Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Problem z przyciskiem blokowania tylnych drzwi i okien


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Jestem po zakupie meganki, próbował odszukać w tylnych drzwiach blokad mechanicznych w zamkach – by dzieci nie mogły je otworzyć od wewnątrz (może któryś z kolegów mi podpowie gdzie ich poszukać ). Po stronie kierowcy mam przycisk do blokowania drzwi i okien ale działa w dziwny sposób:

- Kiedy jest wyłączony (na płasko) dioda nie świeci, okna są zablokowane, drzwi można od wew. otworzyć.

- Kiedy jest wciśnięty, dioda nadal się nie pali, okna i drzwi można otwierać…

Prośba o podpowiedz czy coś źle robię, lub gdzie mogę poszukiwać usterki .

 

Nie Wiem czy ma to znaczenie - ale obojętnie czy otworze przednie lewe czy prawe drzwi na wyświetlaczu zawsze wyświetla się iż są otwarte równocześnie i lewe i prawe przednie

 

Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozebrałem, nie widać by ktoś grzebał w środku jest mała kostka z przyciskiem..co ciekawe jak wyjmę cały wyłącznik i pozostawię samą wtyczkę, okna nadal są zablokowane a drzwi się otwierają..chyba że jest jakiś efekt pamięci.

Zapomniałem dodać – auto jest Wielkiej Brytanii, po przekładce, patrzyłem w internecie za nowym przyciskiem..i są identyczne tylko zamiast logo Okna (jakie teraz mam) są z rysunkiem dzieci..czy jest możliwe by zależało by to od przycisku – i są dwa typy jeden typ zamyka tylko okna a drugi także i drzwi ? No i dlaczego okna są zablokowane w pozycji „wyłączonej” ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem dodać – auto jest Wielkiej Brytanii, po przekładce

To dużo tłumaczy. Czyli pseudo elektrycy nie spisali się przy instalacji elektrycznej przekładając ja z jednej strony na drugą.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie tak, chociaż w tym przypadku powinno być to łatwe po przekładali całe wiązki....chcę to teraz jakoś uporządkować - czy któryś z kolegów ma możliwość podpowiedzenia mi jak wygląda niego rozłożenie kabli na wtyczce, ewentualnie gdzie szukać schematu wtyczki i podłączenia ? Co ciekawe - przynajmniej jak patrzyłem po sieci to przycisk blokujący ma logo "dzieci" u mnie jest rysunek szyby/drzwi. Nie znam się aż tak na elektryce, ale może ta funkcja wymaga ponownego zaprogramowania ?

 

- Jak z tym się uporam to pewnie jeszcze wrócę z tematem sygnalizacji otarcia drzwi kiedy zawsze zapalają się przednie lewe i prawe drzwi na wyświetlaczu...ale to już mniej ważne, bardziej mi zależy ze względu na dzieci na zablokowaniu drzwi..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odłączenie kostki z tego przełącznika powinno spowodować zablokowanie drzwi i okien.Odbywa się to jednym przewodem idącym do komputera komfortu więc nie ma możliwości że działa tylko na szyby.W komputerze ustawia się czy blokada ma działać czy nie (Clipem). Jeżeli chodzi o to że wyświetlają się ikonki obu drzwi - bo poszli na łatwiznę informacja o otwarciu drzwi kierowcy jest wykorzystywana przez komputer ,więc połączyli przewody idące od drzwi między sobą .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Kiedy jest wyłączony (na płasko) dioda nie świeci, okna są zablokowane, drzwi można od wew. otworzyć.

- Kiedy jest wciśnięty, dioda nadal się nie pali, okna i drzwi można otwierać…

co prawda ja mam lagunę, ale ten przycisk działa u mnie w ten sam sposób, a nic nie było kombinowane elektryką.

Jak przycisk jest na płasko - szyby nie działają. U mnie ten przycisk nie blokuje możliwości otwarcia drzwi od wewnątrz (mam włączoną automatyczną blokadę po przekroczeniu 15km/h).

Nie Wiem czy ma to znaczenie - ale obojętnie czy otworze przednie lewe czy prawe drzwi na wyświetlaczu zawsze wyświetla się iż są otwarte równocześnie i lewe i prawe przednie

Z moich obserwacji aut, które przyjeżdżają na clipa, wynika, że są co najmniej dwa rodzaje wyświetlaczy:

-jedne pokazują dokładnie, które drzwi są otwarte

-drugie pokazują otwarcie wszystkich gdy tak na prawdę otwarte są tylko jedne.

lisek2, masz auto 3d czy 5d?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto jest 5d i tylne drzwi jak otwieram pokazuje poprawnie, tylko przednie zawsze lewe i prawe.

Rzeczywiście po przekroczeniu 15 km/h blokują sie drzwi - ale tylko do otwarcia od zewnątrz, z wewnątrz można je otworzyć - a na tym zablokowaniu mi zależy ze względu na dzieci.

- Dodam jeszcze iż w żadnej pozycji dioda na przycisku się nie zapala

 

maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przycisk z dziećmi:A1-niebieski (podświetlanie) A2-czerwony (zasilanie kontrolki) A3-czarny (masa)

B1-brązowy(do komtutera włączenie blokady) B3-brązowy(z komputera włączenie kontrolki)

Po wyjęciu kostki na dnie włącznika są oznaczenia.Wyłącznik w pozycji równej -wszystko działa , wyłącznik wciśnięty-

zaświeca się kontrolka ,blokuję się drzwi od wewnątrz i szyby.

O ikonkach drzwi odpowiedz masz wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z moich obserwacji aut, które przyjeżdżają na clipa, wynika, że są co najmniej dwa rodzaje wyświetlaczy:

-jedne pokazują dokładnie, które drzwi są otwarte

-drugie pokazują otwarcie wszystkich gdy tak na prawdę otwarte są tylko jedne.

I się z tym zgodzę. U mnie jak są otwarte jeden drzwi to zapalają się wszystkie na desce rozdzielczej.

 

a na tym zablokowaniu mi zależy ze względu na dzieci.

A nie możesz im wytłumaczyć aby nie otwierały okien i drzwi? Swojej córce bardzo szybko to wytłumaczyłem i teraz jest spokój. I blokady nawet nie tykam.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są dwa typy wyświetlaczy ikonek drzwi - albo wyświetlają się wszystkie bez względu które drzwi otworzysz lub ikonki od konkretnych drzwi .Kolega ma ten drugi czyli od konkretnych drzwi ale że to "anglik" więc aby po otwarciu drzwi kierowcy gasły światła ,wyłączało się radio, połączyli drzwi pasażera z drzwiami kierowcy aby te funkcje działały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za info dotyczące anglika, to dużo wyjaśnia, co do drzwi to mam 3 latka który z fotelika dosięga do klamki i tutaj mogę mu tłumaczyć ;-) ale obawa zawsze zostaje...

Co do przycisku i wtyczki:

mam przycisk z logo drzwi/okno

a na wtyczce są inaczej kable:

A1 - czerwony

A2 - brązowy

A3 - pusty

B1 - brązowy

B2 - czarny

B3 - niebieski

wtyczka nie wygląda na przerabianą...może pozamieniać piny ??? z tym iż chyba na wyjętej wtyczce powinny być zablokowane i drzwi i okna...więc chyba problem nie jest tutaj bo u mnie blokują się tylko okna..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!