Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

jaka instalacja


cichy.waw

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem po instalacji gazu. Wbrew wszystkim i wszechobecnej modzie na Stag + Hana założyłem komputer KME Nevo, Reduktor KME Silver (wydatek powinien uciągnąć 2.0 16v w razie awarii obecnego silnika), Wtryski Reg Fast - fajne, ciche i tanie (jeśli okażą się nietrwałe to pewnie wpadnie Hana). Filtr fazy lotnej Perfect Blue - zobaczymy za 10 tyś - ponoć dobry. Po wstępnym autostrojeniu nie ma różnicy w jeździe na gazie i benzynie. Butla w koło kupiłem 600/220 - powinna być raczej 600/200 - musiałem podciąć wzmocnienie podłogi bagażnika. Wlew pod klapką dość karkołomny do zamontowania, ale się udało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem o P. Rogowskim, rozważałem oddanie mu auta, ale nie montuje on niestety KME.

 

Co do strojenia po AFR to mam dostęp do sprzętu i po naprawie wydechu prawdopodobnie poeksperymentuję z tym. Może uda się podlać trochę do AFR 10 - 11, kiedy silnik jest w trybie open loop - zobaczymy, czy przyniesie to pozytywne efekty jeśli chodzi o moc. Planuję wyciąć kat, zemulować drugą sondę, ewentualnie minimalnie zwiększyć średnicę wydechu, może uda się też w jakiś sposób zmodyfikować dolot, tak żeby wkładka filtrująca miała większą powierzchnię po tego typu zabiegach strojenie i tak się przyda, więc na razie odkładam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Witam,

Jestem właśnie po montażu instalacji LPG. Mój wybór padł na BRC, butla w miejscu koła zapasowego, wlew obok wlewu paliwa (potrzebna przedłużka) ciężko mi powiedzieć jeszcze coś na temat spalania, bo śmigam na niej dopiero od paru dni ale jak na razie (odpukać) jestem zadowolony. Instalacja montowana w ASO, przełącza się na gaz po ok. 1,5km (przy obecnych temp. czyli jakieś -4) momentu przełączenia nie da się wyczuć w żaden sposób a spadku mocy nie zauważyłem wogóle

 

No i mam wstępne spalanie: po 100km zajechałem na tę samą stację i dobiłem znów do pełna, weszło 8,799 l :!:))

Edytowane przez Michal.A.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

wlew gazu w klapce obok wlewu paliwa, czy to rozwiązanie nie przysparza kłopotów?

wydaje mi się że pistolet od dystrybutora troszkę waży a obsługa stacji nie pieści się przy podłączaniu i odłączaniu pistoletu

Edytowane przez staryleo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Też sie zastanawiam nad zagazowaniem mojej m3.

Jednak jestem jeszcze w tym temacie troche zielony, bo będzie to pierwsza moja instalka.

Zaklad w którym zamierzam montowac oferuje instalajce LOVATO= 2300zł i BRC 2700zł. Do tego jeszcze 150zł za emulator paliwa.

Różnica w cenie 400zł. Czy aż taka różnica jest w tych instalacjach, by rzucać sie na tą droższą?

 

1. Która jest mniej awaryjna?

2. Ktora bedzie mieć mniejsze spalanie?

3. Co polecacie?

4. O co zapytać podczas montażu i na co zwrócić uwage?

 

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 - pl-literki Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Żadna.

2. Żadna.

3. BRC, Land, Stag, LPGTECH oczywiście do tego reszta musi być sensowna.

4. Proszę przeczytaj ten dział bo trzeba by poszukać i Ci skopiować a następnie wkleić odpowiedzi z poprzednich tematów.

Edytowane przez adbaca
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście polecam jeszcze inne rozwiązanie - wtrysk V generacji Vialle - mam teraz auto z tym systemem i powiem tak - rewelacja.

Podobno teraz można to zamontować za około 4500 zł.

Miałem poprzednio różne auta z LPG - najlepiej spisywał się BRC Sequent.

Jednak Vialle to zupełnie inna bajka.

Poczytaj sobie trochę na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!