Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

i [Megane I phII] OPONY LETNIE


szakaloo

Rekomendowane odpowiedzi

Czy na felgi 7" założę opony 185 z rantem ochronnym? Czy będzie to brzydko wyglądać? Czy rant będzie ochraniał felgę?

Mam podobny dylemat, tylko, że ja jak na razie mam jeszcze opony 185/60/15 na felgach 15x7". Mam ET33 więc nie musiałem przerabiać niz z nadkolami :lol:

Myślę że lepiej kupić jakieś szersze opony do tak szerokich felg.

myślę, że opony 195/60 powinny wejść u mnie bez większych problemów (przy moim ET).

aha, co do komfortu, to 185/60/r15 na 7" feldze nie daje go tyle co na 6" feldze. na 7" jest twardziej (wiem bo zimówki mam w takim samym rozmiarze jak letnie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Chciałbym założyć aluski 17" do mojej megany I ph II 1.6 16v i stąd moje pytanie jaka wielkość opony wchodzi w grę, żeby nic nie obcierało?? 215/45/17, 205/40/17?? Pomóżcie prosze bo nie chce kupić nie pasujących oponek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie, jestem tydzień po przekładce z zimowych Fulda na letnie Klebery, 175/70 14 cali (zalecane do kombi). Opony kupione w czerwcu zeszłego roku (więc jeżdżone tylko 5 miesięcy. W porównaniu z zimowymi Fulda Montero 3 są głośniejsze, szumią. Tak wiec jestem z nich na razie z nich średnio zadowolony bo też mi się wydaje dziwnym to, że szumią bardziej niż zimówki. Dodatkowo kierownica zaczęła trochę drgać. No ale to może kwestia wyważenia, jutro podjadę do gumiarzy.

 

p.s. Fulda made in Germany, Kleber made in Poland, może ma to znaczenie a może nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Pewnie zaraz posypią się gromy i komentarze... ale mam proste pytanie i dziękuję bardzo za wszelakiego rodzaju kalkulatory i linki do programów :-)

To banalne pytanie to:

Posiadam "Magdalenę" z 96r. Coupe 1,6l felgi 16" ( Renault 7j )obecnie opony 195/45/16. Są już do wymiany i teraz to magiczne pytanie.

Czy wejdą opony 195/55/16?

Prosiłbym o odpowiedź ludzi, którzy montowali coś takiego bądź widzieli, że coś takiego działa. Nic nie grzebane przy zawieszeniu.

 

Z góry dziękuję :-)

Edytowane przez Sini
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...

Oryginalnie w mojej Megane kombi mam zamontowane 14 (175/70) planuję zostawić je na zimę więc kupiłem felgi stalowe 15 i rozglądam się za oponami.

I mam pytanie czy rozmiar 185/65R15 wejdzie do Megane? Z tego co wyczytałem na forum to mało jest opini, znalazłem dwie, że takie opony są w porządku i jedną, że ociera.

Może ktoś jeszcze miał do czynienia z takimi oponami i coś napisze?

 

Pozdrawiam,

fiba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj FIBA, także mam megi gt. i mam dokładnie ten rozmiar; 185/65/R15 nic nie ociera wszystko pasuje! poszukaj opon o dobrym tłumieniu nierówności, ponieważ megi ma dość głośne zawieszenie i będzie Cię wkurzać głuche dobijanie na 'cudownych' polskich drogach... niestety ja nie pomyślałem o tym i kupiłem dunlopy sportowe... trzymanie na śliskim, mokrym, boczne droga hamowania i hałas- SUPER!!! ale tłumienie na nierównościach kicha! pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FIBA, nawet przy siedmiu osobach nie ocierało (wiozłem żonkę i jej koleżanki z panieńskiego), w zeszłym roku zapakowałem ponad 400kg płytek i parę worków kleju, zaprawy (remont łazienki)- powolutku jechałem ale nic nie ocierało... Polecam Klebery- Barum jest stosunkowo tanią oponą i nieciekawej jakości ( kiepskie trzymania na mokrej nawierzchni, trzymanie boczne także pozostawia wiele do życzenia jeśli lubisz dynamiczną jazdę...).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!