Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam do was wszystkich pytanie,zjeżdżając kiedyś z parkingu centrum handlowego na długiej pętli zapalił mi się napis na czerwono usterka układu hamulcowego do tego kontrolka czerwona stop i kontrolka ręcznego zjechałem z tym do samego dołu spróbowałem zahamować i kontrolka zgasła, a hamowanie było bez zarzutu,co dziwne nigdy mnie się tam coś takiego nie zapalało.

Na drugi dzień stojąc na parkingu zapalił się jakiś komunikat i był tam jakiś czas 30s który był odliczany i zapaliła mi się sama kontrolka świateł mijania,gdzie jak się paliły to i kontrolka postojowa i mijania w dodatku karta nie była w gnieździe :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AD1) Możliwe że klocki się skończyły, trzeba na nie popatrzyć. Proponował bym jak najszybciej z hamulcami nie ma rady

AD2) No cóż

zapalił się jakiś komunikat

Ty nie wiesz, my nie wiemy, szklana kula nie obudziła się po zimie, wiec ... :mrgreen: :mrgreen: <_<
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do drugiego to jest taka funkcja jak oświetlenie drogi do domu <_< działa ona tak, że pociągasz do siebie dżwignię kierukowskazów :mrgreen: jedno pociągniecie to 30 sekund zapalenia sie świateł mijania, a na wyświetlaczu pojawia sie komunikat i odmierza czas pozostały do zgaśnięcia świateł, poprostu przez pomyłkę aktywowałeś tą funkcję :mrgreen: przy tym karta nie musi byc w czytniku wystarczy tylko aby wyswietlacz się świecił <_<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zjeżdżając kiedyś z parkingu centrum handlowego na długiej pętli zapalił mi się napis na czerwono usterka układu hamulcowego

sprawdź poziom płynu hamulcowego, jak jest niski to sprawdź stan klocków hamulcowych, jak klocki są ok, to trzeba dolać płynu. Na długim łuku płyn się pewnie wychylił, co czujnik odczytał jako brak/niski poziom płynu i wywalił błąd. Takie moje przypuszczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do świateł sprawdziłem teraz i okazuje się że kolega miał rację nawet nie wiedziałem że takie coś zrobili w megane,co do płynu jest w połowie między min.,a max. też jadąc wtedy autem obstawiałem że pewnie auto będąc pod kątem wpłyneło na zmianę poziomu płynu hamulcowego i może dlatego przez ten czas świecił ten komunikat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź pod uwagę, że w dodatków jechałeś wciskając hamulec.

W Megankach i Scenicach od wersji I PhII nie ma czujników zużycia klocków hamulcowych. Sygnalizacja zadziała gdy jest za mało płynu hamulcowego. Wystąpić to może właśnie w przypadku zużycia klocków hamulcowych. W profilu masz napisane że przejechałeś 23000 km przy takim przebiegu jest możliwe, że klocki są do wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Należy jeszcze pamiętać o wysprzęgliku hydraulicznym, który też jest płynem hamulcowym zasilany. To już 3 powody zapalenia tej kontrolki.

Wciśnięty hamulec, wciśnięte sprzęgło i przechył auta do przodu w czasie zjazdu po ślimaku.

A tak nawiasem, to ja po takim zjeździe jadę na 2 biegu, bez gazu, z prędkością około 20 km/h i bez dotykania hamulca.

Bardzo często tak pokonuję 5 pięter ślimaka w FOCUS MALL Rybnik. W przeciwieństwie do Rybnickiej Plazy, ślimak w FOCUS ma pierwszeństwo. W PLAZIE co poziom to ustąp pierwszeństwa. Jakiś idiota to wymyślił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak nawiasem, to ja po takim zjeździe jadę na 2 biegu, bez gazu, z prędkością około 20 km/h i bez dotykania hamulca.

Bo właśnie tak się powinno jeździć, niestety nikt tego teraz nie uczy. W górach, mam na myśli porządne góry, jazda na hamulcu skutkuje ich gwałtownym zużyciem, a dodatkowo bardzo szybko do wymiany są również tarcze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zacznijmy od tego że jechałem bez używania pedała hamulca pierwszy bieg 15km/h i było to w FOCUS MALL Rybnik tak jak kolega pisał wyżej też zresztą z Rybnika i też nie używałem gazu wrzuciłem bieg i zjeżdżałem na samym sprzęgle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zerknij tutaj -> http://megane.com.pl/topic/28544-usterka-ukladu-hamulcowego/page__p__227406__fromsearch__1#entry227406

 

Mi też się raz zapaliła po uruchomieniu silnika, gdy auto było zaparkowane z górki. Po radach kolegów z forum dolałem troszkę płynu hamulcowego i już więcej się komunikat nie pojawił...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!