Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Czujniki ciśnienia w kołach


Winterfresh

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam w felgach aluminiowych czujniki ciśnienia.. Wszystko działa bardzo ładnie.. baterie były wymienione na wiosnę.. Tylko kiedy przychodzi okres zimowy i zmiana felg.. komputer wyświetla za każdym razem po odpaleniu błąd ciśnienia. Chciałbym do felg zimowych założyć czujniki kupione na alledrogo.. Tylko nie wiem czy będzie się je dało zaprogramować pod auto.. Czy będzie komputer wykrywał czujniki w kołach letnich i w zimowych jednocześnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam.

~~~~~~~~~~~~~~~~

Jak po za spuszczeniem powietrza z koła mozna sprawdzic czy mam i czy dzialają czujniki cisnienia w kołach? Eewntualnie od jakiego cisnienia auto informuje o zbyt niskim cisnieniu?

~lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6, 5.9 -Prezes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy wentylach powinny być kolorowe gumki czerwona zielona żółta i czarna jak się nie mylę, bodajże przy 1,5 atmosfery na komputerze wyskakuje komunikat i mruga koło na komputerze w którym jest za mało ciśnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak po za spuszczeniem powietrza z koła mozna sprawdzic czy mam i czy dzialają czujniki cisnienia w kołach?

Przy obecnych darmowych kompresorach na stacjach benzynowych, łatwo to sprawdzić według sposobu podanego w poprzednim poście.

Podpinasz wężyk na wentyl, przytrzymujesz przycisk z minusem na kompresorze i idziesz sprawdzić reakcję na wyświetlaczu. Dopompowujesz i przechodzisz do następnego kola.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam. Przy okazji wymiany opon wulkanizator poinformował mnie że mam czujniki cisnienia-co mnie bardzo ucieszylo poniewaz juz zwątpiłem. Jednak ostatnio jechalem i pojawil mi sie komunikat-STOP-TYRE PUNCTURE. Po właczeniu/wyłaczeniu silnika juz bylo OK. Zastanawiam sie ze moze baterie trzeba wymienic w tych czujnikach...? Moze wiecie jakie to są baterie, jak czesto sie je wymienia i czy mam je sam kupic i dac wulkanizatorowi czy oni takie bateryjki mają?

 

EDIT:

Udało mi sie znaleźć odpowiedz w innym temacie-wrzucam-moze sie przyda:

"Witam ponownie znalazłem piny na czujniku.Od strony silikonu jest plus z drugiej strony minus można wbić szpilkę i sprawdzić napięcie zwykłym miernikiem bądź naładować sobie bateryjkę.Napięcie powinno wynosić 3 Volty,bateryjka według napisu to CR2450A Panasonica"

z tematu:http://megane.com.pl/topic/7697-megane-ii-ph-ii-czujniki-cisnienia-powietrza-cisnienia-w-oponach/page__hl__ci%C5%9Bnienia__st__48

Edytowane przez Tommi3737
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi sie znaleźć odpowiedz w innym temacie-wrzucam-moze sie przyda:

Tylko po co cytujesz post, który już jest na forum? Zamiast podać po prostu link do tego postu ? Zresztą jest to dość duży wątek.

Link do postu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!