Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wymiana czytnika kart Megane II 2003r. 1.6 16v


yamaka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Czy ktoś wymieniał czytnik kart w Megane II? Czy trzeba rozbierać cały przedni panel wraz z radiem i kieszenią?

W necie znalazłem opis do Laguny ale w Megane wygląda to całkowicie inaczej.

Chcę wymienić czytnik na inny bo obecny mi szwankuje, czasem nie wykrywa karty i nie mogę uruchomić lub zgasić auta.

 

Pozdrawiam

Kamil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli są inne możliwości niż awaria czytnika to byłbym wdzięczny za podpowiedź.

Ten panel ze zdjęcia różni się od mojego. Ja mam dłuższy na pokrętła, kieszenie i czytnik, zdjęcie w załączniku.

Wydaje mi się, że trzeba wymontować kieszeń i radio, nie chcę ciągnąć na siłę tego panelu bo miejscami jest cienki i mogę połamać.

Nie wiem też jak się demontuje kieszeń pod radiem i samo radio, może ktoś rozbierał to.

post-38839-0-39301500-1350851396_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wydłubania radia 4 gwoździe, kieszeń wypychasz, wkładając rękę przez otwór po radiu, kilka śrubek i zatrzasków, a cały opis dla tej wersji jest w downloadzie, w pliku opisującym wymianę żaróweczek pod pokrętłami od nawiewu. Ciebie interesuje tylko część tego manuala.

To we wcześniejszym poście, to panel sceniola, dlatego jest różnica.

Jak będziesz miał radio wydłubane, to zrób fotkę naklejki z jego boku, gdybyś nie miał kodu potrzebnego do ponownego uruchomienia radia

Edytowane przez gojgien
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedź, wymienię i dam znać czy pomogło <czerwona>

 

Dodano: 28 paź 2012 - 18:41

Zdemontowałem panel, były tam 2 śrubki widoczne po wyciągnięciu radia oraz 2 śrubki na dole.

Ewidentnie walnięty jest czytnik, nie ściska dobrze karty i dlatego jej nie szczytuje.

Mam problem z wtyczką od czytnika, jak się ją wyciąga? zdjęcie w załączniku.

Pozdrawiam

Kamil

post-38839-0-65417300-1351442469_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce wyjść ta wtyczka, próbuję podważać z każdej strony, na zdjęciu w załączniku opisałem miejsca gdzie wpycham śrubokręt.

W którym dokładnie punkcie mam go wciskać?

 

Pozdrawiam

Kamil

 

Dodano: 31 paź 2012 - 18:31

Udało mi się ją wyjąć, jakby ktoś miał problem to w punkcie 2 głęboko trzeba włożyć cienki śrubokręt, jest tam taka mała szczelina od wtyczki do odgięcia zatrzasku. Czytnik działa bez programowania.

post-38839-0-39522800-1351699406_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Kamilu czyli udało ci się wymienić czytnik do starej karty? Nic nie trzeba było kodować? A czytnik miałeś używany czy nowy? U mnie też mam objawy z nie wykrywaniem karty i problem z odpaleniem silnika lub zgaszeniem (otwieranie drzwi działa bez zarzutu).

 

Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdy mi zdechła karta, spytałem się w ASO we francji czy nie trzeba zmieniać czytnika.

Aso naprawdę wielkie - taka centrala.

Koleś powiedział, że jeszcze nigdy nie wynieniali czytnika, że to zawsze jest karta.

no i była karta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Czy karta w Waszych czytnikach siedzi luźno czy można nią ruszać na boki? Nie mam problemu z odczytem karty ale w Lagunie II (troche inna karta) karta siedzi bardzo sztywno i nie da się jej wyjąć podczas pracy silnika a w Megance mam wrażenie, ze mi sama kiedyś wypadnie z czytnika.

Wymieniać (naprawiać?) czytnik czy tak ma być?

Edytowane przez Piotrek80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!