Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

i [Megane I phII] OPONY LETNIE


szakaloo

Rekomendowane odpowiedzi

Na te felgi co kupiłem brzydko by wygladały. Nie napisałem jakie opony kupiłem - jakaś nowość summerstar na licencji continentala ponoć przyzwoite, nawet właściciel tej firmy co u nich zamawiałem sam na takich jeżdzi. Ponoś ciche i ze ścieralnością w porządku, a jak naprawdę to sie okarze. Do clio u nich kupiłem (właściciel jest znajomym) i bardzo zadowolony też opony na licencji (pirelli). Te na licencji cenowo wychodzą dużo lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy wyborze rozmiaru opony i felgi glownie trzeba pamietac o tym, zeby na koncu wymiary zgadzaly sie z zalecanymi przez producenta, inaczej pojawiaja sie przeklamania na licznikach. (google "zamienniki opon" i pierwszy link, swietny kalkulator). chyba ze swiadomie chce sie cos przeklamac :) btw: z tylu rozmiar sie nie liczy tak bardzo, bo tam jedyne czujniki to te od abs'u.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy jakie felgi, jeśli 14" to polecałbym 185/65 jeśli 15" to 185/55

niestety ja nie zgadzam się z wysokością opony przy feldze 14" powinno być 185/60 a w 15" tak jak napisałeś 185/55 ,profil 65 był zastosowany w scenicu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ważna jest średnica całego koła, bo od tego zależy czy będzie Ci obcierać czy licznik będzie przekłamywał etc.

 

Im większa średnica felgi tym niższy profil opony musi być, żeby średnica całego koło się zgadzała.

 

Podejrzewam, że masz 175/70/13 gumy, więc rozmiary które możesz zamiennie stosować to:

 

Proponowane zamienniki do opony 175/70R13:

Profil 35 245/35R16

Profil 40 215/40R16 lub 225/40R16

Profil 45 195/45R16 lub 215/45R15

Profil 50 195/50R15 lub 205/50R15

Profil 55 185/55R15 lub 205/55R14 lub 195/55R14

Profil 60 185/60R14

Profil 65 175/65R14

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy stalówki czy ale to nie ma znaczenia...

 

ja sam szukam stalówek na zimę 15" z ET36-38 i jest ciężko. Większość pasujących felg ma ET 43-50 co powoduje, że koło bardziej chowa się w nadkolu i może obcierać przy szerszej gumie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!