Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

bagażnik dachowy do megane grandtour III


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Zbliżają się wakacje i choć grandtour ma spory bagażnik, to czasem pojemności bagażowej brakuje...

Przymierzam się do zakupu bagażnika dachowego. Interesuje mnie wszystko w tym temacie, czyli belki wraz z mocowaniem (baza) i kufer (box) plus ew. użyteczne bajery. Ponoć z grandtourem jest problem, bo opadający dach sprawia, że box jest zadarty do góry. Można to wyeliminować? No i interesuje mnie CISZA, a więc żadne gwizdy czy szumy powietrza. Pojemność ok 400l. Thule jest najbardziej oczywistym wyborem, ale nie chciałbym się ograniczać do jednej firmy, poza tym w ramach jednej firmy są różne modele. Cena też gra oczywiście rolę. Jakieś doświadczenia?

Z góry dzięki, pozdrav

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i interesuje mnie CISZA, a więc żadne gwizdy czy szumy powietrza. Pojemność ok 400l. Thule jest najbardziej oczywistym wyborem, ale nie chciałbym się ograniczać do jednej firmy, poza tym w ramach jednej firmy są różne modele. Cena też gra oczywiście rolę. Jakieś doświadczenia?

Z góry dzięki, pozdrav

 

Mam wrażenie że domagasz się cudu bo nie ma szans żeby bagażnik dachowy nie hałasował. Jak bardzo by nie był opływowy to między boxem a dachem wytworzy się dysza, same belki nawet jeżeli sa zaokrąglone też stawiają konkretny opór powietrzu co wiąże sie z hałasem. Dodatkowo z doświadczenia z boxami różnej produkcji na tym samym samochodzie-na moim grandzie testowałem InterPack Carver 8.2 oraz pozyczonego Thule i nie chcę być niemiły ale hałas był podobny więc nie do końca jestem przekonany że warto wydać kilkaset złotych więcej żeby uzyć takiego sprzętu raz-dwa razy w roku, ale każdy niech liczy po swojemu (chodzi mi ze to moje zdanie). Głównym sprawcą hałasu są tak czy tak belki, z wieloletnich doświadczeń: najbardziej hałasuja te o przekroju prostoktnym, firmowe Renault jakie miałem do Scenika I hałasowały podobnie jak Automaxi Silverline jakie mam do Scenika II (Silverline hałasuje podobnie w Focusie II z którym mam styczność i z boxem też się nim kilka razy przejechałem).

Edytowane przez pizza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie że domagasz się cudu bo nie ma szans żeby bagażnik dachowy nie hałasował.

 

 

Nie krzycz, przecież pisałem, że chcę CISZY!!

To oczywiste, że bagażnik będzie słychać, takie są prawa fizyki. Pisząc o ciszy miałem na myśli jak najcichsze rozwiązanie, myślałem, że mnie zrozumiecie.

 

Przed napisaniem postu przeszukałem to forum i nie znalazłem odpowiedzi dot. doświadczeń z bagażnikiem do grandtoura III, dlatego też powstał ten wątek. Uprzejmie proszę o trzymanie się tematu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zimę pożyczałem box Interpacka naprawdę duży bo miał około 480 litrów. 60cm czeroki i 180 albo 190 długi.

Trochę hałasował przy prędkości do 80km/h, powyżej byłó znośnie.

Belki były jakieś zwykłe "noname'y"

Widziałem na mieście bardzo łądne belki do GT (jeszcze nie wiem co to za firma) aluminiowe srebrne. Mocowane tak, że niec nie wystaje poza obrys relingów na boki i są bardzo płaskie. Wydaje mi się, że spokojnie może z nimi jeździć nawet na stałe. Tylko nie wiem co za firma.

A w ASO faktycznie jest jakieś promo i za chyba 2500 masz kufer + belki + odtwarzacz dvd dla dzieciaków montowany na zagłówki Philipsa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja dorzucę swoje trzy grosze (mam htb) - wg mnie głównym sprawcą hałasu podczas jazdy są belki - jazda z założonym box'em i z samymi belkami jest praktycznie tak samo hałaśliwa. Mam oryginlne belki alu Renault - do Thule musiałbym dołozyć drugie tyle (kupiłem jej jak była jakaś promocja i dałem coś około 300PLN). Jeździłem z 3 różnymi boxami: pierwszy (jeszcze z megane II) to stary (kilku letni) Thule (chyba atlantis albo ocean) zero problemów (mocowanie U), potem przez kilka dni miałem pożyczony od znajomych jakiś Sportac - oddałem go zanim wyjechałem na narty - kiepska jakość tworzywa, mała jadowność. Dodatkowo był zrobiony z takiego cienkiego materiału że każdy przejazd przez dziury lub torowisko wiązał się ze słuchaniem niemiosiernie trzeszczącego/wyginającego się boxa. Po tym przykrym doswiadczeniu zakupiłem Thule Dynamic i uważam że był to dobry wybór. Jakość, łatwośc montażu, pojemność, dwustronne otwieranie no i wygląd <piwko> Ładuje do niego 4 pary nart, 4 pary butów, 4 pary kijków, 2 kaski i 2 kurtki/spodnie narciarskie (w workach próżniowych). Problemem może być dla niektórych kształt podłogi bagażnika - 70% wózków dziecięcych nie zmieścisz niestety. Jego zaletą jest również fakt iż podłoga która przszkadza przy wózku chowa w sobie belki - eliminując część hałasu jakie wytwarzają podczas jazdy.

Edytowane przez athlon64x4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli się poczułeś urażony napisany większą czcionką zdaniem to sorry, ale sam domagałeś się CISZY (napisane jak u Ciebie) bez gwizdów i świstów, więc nie wiem jakie masz doświadczenia z wożeniem czegokolwiek na dachu pragnąłem uswiadomić Ciebie że takie warunki to tylko w Erze... Dziękuję za uwagę, powodzenia w poszukiwaniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Jestem kompletnym laikiem w temacie bagażników dachowych, więc proszę się nie denerwować :)

Otóż mam pytanie czy mocowania do relingów są uniwersalne czy też każdy uchwyt pasuje do każdego relinga? Np czy bagażnik montowany do Passata do relingów będzie pasował do Megane III Grandtour też mocowany do relingów.

Dzięki za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!