Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

ESP / ASR system FAULTY


Rekomendowane odpowiedzi

A czy ktoś może dać jakieś zdjęcie tych kostek, które znajdują się przy każdy z kół ???

Wtedy będę wiedział czy u mnie są prawidłowo.... ;)

Edytowane przez zimnica4666
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdejmij koło to sam zobaczysz o co chodzi. Do zacisku biegnie tylko wężyk z płynem hamulcowym i kabelek do czujnika. (w tylnych jeszcze linka do ręcznego)

A tak przy okazji zapytam...

Sam sobie plusy pod postami dodałeś?? Nawet pod tymi gdzie stawiasz pytania świadczące o braku wiedzy tak jak tu:

http://megane.com.pl/topic/36136-felgi-z-lekkich-stopow/page__view__findpost__p__278397

(plus za post z uwaga moderatora, heheh fajne)

http://megane.com.pl/topic/36136-felgi-z-lekkich-stopow/page__st__224__p__278535#entry278535

http://megane.com.pl/topic/36136-felgi-z-lekkich-stopow/page__view__findpost__p__278624

http://megane.com.pl/topic/7629-steering-locked-uszkodzona-blokada-kolumny/page__view__findpost__p__278394

...i jak było w pozostałych przypadkach.

Genialne, na to jeszcze nikt nie wpadł.... ;)

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do gojgien

Po 1 to czytaj ze zrozumieniem....zapytałem o zdjęcia ponieważ chcę porównać czy u innych tak samo wygladają te kostki, bo mi wydaje się że u mnie jest to jakoś nie oryginalnie-chyba że mi tylko się wydaje.

 

A po 2 nic nie wiem o żadnych punktach ??!!!

Nie oceniaj mojej wiedzy jeśli się nie znamy !!! Ani ja z Toba, ani Ty ze mną nie zamieniłeś nigdy ani jednego słowa. Naucz się ciut kultury to porozmawiamy... Pozdrawiam Cię kolego !!! ;)

 

Aha i jeszcze jedno....Jeśli będę uważał że ktoś kto odpowiedział na moje pytanie pomagając mi w danym problemie z chęcią dodam jeden punkt i to jest mój wybór komu go dam drogi kolego gojgien !!!! Po to jest ta opcja.

 

Ja już kiedyś pisałem któremuś z kolegów będących moderatorem iż forum jest po to aby jeden drugiemu pomagał w danej usterce, aby można było podzielić się wiedzą na dany temat !!! A nie po to aby jeden drugiemu wystawiał jakieś idiotyczne statusy ostrzeżeń-jak dla mnie jest to troszkę śmieszne.....Pozdrawiam ;)

Edytowane przez zimnica4666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha i jeszcze jedno....Jeśli będę uważał że ktoś kto odpowiedział na moje pytanie pomagając mi w danym problemie z chęcią dodam jeden punkt i to jest mój wybór komu go dam drogi kolego gojgien !!!! Po to jest ta opcja.

Owszem- KOMUŚ, a nie sobie co namiętnie robiłeś, a teraz próbujesz udawać zdziwionego (zapisane i sprawdzone w logach) i za co Admin kolejne punkciki Ci przydzielił, tym razem ostrzeżenia.

Wspomniałem o Twoich postach gdzie wykazujesz się niewiedzą stawiając pytania a przydzielasz sobie za nie punkty dodatnie za wartość merytoryczną posta. Pies gonił gdybyś to sobie przydzielił za udzielenie komuś pomocy ale w tym wypadku- to wypaczenie zasad ich przydzielania.

Za takie "kulturalne" zachowanie wobec innych i taki poziom kultury osobistej, to bardzo dziękuję, nie skorzystam.

Co do ostrzeżeń o których wspominasz, to są po to, by przywołać do ustalonego porządku niesfornych userów, by właśnie ta pomoc była możliwa, zamiast przekopywać się przez bałagan jaki wprowadzacie. Masz tego trochę w swojej krótkiej historii na tym forum....

Sprawę odpowiednio zakończył Admin- właściciel forum, wiec i ja uważam za zamkniętą.

Koniec OT.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za usuwanie wpisów moderatora kolejny punkcik szanowny kolego ;) Tomik

 

lapka2.gif

Regulamin pkt.

5.5

 

Dodano: 03 cze 2012 - 20:19

Wracając do tematu o błędzie, który pokazuje się u mnie co jakiś czas gdy tylko jest deszczowo.

Od dziś błąd świeci cały czas, nawet po dłuższym postoju zapala się znów.

A co do tych kostek, które są przy każdym z kół ktoś pisał aby je rozłączyć i czymś tam je potraktować.

Z tego co wiem np. wd-40 jest dobre ale krótkotrwałe... poza tym potrafi rozmiękczyć zbytnio np. uszczelkę.

Jakiś inny środek...lepszy ?

Edytowane przez zimnica4666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto by było odczytać CLIPem czego dokładnie dotyczy ten błąd.

Możliwe, że czujnik jest uszkodzony mechanicznie i po prostu przecieka, co powoduje zwarcie.

Dopóki nie ustalisz dokładnie czego dotyczy ten błąd, to będziesz szukał po omacku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodano: 10 cze 2012 - 00:20

Witam

 

Dziś właśnie zdjąłem koła i sprawdziłem kostki.

Wszystkie wypiąłem i oczyściłem.

Na dwóch kostkach są wgłębienia-przetarcia.

Poza tym gniazda gdzie wpina się kostkę są mocno zardzewiałe.

Po wyczyszczeniu i podłączeniu błąd "ESP / ASR system FAULTY" nadal jest !!!

 

Czy po wyczyszczeniu tych kostek i podłączeniu na nowo trzeba jechać pod komputer i usunąć ten błąd ???

 

Czy wina leży po innej stronie???

post-34295-0-76110500-1339280328_thumb.jpg

post-34295-0-81635200-1339280438_thumb.jpg

post-34295-0-28258800-1339280702_thumb.jpg

Edytowane przez zimnica4666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro na dwóch kostkach są przetarcia i wgłębienia to na pewno właśnie tam tkwi przyczyna tego, że komunikat nie znikł. Również rdza na gniazdach nie pomaga. Komunikat powinien zniknąć (na pewno będzie zapisany "w pamięci").

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!