Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Przyuczenie szyby


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam następujący problem.

Jestem w trakcie wygłuszania drzwi do CarAudio w MIII i po odłączeniu silniczka od szyby pasażera na przodzie szyba przestała się automatycznie podnosić i opuszczać. Muszę kilkukrotnie wciskać przycisk aby cała się opuściła lub podniosła. Jednokrotne naciśnięcie przycisku powoduje jej obniżenie/podniesienie o około 5 cm. Inne szyby po odłączeniu silniczka działają prawidłowo (kierowcy i dwie tylne). Została jako ostatnia ta od pasażera i z pojawił się problem.

Czytałem w innych tematach do Megane / Scenica II jak to się robi, ale w MIII to nie działa.

 

Macie jakieś pomysły??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wiem, że tego próbowałeś, ale może za krótko przytrzymałeś. Znalazłem taki mini opis na innym forum. "Żeby przyuczyć szybki należy im pokazać 2 pozycje - górę i dół, czyli przytrzymaj przycisk w obydwu skrajnych położeniach po 10 sec." Co prawda jest to opis tyczący się scenica II, ale chyba warto spróbować. U mnie po odłączeniu i ponownym podłączeniu akumulatora szybu przyuczają się samoczynnie. Może coś nie tak z modułem sterowania szybą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już mi się udało douczyć moją szybę. Trzeba na około 5 sekund przy zamkniętych wszystkich 4 szybach nacisnąć/pociągnąć wszystkie przyciski do góry i od razu na krótko wszystkie w dół. Ja próbowałem tylko z ta jedną a to trzeba robić zawsze ze wszystkimi obojętnie ile szyb dział/niedziała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo widzisz byłem ciekaw jak to faktycznie jest z tym przyuczaniem, że aż poszedłem i odłączyłem akumulator. I po ponownym podpięciu szyby chodzą skokowo. Teraz ja mam problem z przyuczeniem szybek.

Więc mówisz, pociągamy do góry i trzymamy 5 sekund wszystkie cztery przyciski na raz, oczywiście przy podniesionych do góry szybach i po tym czasie wciskamy wszystkie cztery krótko na dół. Tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

U mnie jedna zgubiła pamięć i zadziałał tylko sposób taki o którym pisałem wyżej. Wszystkie w jednym czasie do góry , trzymamy około 5 sek. w górze wszystkie przyciski i nagle wszystkie jednocześnie w dół. U mnie tak zadziałało, bo po tej czynności szyba się przyuczyła. Nic innego nie musiałem robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat z prywatnej rozmowy[/b]-->Robgold<--' ]

Wysłano wczoraj, 14:41

Czesc,

 

Troche stary temat ale info pewnie Ci sie przyda. Szyby uczy sie od tylnej prawej (pasazera) zgodnie z ruchem wskazowek zegara konczac na prawej przedniej pasazera.

Inaczej moga sie nie nauczyc prawidlowo pozycji i ktoras nie bedzie dzialac.

 

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Woytus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Żaden z waszych sposobów u mnie nie śmiga MII 2 dzwiowa. Zaczęło się od tego że na parkingu szyba kierowcy sama opuściła się pod moją nieobecność. Rozebrałem drzwi silnik wyrwał się z tego zwijacza i kombinowany moduł. Kupiłem silnik z modułem szyba chodzi pulsacyjnie ale tylko do dołu, odłączałem akumulator na 5 min, przyuczałem i nic tak się bawiłem sterownikiem z drzwi kierowcy że przestała chodzić prawa szyba. Pomocy. Może jakiś elektryk z okolic Warszawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

W megane II przed liftem jest tak ze nie trzeba każdej osobno szyby otwierać i przy zamkniętej szybie przyuczać, ja u siebie zrobiłem to w ten sposób ze miałem wszystkie zamknięte tylko od kierowcy uchylona była i zamknąłem ja do końca trzymając przycisk przez 10 sek. i następnie z panelu kierowcy prawa przednia przycisk do samej góry przez 10 sek. trzymam i gotowe i pozostałe tak samo jak są zamknięte to tylko przycisk trzymać do zamknięcia przez 10 sek i są zaprogramowane szyby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Witam

Odkopie trochę temat.

Ostatnio prawa tylna szyba dziwnie działa z panelu kierowcy. Przyciskiem w konkretnych drzwiach działa prawidłowo, natomiast z panelu kierowcy mogę ja tylko otworzyć. Przycisk na dół i szyba zjeżdża, przycisk do góry i szyba też zjeżdża.

W zw. z tym nie mogę jej przyuczyć, ponieważ jak chcę ją zamknąć i przytrzymać pręcisk to ona zjeżdża.

Macie może jakieś propozycje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Ok znamy kolejność w jakiej należy kalibrować szyby ale nikt nie napisał (przynajmniej nie w tym wątku) w jaki sposób wykonać tę kalibrację.

(Pomijam sposób Woytusa, bo nie pisał o kalibracji szyb jedna po drugiej tylko o wszystkich na raz - co zostało następnie uznane za sposób nieprawidłowy).

Na zakończenie tematu prośba więc o podanie jak skalibrować te szyby - jak dziecku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!