Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

odpowiedz do gigena


wielki4

Rekomendowane odpowiedzi

Akurat fachowość porad na forum Laguny, czy 19 ma naprawdę wysoki poziom merytoryczny, więc nie ma tu mowy o ilości, a atmosfera jest lżejsza.

Edytowane przez Pawel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minusowanie postów na wniosek usera, to jakiś debilizm, od tego jest rozbudowany system ostrzeżeń w skrypcie IP Board

System ostrzeżeń służy do karania za naruszenia, nie za mało przydatny w temacie post.

To zresztą pozostaje w gestii moderatora jaką taktykę i jakie narzędzie zastosuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy z administracji zaczęli to zauważać i w końcu zamiast zamkniętego tematu z nakazem szukania, pojawiają się też linki z podobnym tematem.

Naprawdę wielki plus dla tych nielicznych z administracji, bo to się ceni.

 

:) :) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zresztą pozostaje w gestii moderatora jaką taktykę i jakie narzędzie zastosuje.

Czyli inaczej samowolka administracji stosowana dla własnego widzimisię.

Coś czego nie obejmuje ten rozbudowany regulamin (albo celowo pomija), którego nikomu się nie chce już czytać.

Na tym forum niestety administracja uważa się za wszechwiedzącą i wszystko mogącą, a to niestety nie jest droga do zachęcania nowych użytkowników.

Edytowane przez Pawel
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze że prawie trzy lata temu po rejestracji na tym forum nie było lekko... Nie będąc zorientowanym założyłem jakiś temat, mod stwierdził że nie w tym dziale - dostałem nawet jakieś ostrzeżenia zamist pomocy i przez około rok po rejestracji zaglądałem sporadycznie i tylko z konieczności... W końcu jakoś przywykłem ale niektóre uwagi Pawła są słuszne. Nie wiem kto trzyma w garści to forum ale może przydałyby się jakieś zmiany.

Edytowane przez pawelb5913
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli inaczej samowolka administracji stosowana dla własnego widzimisię.

Coś czego nie obejmuje ten rozbudowany regulamin (albo celowo pomija), którego nikomu się nie chce już czytać.

Chyba jednak "nie chce się czytać" bo jest to w punkcie 7. (7.1, 7.2, 7.3)

Dodatkowo w punkcie 9 ale to i tak to powyższych odsyła.

Nie wiem kto trzyma w garści to forum.....

Kontakt: [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo w punkcie 9 ale to i tak to powyższych odsyła.

Punkty 9.1, 9,2 i 9,3 są na tyle żenujące, że każdy kto je przeczyta wątpi w powagę tego regulaminu.

To jest wręcz stwierdzenie, że administracja jest nieomylna i ma zawsze rację.

Bardzo wysokie mniemanie o sobie, albo odwrotnie chęć dowartościowania się spowodowana niską samooceną.

Edytowane przez Pawel
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Punkty 9.1, 9,2 i 9,3 są na tyle żenujące, że każdy kto je przeczyta wątpi w powagę tego regulaminu.

Interpretuj jak chcesz jednak korzystaj z odsyłaczy do punktu 7. Uwypuklasz wybiórczo to co napisano.

W punkcie 8 masz podaną procedurę jak i komu zaproponować zmiany.

Także wyżej podałem kontakt do najbardziej kompetentnej w tej sprawie osoby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heheh dziwne że dopiero teraz Cię to ubodło... Od kiedy tu jestem, to już to w regulaminie było, jeszcze na starym skrypcie, gdy jako nowicjusz regulamin akceptowałem.

Chyba ma wartość historyczną skoro zostało do obecnego regulaminu żywcem przeniesione. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nad czym się tutaj zastanawiać???

Jest to doprowadzeniem do stanu jak na innych forach.

Oceniasz wartość merytoryczną postów, które Tobie pomogły w jakimś problemie.

(są fora gdzie TYLKO założyciel tematu może takie posty w temacie plusem nagradzać, pomimo, że niżej, albo na kolejnych stronach, widnieje wpis ,że też komuś to pomogło. Przy starszych tematach czasami jego założyciel już na forum nie zagląda i sprawa plusików jest martwa. Tu oceniać in plus może każdy komu info się przydało)

Przez większą ilość plusów widać, że informacje w poście są wartościowe i warto się z nimi zapoznać.

Tak zwane "dodaj wirtualne piwo" jak na większości for.

Tam też masz przycisk "odbierz piwo", "potłucz butelkę z piwem"????

Ja takiej opcji nie zauważyłem.

Moderatorzy za to zawsze mają możliwość zmniejszyć tą liczbę piwek, plusików, na wiosek usera poszkodowanego, nieprzyzwoitym postem rozrabiaki. Tak teraz jest i tu.

Dostępność minusów dla wszystkich, często była wykorzystywana jako odwet, za posty nieprzychylne, czy też posty z odmiennym zdaniem wobec wcześniejszej wypowiedzi. (jak choćby w tym temacie, gdzie kilku userów "wsiadło" na założyciela tematu. Jedno jego wejście i każdy z nich miałby minus na koncie)

Bardziej się to z wendetą kojarzyło jak z oceną wartości merytorycznej. Dlatego zostało znormalizowane jak w innych forach.

I zasadniczo mógł bym się z tym zgodzić, gdyby nie ten fragment o wpływaniu przez administrację na ilość i rodzaj tych głosów. Po diabła coś takiego jak i tak nie jest to w żaden sposób merytoryczne bo administracja w sposób JAWNY przyznaje się do modyfikacji, wyłączyć to w diabły całkowicie.

Poza tym piszesz o zemście... hmmm... jakoś nie zauważyłem tego mściwego minusowania, chyba że piszesz o minusach w postach gdzie administracja w sposób nieadekwatny do przewinienia reaguje, to... cóż zostawię to bez komentarza.

Edytowane przez fred
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba ma wartość historyczną skoro zostało do obecnego regulaminu żywcem przeniesione.

Raczej kiedyś to miało być nawiązanie humorystyczne, a teraz stało się zwykłym paszkwilem.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakoś nie zauważyłem tego mściwego minusowania

Przeglądasz codziennie całą nową zawartość forum???

My z obowiązku tak, choć w różnych godzinach i czasami trafiamy na już "załatwione" sprawy.

Przytrafiało się, że takie odwetowe "minusowanie" pod postami na bieżąco niwelowaliśmy. Było to jednak także oparte na subiektywnych ocenach, więc w obecnej postaci ten problem i poniekąd dyskusyjne działanie zostało zakończone.

Nadal są dostępne opcje raportowania postów gdzie takie naruszenia i uwagi można zgłaszać. Nie znaczy to jednak, że mod bezdyskusyjnie wykona to co zaproponowano/zalecano w raporcie.

Patrz ten temat, też wisi raport pod 1 postem, z zaleceniem zamknięcia i usunięcia, jednak postanowiłem tematu nie zamykać i przez 1- 2 dni nie ruszać z tego miejsca, (choć to nie ten dział gdzie być powinien) by założyciel mógł do niego wrócić. Ma przecież prawo do riposty, a widząc Jego wpisy przypuszczam, że po zmianie miejsca może go nie odnaleźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może napisze coś od siebie. Panowie, skoro uważacie,że to forum jest źle moderowane lub nie odpowiada Wam regulamin to po prostu nie zaglądajcie tutaj. Internet daje Wam wolność wyboru więc radzę z niego skorzystać.

Była już na tym forum grupa ludzi której wydawało się, że przeprowadzą powstanie wśród userów - przykre ale nie udało się a co więcej już ich tutaj nie ma a forum ... jest nadal i ma się świetnie :)

Więc dla dobra ogółu skoro jednostce nie pasuje to dziękujemy bardzo ale buntowników tutaj tolerować nie będziemy :)

Co do punktacji to sam osobiście odejmuje te punkty które przyznaliście sobie w tym temacie bo niby co te wypowiedzi wnoszą do forum dobrego, ktoś dzięki nim ma naprawić samochód :) Temat nie w tym miejscu w którym być powinien co świadczy o tolerancji administracji.

To tyle, a jeśli któremuś z Was przyjdzie do głowy krytykować moją osobę, to jestem na gotów, ale radzę przez pw, bo każde słowo pod moim adresem w tym temacie skutkować będzie ostrzeżeniem zgodnym z regulaminem.

Edytowane przez Tomik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do punktacji to sam osobiście odejmuje te punkty które przyznaliście sobie w tym temacie bo niby co te wypowiedzi wnoszą do forum dobrego, ktoś dzięki nim naprawić samochód

To jest właśnie to co opisywałem powyżej, uderz w stół a nożyce się odezwą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!