Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

kod rocznika w VIN dla Megane III / 2011


wieslaws

Rekomendowane odpowiedzi

Dobry wieczór

Nie miałem jeszcze nigdy żadnej "renówki", i nie mam doświadczeń z tym producentem (no był kiedyś peugeot 306).

Sytuacja jest następująca: można powiedzieć , że zakupiłem zaocznie:) Renault Megane III, hatchback , 5 drzwiowy, 1,6 16V 110kM, używany, po jakimś uszkodzeniu z tyłu - i jest to podobno autko z 2011 roku, z grudnia (wg sprzedawcy), przyjedzie do Polski z Niemiec pewnie około czwartku. Problem polega na tym , że nie potrafię zidentyfikować rocznika auta po VIN, nie znam jeszcze tego numeru, więc go nie podam.

Mam pytanie, czy ktoś z forumowiczów może mi podać jaka cyfra/litera i na którym miejscu od przodu mówi o roczniku? - w moim przypadku chodzi o rocznik 2011. Mam ograniczone zaufanie do sprzedawcy, a autka te wychodziły chyba od 2008 r.

Trochę czytałem na różnych forach, lecz do niczego sensownego nie doszedłem.

 

Z góry dziękuję za pomoc

pozdrawiam WS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę więcej przedrzeźniał przedmówcy :notacrook:

 

Nie bardzo rozumiem, co kolega miał na myśli. Ale dziękuję i za to.

 

PS.

W wikipedii i jeszcze gdzieś w necie doczytałem , że podobno w przypadku rocznika 2011 (produkcja II połowa 2010 i I połowa 2011) na dziesiątej pozycji w VIN ma być litera B.

Czy ktoś może zweryfikować te informacje?

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.13 - cytowanie

P_r_z_e_m_o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem, co kolega miał na myśli.

A co tu jest do rozumienia :notacrook:

Renault nie koduje roku produkcji samochodu w nr VIN.

Koledzy powyżej Ci to piszą, a Ty dalej swoje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie to mnie zamurowało: ale po kolei

 

1. Nawet w kontekście jedynego konstruktywnego wpisu , trudno zrozumieć zdanie "Nie ma." Tym bardziej , że załącznikiem do tego jedynego,

jest fotka, na której widać opis pozycji 10. - rok produkcji. Wtedy Renault kodował rocznik? Na podstawie czego mam wnioskować , że teraz zaprzestał?

2. Przepraszam, że nie doczytałem regulaminu - pkt 5.13, kolega mod przed chwilą również to zrobił (wprowadził cytat), nie widzę w tym nic nieestetycznego czy

niegrzecznego - punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.

3. Szanowny mod jest w błędzie twierdząc, że w poprzednich wpisach ktoś stwierdził, że roku produkcji w VIN nie ma.

 

Wnioski:

Chciałoby się być tak samo nieuprzejmym, ale po co?

Uczestniczę w różnych forach, ale takiej reakcji nie widziałem.

Potwierdza się jedno, wpływ modów na forach potrafi być również destrukcyjny...

 

Dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. Przepraszam, że nie doczytałem regulaminu - pkt 5.13, kolega mod przed chwilą również to zrobił (wprowadził cytat), nie widzę w tym nic nieestetycznego czy

niegrzecznego - punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.

W tej kwestii przeczytaj punkt regulaminu raz jeszcze. Cytaty można wstawiać, ale nie całosci bezpośrednio poprzedniego posta. Jest to bezcelowe skoro odpowiadasz na poprzedni post. Co innego jak jest zamieszczony wcześniej. Ostatni można cytować w całości tylko wówczas, jeśli podzielisz go na poszczególne wątki i na takowe odpowiadasz. Trudno na watki podzielić zdanie zawierające 2 słowa, więc to de facto przedrzeźnianie poprzednika.

To że na innych forach jest taka praktyka dopuszczona, (czyta się wówczas wielokrotnie do znudzenia poprzednie wypowiedzi) nie znaczy że tu też tak można.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10. - rok produkcji.

powinieneś jeszcze zacytować to co jest w wierszu poniżej

dane nie podawane

co jednoznacznie wskazuje, że takich informacji nie ma w nr VIN

pkt 5.13, kolega mod przed chwilą również to zrobił (wprowadził cytat)

skoro kolega już odwołuje się do regulaminu to polecam przeczytanie również punktu 5.14

Szanowny mod jest w błędzie twierdząc, że w poprzednich wpisach ktoś stwierdził, że roku produkcji w VIN nie ma.

no cóż, chyba kolega ma pewne trudności z przetworzeniem informacji, bo kolega gojgien wstawiając obrazek wyraźnie i jednoznacznie odpowiedział na na pytanie. Po co więc nadal drążyć temat?

Przyznaję, moja wina, zastosowałem zbyt duży skrót myślowy :)

Uczestniczę w różnych forach, ale takiej reakcji nie widziałem.

Zdziwiłbyś się bardzo kolego też jestem na różnych forach i tam gdzie nie ma "nadzoru" modów znalezienie jakiejkolwiek informacji graniczy z cudem, ale o tym jest już wątek, polecam :notacrook:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok.

...mea culpa mea maxima culpa...

 

Dziękuję, uzyskałem informację, przyznam, że w sposób odmienny od oczekiwanego.

Nieciekawie rozpocząłem swoją przygodę z Renault...

 

Przykro mi, ale proszę o usunięcie mnie z Waszego forum.

 

WS

Edytowane przez wieslaws
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!