Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Po pierwsze sprawdź, czy nie zamieniłeś licznika z benzyny na diesla lub odwrotnie. Musisz wiedzieć że licznik powinien mieć równy lub mniejszy przebieg niż Twój w samochodzie inaczej komputer wybierze wyższa wartość i ją nadpisze w komputerze. Jeśli kupiłeś licznik z rozbitego samochodu to miał zakodowany wypadek i go pamięta i teraz może ta wartość nadpisze w Twoim komputerze i już autka nie odpalisz bez CLIP-u. Megane III ma tak że po wybiciu poduszek autka już nie odpalisz.

A co działo się z Twoim autkiem że wymieniałeś licznik?

Jak chcesz zerknij do tematu z linku, bo ja już też mam wymianę licznika za sobą.

http://megane.com.pl/topic/35092-dokladamy-tempomat-i-funkcje-ogranicznika/page__p__270944__fromsearch__1#entry270944

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gazownik podpinał tank fopper i pododłaczył plus pod kable które idą do licznika i się spaliło coś i pokazuje mi cały czas że mam rezerwę i nie pokazuje stanu paliwa. licznik na pewno jest od benzyny bo wyskalowany do siedmiu tyś obrotów i jest bez tempomatu

 

Dodano: 02 paź 2012 - 21:44

może ktoś wie czy w liczniku da się zmienić oprogamowanie ponieważ mój ma 5.12 a ten co kupiłem 7.0 i pochodzi od auta z automatyczną skrzynią. Do tego w menue licznika mam u siebie ustawienia odnośnie czujników cofania w tym nie ma jest za to automatyczne włączanie świateł do jazdy dziennej które i tak nie działają u mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet chyba nie edycja. Jeśli wziął liczniki ze sobą jako części to przepisał EEPROM na żywca bo tyle w 5 minut można zrobić bez wlutowywania kości. Cud, że taka operacja się udała bo jeśli miedzy licznikami software znacznie by się różnił (różne rewizje) to nie koniecznie mapa EEPROM'u musi się zgadzać.

 

 

Prezes wybacz ale nie zawsze piszę z komputera gdzie mam polskie znaki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 rok później...

. Jeśli kupiłeś licznik z rozbitego samochodu to miał zakodowany wypadek i go pamięta i teraz może ta wartość nadpisze w Twoim komputerze i już autka nie odpalisz bez CLIP-u. Megane III ma tak że po wybiciu poduszek autka już nie odpalisz

Woytus czy jesteś pewny, że wypadek się zapisuję w zegarach? Pytałem mechanika od Renault który powiedział mi, że wypadku auto nie trzyma w zegarach.

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Papuga :?:

Czyli zegary z Megane III GT (auto po wypadku) ten sam typ silnika(benzyna, manual, niższy przebieg od mojego) po włożeniu do mojej Megane III Coupe powinny się same zaadoptować?

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.13 -Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!