Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane III phII 1.6 ze skrzynią 6-biegową


vorph

Rekomendowane odpowiedzi

Kia ma tańsze części, W instrukcji pisze jak wymienić, filtry, świece zapłonowe itd a w renault? nie ma. I jets mniej awaryjna niż renault.

1.4 ma 130 km z turbo a kia ma 1.6 o mocy 130 KM wolnossące i wiadomo że Kia pojeździ dłużnej na tym silniku niz renault. na 1.4 z Tubro. Tak samo jak honda jest przeciw zmniejszeniu silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jets mniej awaryjna niż renault.

1.4 ma 130 km z turbo a kia ma 1.6 o mocy 130 KM wolnossące i wiadomo że Kia pojeździ dłużnej na tym silniku niz renault. na 1.4 z Tubro.

- nie był bym tego taki pewien, to są na razie nie sprawdzone stereotypy, silniki 1.4TSI VW czy 1.4TCE Renault to w pewnym sensie 'nowości' i nikt nie jest w stanie przewidzieć ich trwałości, podobnie jak trzycylindrowy turbodoładowany silnik forda o pojemności 1.0, choć tu jesli chodzi o trwałość to wypowiadałbym się ostrożnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego też między innymi myslałem o prostym i starym 1.6 :D, nie mogę co prawda powiedzieć złego słowa o moim 1.5 DCi, ale przebieg rośnie i ryzyko poważnej awarii też. Dbam co prawda o autko jak nie wiem, ale kto mi da gwarancję, że pociągnie kolejne 60 tys. km :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 1,6V i jestem w miarę zadowolony. Średnie spalanie 7,4l/100km. W mieście trzeba sie nawajhować lewarkiem ale na trasie jest ok`. Zastanawiam się nad lpg jak skończy się gwarancja i wybór tego silnika był z tym związany. W obecnych czasach nie kupiłbym diesla. Moje przebiegi to max. 10k/rok, FAPy, koła dwumasowe, delikatne wtryskiwacze a gdzie gwarancja zakupu dobrego paliwa, drogie naprawy itd. Radość z jazdy ok`. Zwlaszcza elastyczność silnika, no ale coś za coś. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vorpha jakie przebiegi rocznie robisz? Bo rozumiem że kolega który twierdził że 1,6 bez turbo wytrzyma więcej niż 1,4 z turbo to chyba robi po 200 tyś km rocznie :D Przejchałeś się już 1,4 TCE? Przejedź się po kolei jednym i drugim - koniecznie w kolejności 1,4 i 1,6 i wtedy chciej nadal kupić 1,6 :D

 

Ja chciałem kupić 1,5 dci, wystarczyło pare km w 1,9 dci i już mi sie 1,5 odechciało :D

Edytowane przez Tomeko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakie przebiegi rocznie robisz?

ok. 25 tys. póki co - ale jak pisałem wcześniej od kilku lat jeżdżę dieslem, więc w sumie nie patrzę za bardzo na ilość przejechanych km. Na benzynie chyba bardziej bym się ograniczał...

Przejchałeś się już 1,4 TCE?

Nie jeździłem, może faktycznie trzeba :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koniecznie trzeba samemu sprawdzić. Ja testowałem 1.6 w MIII i dla mnie ten silnik nie jedzie. Wiem, że na papierze i przy ostrym kręceniu benzyny nie ma różnicy w osiągach, ale nie mógłbym się teraz przestawić z mojego dCi. Jakimś rozwiązaniem jest TCe, ale podejrzewam, że przy podobnym stylu jazdy spali jednak dużo więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wolę 1.6 zwykła benzyna, niższe koszty utrzymania, jakbym miał brać diesla to 1.9 odpycha się świetnie, nie ma porównania do 1.5 więc wyższe koszty ewentualnej naprawy rekompensuje wtedy przyjemność z jazdy.

Edytowane przez sekal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!