścienie dystansowe)

-195/50 - kuzynek z oponeo mi polecił ten rozmiar, ale przekłamanie prawie 5% no i chyba trochę za duży prześwit będzie w nadkolu.

I już sam nie wiem, może coś doradzicie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!