Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

jaka instalacja


cichy.waw

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zamierzam za łożyć gaz i nie wiem jaka instalację wybrać w jakim przedziale cenowym, oraz z w megane 3 podłoga koła zapasowego jest plastikowa i zastanawiam się czy wytrzyma ona butlę czy trzeba ją jakoś wzmocnić od spodu, oraz serwis zaleca wymiany oleju co 30 tyś utrzymać takie wymiany po założeniu instalacji czy zmieniać olej co 15 tyś. Silnik 1,6 110km

Edytowane przez cichy.waw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja odebrałem co prawda FLuence'a ale silnik ten sam z instalacją Landi Renzo (wtryskiwacze MED) i na razie jestem zadowolony. Silnik chodzi płynnie, wszystko ładnie chodzi. Jedyna wada to głośna praca wtryskiwaczy (ze środka tego nie słychać, ale na zewnątrz słychać takie cykanie jak u Diesla, niektórym może to przeszkadzać).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

serwis zaleca wymiany oleju co 30 tyś utrzymać takie wymiany po założeniu instalacji czy zmieniać olej co 15 tyś. Silnik 1,6 110km

Osobiście zalecałbym wymianę co 10 tys. (max. 15 tys. lub 1 rok) i to nawet bez instalacji ;) Chociażby ze względu na KZFR w tym silniku warto dbać o olej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Toś bracie zapłacił. Nie ma prawa pokazywać Ci spalania gazu, ma pokazywać zużycie benzyny, takie samo przy pracy na benzynie jak na gazie, bo sterownik Pb ma o tym nie wiedzieć. Podłogę trzeba wzmocnić. A medy klepią jak stado bocianów, ale! są bdb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli jakieś opaski trzeba założyć pod plastik, a mogą się wypowiedzieć ci co mają lpg czy wlew od gazy zmieści się obok wlewu benzyny pod klapką?

 

Dodano: 05 cze 2012 - 18:52

a zakładać lublifikator czy dać sobie spokój z nim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlew mieści się ale potrzebna jest przejściówka....wygląda to mniej więcej tak:

http://t0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQTxl3WmaoS-fZU-mXpMOxeGj8JmwaQspjAfd03P91-XuuKlx5qErQ__QxDOA

i w ten mały zawór podczas tankowania wkręcasz przejściówkę do pistoletu.

Mniej więcej taką:

http://images41.fotosik.pl/67/89d616767c9d6323.jpg

Edytowane przez iceman_k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja mam w Megi III od marca instalację BRC Sequent 24. Jestem zadowolony. Butlę mam w kole- podłoga nie wzmacniana- pozostał sam plastik. Wlew gazu koło korka paliwa z przejściówka (jutro jak nie zapomnę zrobię Ci foto). Jest lublifikator. Średnie spalanie gazu koło 9,8 litra na 100km 80% miasto. Jeżdżę i oszczędzam.)

 

Poczytaj tu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Przede wszystkim znajdź dobrego gazownika. Ja dość długo szukałem, ale nie żałuję. Pamiętaj, że komputer gazu to nie instalacja i np. Stag 300 innemu Stagowi 300 nie równy.

Ja polecam właśnie sterownik staga z dobrymi komponentami - wtryski Hana i jakiś niezawodny, dobrze dobrany reduktor.

 

PS. Silnik ten uchodzi jako b.dobry i prosty do zagazowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!