Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Skradziono Megankę


RobQ

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem Forumowicze,

 

to zdaje się pierwszy mój post na Forum, ale sprowokował mnie email dotyczący zlotu, który otrzymałem na swój adres.

Wczoraj (16 maja 2012r) skradziono moją wymarzoną Megankę, więc na pewno nie wezmę udziału z żadnym zlocie.

Paskudne uczucie, nie życzę nikomu, oprócz tego kto ukradł moje autko.

Mam tylko prośbę do Szanownych Forumowiczów - zapewne na rynku pojawi się trochę niedrogich (okazyjnych) części do Meganki Grandtour - jak Was za bardzo nie "swędzi" to nie kupujcie takich okazji - niech się łajza udławi, a już na pewno nie wzbogaci !

 

Pozdrawiam i życzę szerokiej drogi.

 

PS. Uważajcie bo jak pokazuje mój przypadek "trójki" już biorą ... i to bez większego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zainteresowanie. Niestety znaków szczególnych brak, no może poza lekko przytartym błotnikiem w okolicach prawego nadkola i taką lekko zakrzywioną podwójną rysą na klapie bagażnika pod napisem MEGANE na długość napisu.

Zdaję sobie sprawę, że nie została skradziona po to, aby ktoś ją teraz jeździł i cieszył się jak głupek z frajdy z jazdy jaką mi dawała.

Tym bardziej, niech się udławią Ci wszyscy, którym przypadnie w użytkowaniu chociaż najmniejszy kawałek. Nie wspomnę już o dwóch fotelikach dziecięcych, które odjechały razem z autkiem.

Takie jest ryzyko trzymania samochodu "pod chmurką" i chociaż pewnie zdawałem sobie z tego sprawę to nie przypuszczałem, że może mnie to spotkać.

Uczucie faktycznie ... jedno z najmniej przyjemnych jakich było mi do tej pory dane doświadczyć. Mam nadzieję, że nikt z Was go nie pozna.

Tak naprawdę to chyba chciałem się tylko wyżalić bo chyba mało realne jest odnalezienie autka.

 

W każdym razie, gdyby ktoś zobaczył srebrną Megankę Grandtour o numerze WE9544S (numer VIN VF1KZ0B0641747659) w wersji Dynamique z dodatkami to będę wdzięczny za sygnał.

 

Może ktoś z was wie czy możliwe jest namierzenie auta z fabrycznym Tom Tomem na pokładzie ?

 

Z megańskim pozdrowieniem

 

Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, wyrazy współczucia. Nie dziwię Ci się, że jesteś mocno wkurzony. Po cichu tylko liczę, że uda się dorwać złodziei, choć znając realia naszego kraju będzie z tym trudno. Co do nawigacji, to raczej nie da się namierzyć auta bo Twoje urządzenie jest (albo raczej było) tylko odbiornikiem sygnału. W drugą stronę żadnych informacji nie wysyła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Megane III, to nowy model, tak więc dziwię się, że właściciel nie ubezpieczył auta od kradzieży, zwłaszcza parkowanego pod chmurką. Jest to dla mnie po prostu pazerność. Stosunkowo mały przedmiot za kilkadziesiąt tyś. zł, który dodatkowo łatwo można przemieścić. Jak to mówią, chytry 2 razy traci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cytat

Dziękuję Ci Kolego za słowa "wsparcia". Nie wiem gdzie doczytałeś, że nie ubezpieczyłem samochodu (pomimo tego, że to dosyć duży wydatek nie miałem żadnych wątpliwości), ale może pomyliły Ci się posty. Twoją wypowiedź odkładam na półkę z napisem "zawistni leszcze cieszący się z krzywdy innych". Mimo wszystko tobie też nie życzę abyś doświadczył kiedykolwiek dosyć niefajnego uczucia kiedy ktoś pozbawia Cię Twojej własności.

 

Pozostałym dziękuję za słowa wsparcia i nadal wierzę że autko gdzieś się odnajdzie.

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.13 - cytowanie

Rozumiem poziom frustracji, ale regulamin ...

P_r_z_e_m_o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pomyliły mi się posty.

Skoro ubezpieczyłeś auto, to czym się przejmujesz ? Chyba, że w bagażniku miałeś jakieś dzieło Rembranta. Nie jestem wcale zawistny, ale na prawdę są ludzie o takim poziomie ignorancji, że dla samej zasady powinny im się przydarzać złe rzeczy. Cieszy mnie, że nie należysz do tego pokroju ludzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podobno w ostatnich latach utrzymuje się tendencja zmniejszania liczby kradzieży aut oraz zwiększania wykrywalności tych przestępstw, więc nadzieja na odnalezienie auta na pewno jest, jeśli się nie odnajdzie to ubezpieczyciel powinien wypłacić stosowną kwotę i po sprawie, swoją drogą szkoda, że nie można sprawić żeby złodziei zsyłano na jakąś bezludną wyspę, na której, gdy już się zaludni złodziejami, okradali by siebie nawzajem

Edytowane przez marr29
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym znalezieniem auta to też może być różnie, jak jest AC to dobrze. Kolegi znajomemu ukradli Leona, i najgorsze w tym wszystkim potem było to że on się znalazł ale z zatartym silnikiem i potem nie chcieli żadnego ubezpieczania wypłacić i został z problemem. Kumplowi ukradli T3 to się znalazł w Warszawie na Okęciu, ktoś po prostu sobie zrobił wyjazd w Polskę. Najlepiej jakby się znalazł nieruszony bo i czekania na nowe auto i straconego czasu będzie mniej na papiery :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro ubezpieczyłeś auto, to czym się przejmujesz ?

A kolega słyszał, żeby ubezpieczalnia wypłaciła taką kwotę żeby można było za nią kupić takie samo auto?

Tak czy siak jesteś w plecy, dodatkowo będą podejrzewali, że auto sprzedał jakimś ludziom ze wschodu i udaje, że mu ukradli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze przepraszam za naruszenie regulaminu ... poprawię się :)

 

Po drugie, do Kolegi Kreciq - nie, Kolego, nie miałem tam dzieł Rembrandta, jedynie zwykłe, na co dzień użytkowane rzeczy jak dziecięce foteliki samochodowe, okulary przeciwsłoneczne, atlasy, sporo muzyki na płytach i innych nośnikach, a poza tym wszystkim co obejmuje ubezpieczenie, ja i pozostali członkowie mojej rodziny bardzo lubiliśmy naszą Megankę i faktem jej braku przejmuję się najbardziej.

Kasa dzisiaj jest a jutro jej nie ma i daleki jestem, żeby rozpaczać z tego powodu - tym bardziej ze sporym niesmakiem odebrałem Twój post o chytrym co to traci dwa razy.

 

Po trzecie - dzięki za zainteresowanie tematem.

 

PS. W dniu, w którym skradziono moje autko kurier przyniósł do domu wycieraczki, które zamówiłem wcześniej, więc jeśli ktoś z Wawy potrzebuje to niech się odezwie (płaskie, 40 i 60 cm - przednia szyba).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu, w którym skradziono moje autko kurier przyniósł do domu wycieraczki, które zamówiłem wcześniej,

Tym to dobił już całkowicie. Szkoda też tych dodatkowych suwenirów :)

Rozumiem cię, gdyż też się przyzwyczajam dość mocno do swojej własności.

Kreciq Czasem ugryź się przysłowiowo w język lub przemilcz zanim coś dla zasady masz pisać.

Nikomu nie życzę przeżycia kradzieży choćby to była tylko złotówka.

Ubezpieczenie ubezpieczeniem a czasu na załatwianie spraw i tego bez auta, nikt nie zwróci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!