Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wysoki poziom oleju.


airbites

Rekomendowane odpowiedzi

Tak na cewki bo poruszałem cewkę to było widać przebicia. Nie pojadę do tego mechanika, byłem u niego gdy w pobliżu miałem coś załatwić wiec poszedłem do niego. Zastanawia mnie czemu nie wyłączył wtryskiwacze albo pompę paliwa? Bo z czego co czytałem żeby sprawdzić kompresję to trzeba wyłączyć wtryskiwacze.

 

Przy pełnym obrotach nie dymi z wydechu ani trochę koloru niebieskiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest cewka Sagem x2. A tak czy idzie od próżnic olej silnikowego bez wykręcania korka od wypuszczania oleju? A do wymontowania tłoków to trzeba zdjąć miskę olejową odkręcić korbowy i potem wyjąć tłoki? czy od góry też trzeba zdjąć blok itd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej można odessać, ale nie jest to popularna metoda i zawsze coś pozostanie. Skoro przy wymianie pierścieni i tak trzeba zdjąć miskę olejową, to odessanie mija się z celem. Dodatkowo trzeba zdjąć głowicę i tłoki wraz z korbowodami wyjąć od góry. To jest praktycznie rozebranie 3/4 silnika. Dlatego nie jest to tanie.

Można jeszcze wyjąć tłoki bez zdejmowania głowicy, ale wiąże się to z wyjęciem silnika i rozłączeniem go od skrzyni biegów. W tym przypadku wyjmuje się wał korbowy. Ma to jedynie sens przy jednoczesnej wymianie panewek i/lub sprzęgła lub wysprzęglika. Jednak pojawia się wtedy problem z włożeniem tłoka do cylindra, ponieważ nie ma za bardzo jak ścisnąć pierścieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj podczas jazdy chyba jedna cewka poszła na tamten świat, bo włączył tryp awaryjny i szarpał czyli ikonta silnika migała i tak przez 20 km. Zastanawiam czy nie izolować taśmą na uszkodzona cewkę? Żebym mógł dojechać do domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!