Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

i [Megane I phII] OPONY LETNIE


szakaloo

Rekomendowane odpowiedzi

Offset felgi (ET)

 

Offset zwany również odsadzeniem jest odległością pomiędzy płaszczyzną symetrii felgi, a płaszczyzną powierzchni montażowej. Offset może być dodatni lub ujemny i jest specyficzny dla konkretnego modelu felgi a nie samochodu, jak rozstaw. Oznacza to, że różne felgi montowane do tego samego auta mogą mieć różne offsety.

 

ps. Polecam używać opcji "szukaj" (u góry strony), ten temat był niedawno wałkowany, nawet chyba w tym wątki jest :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam nadzieje ze dobrze trafilem. Jestem posiadaczem, Renault Megane rocznik '96 o silniku 1.4 Chcialbym kupic "nowe" opony letnie, i nie wiem jakie wybrac :/ Auto kupilem w listopadzie i stalo juz na oponach zimowych / 165 x 65 R13 / jednak opony letnie chcialbym bym kupic nieco wieksze, gdyz na tych ktore obecnie mam dosc smieszne ono wyglada, tzn. pomiedzy przednim kolem a nad kolem jest bardzo wielki odstep co mnie jako posadacza bardzo kuje w oczy. Widzialem inne meganki ktore staly na oponach / 175 x 75 R13 / i odrazu to inaczej wyglada. Z tym ze nie wiem czy wstawiajac wieksze opony nie strace na mocy silnika, lub na predkosci, bo rozne opinie juz slyszalem - przypominam ze mam tylko 1.4 pojemnosci, i nie moge tu mowic o zawrotnych predkosciach. Jesli ktos mogl by mi doradzic i wytlumaczyc skutki owych zmian to bede wdziczny - i tak na marginesie, co by sie stalo gdybym zalatwil felgi 14 ( teraz jest na 13 ) jak to wplynie na jazde? Bo fabrycznie sa chyba do tego silnika dobrane 13. Z gory dzieki za pomoc, i czekam na szybka odpowiedz :) THX

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie liczy się średnica felgi, tylko średnica całego koła. Te 165/65/13 to są za małe koła do megane. Powinno być 175/70/13 dla twojej wersji. Poza tym im niższy profil opony to tym lepiej na zakrętach się prowadzi ale gorzej na dziurach.

 

Poza tym, dostaniesz teraz po uszach :-P Jest specjalny dział o oponach. Tam wszystko co Ci potrzebne jest i czeka tylko byś to przeczytał :)

 

Wypada się tez przywitać w odpowiednim temacie oraz uzupełnić profil :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, wielkie dzieki. I sory, za brak ogłady i kultury :) Ale te opony nie daja mi spokojku, dlatego zalezy mi na tym zeby to jak najszybciej zalatwic :)

 

[ Dodano: 2007-04-07, 17:09 ]

skoro juz zaczalem to moze dopytam?:) Jesli wstawie np. felgi 14 i wtedy opony o nizszym profilu, czy to bezie podobne odczucie dla samochodu, gdybym pozostawil felgi 13 bo takie mam , tylko zarzucil opony o wiekszym profilu 175 x 75 lub 180 x 80 - no i jakie Ty bys mi polecil, czy te 180 warto zakladac ? Bo szczerze dalej nie wiem, wydaje mi sie ze te 175 beda ok ( i chyba sa fabrycznie odpowiednie ), bo teraz mam 165 i sa one faktycznie za male, i co rozumiesz przez przeklamanie licznika, bedzie wskazywal ze jade szybciej, ale na mocy faktycznie strace. Troche zamotalem ale , potrzebuje tych informacji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś zmierzyłem (prosta pompka z miarką) znajomemu w Peugocie 206, wyszło 2,9-3 ....

nieźle przegieli, choć upiera się, że ma dobrze (boki opon nie "odginają" się nic od pionu).

 

Tak mu napompowali na stacji azotem, u mnie na tym samym wychodzi 2,3.

 

A swoją drogą, mniejsze auto łączna wysokość koła jest większa o cal (2,5 cm).

Też się zdziwiłem po kupnie, że Meganka ma koła tak małe jak np: w Uno.

Większe koło nieco lepiej pokonuje przeszkody, więc na naszych dziurach by się przydało takie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo jak tak to koło zawsze się w czasie jazdy rozgrzewa i wzrasta w nim ciśnienie

ja pompuję gazem azot cz coś i nie mam tego problemu jest mniej podatny na zmiany temp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!