Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

i [Megane I phII] OPONY LETNIE


szakaloo

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 miesiące temu...

w M IphII 1.616v 99r założyć 195/60R15 przód i 205/60R15 tył nie będzie zbyt szeroko?

 

Nie martwił bym się szerokością ale raczej wysokością profilu 195/60/15 jeszcze oki ale tył 205/60/15 to już balonówka no i może obcierać, to jest o 3.83 % więcej od standardowej oponki 185/60/15 i jest coś koło 2,5cm większa średnica. Komfort na dziurach lepszy ale jazda na koleinach za sprawą szerokości może się pogorszyć no i jazda na zakrętach będzie gorsza auto będzie pływać przechylać się i może być mało stabilne w ciasnych szybszych zakrętach.

Tak mi się wydaje jeśli się mylę proszę poprawcie mnie koledzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Zmieniłem koncepcję i myślę o 16" aluskach z oponkami 215/40/16, ET 2x30 i 2x35 http://allegro.pl/komplet-felg-4x100-16-plus-opony-215-40-16-i2022712750.html Czy zmieszczą się w nadkolach MI phII i nie będą obcierać?? Podpowiedzcie, bo sprzedający czeka na moją ostateczną decyzję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Felgi jak felgi, rzecz gustu, chyba jednak profil opony za niski jak dla meganki. 50 to raczej dla 16" felg.

Jeśli mogę podpowiedzieć to dla obniżenia kosztów przesyłki wybierz to:

http://dwiepaczki.pl/Cennik.aspx

2 w cenie jednej.

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem sebcio ale sprawdziłem.

Szerokość felgi i ET zbliżone do zazwyczaj stosowanych ale przypadkowe.

przechwytywadgd.png przechwytywavlv.png

Kalkulator:

http://www.rimsntires.com/specs.jsp

Będziesz poruszał się szybciej jak wskazania licznika.

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sebcio - co sądzisz?

Będzie dobrze, ja teraz muszę kupić przynajmniej 2szt też 185/65/15 chyba że dostane propozycję w dobrej cenie nówek to biorę 4szt 195/60/15 :mrgreen:

A co do przekłamań prędkościomierza to ostatnio sprawdzałem z GPSem i przy licznikowej setce(100km/h) GPS wskazywał 95/96 więc przy większej oponie dane powinny być zgodne czyli wskazania bardziej pokrywające się.

Edytowane przez sebcio76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej to i ja sie teraz dołącze, mam megane 1.9dci 2001, 102KM, i pytanko bo mam na felgach 15-kach, 185/60/15 czy moge dla oszczędności zalożyć wyższe?

185/65/15?? czy to nie będzie zbyt dobre posunięcie? z góry dziękuje za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CZYTAMY :mrgreen::mrgreen:

4 posty wyżej masz link do kalkulatora. Nad lewe okno wpisz wymiar na jakich oponach auto fabrykę opuściło (wymiar zalecany), a nad prawym taki jaki chcesz wstawić. Wyniki i opinia jest w tabelce poniżej.

Zresztą wystarczy tylko to przeglądnąć, dokładnie te wymiary są tam wpisane, gdyż identyczne pytanie pojawiło się wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam dylemat i potrzebuję rady...

 

Mam Megankę 1.6 16V, więc niższe felgi niż 15" odpadają.

Udało mi się kupić alufelgi 15" na lato, ale o szerokości 7" ET 38.

Miałem letnie oponki (które kupiłem z autem) 195/50/15 i po założeniu ich bardziej tłucze na dziurach, a opony z tyłu obcierały o nadkola (od środka na dole). Po drobnym tuningu nadkoli nic nie tarło, więc przejeździłem lato.

Przez dziury na podkarpaciu zostałem zmuszony do wymiany sworznia, drążka i 2 końcówki kierownicze.

Na zimę mam 185/60/15 na stalowych felgach, wiec jeździ mi się o wiele lepiej.

 

Teraz na lato chciałym kupić nowe opony, a że to będzie na kilka sezonów więc chciałym wybrać najlepiej.

 

Czy na felgi 7" założę opony 185 z rantem ochronnym? Czy będzie to brzydko wyglądać? Czy rant będzie ochraniał felgę?

 

Jeśli już 195, to jaka najwyższa opona wejdzie? 60, a może tylko 55?

 

Nie zależy mi na idealnym pokazywaniu prędkości, ani większym spalaniu, ale na komforcie!

 

Znalazłem opony Toyo

195/60/15 w cenie 255zł/szt i te bym wybrał, ale czy sie zmieszczą?

195/55/15 w cenie 325zł

195/50/15 w cenie 228zł

185/60/15 w cenie 296zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja powiem tak, co kalkulator i tabela to inne rozmiary jako standard podają. :lol:

 

Obecnie w megane I phII hatchback 1,4 16V i mam założone 175/65/14 i nie wiem czy taki rozmiar był oryginalny. Jako, że chcę wymienić i szukam po serwisach, najczęściej wskazywanym do tego modelu jest 175/70/14, ale kilka postów wyżej, jak też w tabeli Robak'a oryginałem jest 175/65/15 więc już sam nie wiem jaki rozmiar jest oryginalnie zalecany?

 

BTW

A co sądzicie o takim rozwiązaniu. Z przodu opony 175/65/14 (Nokian i3) a z tyłu 185/60/14 (matador)? Pytam bo takie mam i mógłbym przełożyć bez kupowania nowych.

Edytowane przez presidente
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!