Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rozrząd po 68 tysiącach


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

W zasadzie to nie wiem po co piszę tego posta... Chyba tylko po to żeby się pożalić;/ i dać upust swojej złości. Ale do rzeczy. Wczoraj w czasie jazdy coś się zaczęło dziać z silnikiem. Generalnie miałem po prostu wrażenie, że coś się stało z tłumikiem ponieważ jedynym symptomem była głośniejsza niż zwykle praca. Samochód trafił dzisiaj do mechanika i jakież było moje zdziwienie kiedy okazało się, że awarii nie uległ żaden tłumik ale .... rozrząd. Po przejechaniu 67000km padł w mojej funkiel (prawie) nówce Megance 1.5 rozrząd. Szczęście w nieszczęściu, że gość wycenił robotę na ok 750zł także nie jest najgorzej ale to co najbardziej boli to fakt, że co by nie mówić nie jest to jeszcze stary samochód, używany w większości przeze mnie, serwisowany od wyjazdu z salonu zgodnie z zaleceniami. Gwarancja minęła w lutym. Tak się zastanawiam czy jest sens interweniowania w Renault w tej sprawie. Abstrahując od kosztów, bo nie są znowu jakieś kolosalne, to mimo wszystko awarii uległa "część", co do niezawodności której nie powinienem mieć żadnych wątpliwości na tym etapie użytkowania samochodu.

Co o tym sądzicie?

Pozdrawiam

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem jak to jest z deklaracjami producentów. Problem polega na tym, że w karcie serwisowej wymiana paska rozrządu ma nastąpić po ...uwaga ...160000km!

Ja przejechałem 67000km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem -jak najbardziej interweniować, nawet jeśli jest już po gwarancji, niech zwracają koszty, które pewnie nie zamkną się w tych siedmiu i pół stówkach, bo jeśli pasek pękł lub się zsunął to koszty mogą być znacznie wyższe, to nie pierwszy tego typu przypadek w Megane III 1.5 diesel.

Przebieg 68 tyś. na diesla -to jest "nic", poza tym auto przecież drogie w zakupie, ja bym tego tak nie zostawił. Definitywna kolejna porażka Renault. :notacrook:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewidentnie musiała być jakaś wada. To mały przebieg. W swojej dTi rozrząd wymieniam zwykle co 65-70tys. i pasek zawsze wygląda wzorowo. Przebieg 67 tys. rozrząd powinien wytrzymać bez najmniejszych problemów. Dla przykładu, w VW Polo 1.4 TDI 2005 serwis zaleca wymianę rozrządu co 115 tys.km albo 110 tys.km (nie pamiętam dokładnie) i z doświadczenia wiem, że rozrząd wytrzymuje taki przebieg (na oryginalnych częściach). Rolki są co prawda głośniejsze, ale nic więcej się nie dzieje. Za to kolega ostatnio wymieniał pasek po 20 tys. w Lancii Lybra, pasek delikatnie obcierał o jakiś element i zaczął się strzępić. Wniosek jeden, trzeba kontrolować wygląd paska i przysłuchać się czasem rolkom. Ja bym spróbował pognębić producenta i serwis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niema to jak wady fabryczne, zdarzają się i niestety znam przypadek gdzie pasek pękł po 2 tyś km, producent paska sfinansował całą naprawę.

Powinieneś udać się do aso i wywalczyć naprawę jak nie to do Renault Polska i kuć temat...

I mogę się założyć ze na 750zł to się nie skończy...

 

A tak nawiasem mówiąc wszystkie szmelcwageny i renaulty się chowają przy fordzie focusie II FL 1.6TDCi gdzie rozrząd wymienia się przy 250tyś km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Witam,

~~~~~~~~~~~~~~

ja właśnie wstawiłem swoje Megane III 1.5 dCi na serwis na przegląd 60 tyś ale dałem im też info o nierównej pracy na biegu jałowym oraz długie odpalanie i spore dymienie. Właśnie oddzwonili że problem z rozrządem i pościerany pasek..

~~~~~~~~~~~~~~~~~~

no ręce opadają..

~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Kolego knaB jak się zakończyła Twoja przygoda?

~~~~~~~~~~~~~~~~

Na szczęście moja jeszcze na gwarancji..

~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Pozdrawiam

~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Piotr

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.9 -Prezes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

cytowanie

~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Sorki że dopiero teraz..

~~~~~~~~~~~~

rocznik 2010 a ten symbol silnika to nie wiem gdzie szukać..

~~~~~~~~~~~~~~~~~~

u mnie sprawa skończyła się wymianą silnika.. Auto słóżbowe i na szczęście jeszce na gwarancji ale fakt faktem niezłe przedstawienie..

~~~~~~~~~~~~~~~~

Pozdrawiam

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.9, 5.13 -Prezes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!