Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Regulacja szyb elektrycznych przód-uniesienie szyby do góry. M2 CC


Rekomendowane odpowiedzi

Panowie jak w temacie. Chyba potrzebuje podniesc troche szybke kierowcy w moim CC poniewaz jest tam mała szczelina przez którą woda podczas deszczu dostaje sie do wnetrza i mi kapie jakby z sufitu. Podobno są tam gdzie na prowadnicach jakies regulacje...

Czy ktos z was moze przerabial ten temat?

Jest gdzies dostepny manual?

Ostatnio przy okazji naprawy włacznika/przycisku handsfree rozebralem czesc drzwi ale nie udalo mi sie zdjąć całego boczku tylko jego górną część... Macie moze jakas instrukcje ze zdjeciami? Nie chcialbym połamac czegos....

 

Przeszukałem forum i nie udalo mi sie nic znaleźć na ten temat. Jesli cos ominąłem to przepraszam-bede wdzięczny za link.

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 - pl-literki

P_r_z_e_m_o

Edytowane przez Tommi3737
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boczek :

Wyciągasz sterowanie szyb , schowek (pamietaj o wyciagnięciu spinki w środku schowka )potem go wyciagasz do góry ,odkreczasz klamkę wewnętrzną ,uchwt zamykania drzwi .potem samą tapicerkę (samą skórę )podważasz od dołu jakimś cieńkim przedmiotem ona jest na spinkach a na samej górze masz tak jakby zawias i odchylasz do góry i masz dostęp do śrób .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Wydma-tyle to mi się właśnie udało zrobić.... ale nie zauważyłem tam żadnej regulacji. Myślałem o zdjęciu całego plastiku z drzwi....nie ma takiej konieczności?

 

*****

Do prezesa: Mam dyslekcję-proszę już mnie nie karać.... :)

O takich przypadkach regulamin forum jasno mówi.

Posty można pisać w dowolnym edytorze, który ma opcję sprawdzania i przed wklejeniem na forum można poprawić.

Obecnie w przeglądarkach też jest opcja słownika PL i podkreśla jak coś się źle napisze.

Takie coś to nie dysleksja a LENISTWO. <czerwona>

 

Dodano: 26 paź 2012 - 21:28

Od wczoraj zauważylem że nie dość że szyba kierowcy jest zbyt nisko i przez to cieknie mi do środka, to prawa szyba jest nagle zbyt wysoko (chociaz jakis czas temu nie było tego problemu) i jak zamykam drzwi to szyba opiera się na zewnętrznej ramce. Może ktoś zapodać instrukcje jak to wyregulować?

 

Dodano: 10 lis 2012 - 23:51

Sprawa z prawą szybą się wyjaśniła-poprostu po umyciu uszczelek zrobiły się zbyt tępe i przestały wskakiwać na swoje miejsce. Psiknąłem silikonem w sprayu i jest OK. Jednak dalej nie wiem jak podnieść szybę kierowcy która jest za nisko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zdjąć da się, oczywiście. Odkręcasz potem jeszcze jedną śrubę w centralnej części, jedną za klamką, jedną za litwą rączki do zamykania drzwi, dwie z dołu, wyciągasz trójkąt za lusterkiem, a następnie całość podnosisz go góry i schodzi. Tylko czy wygłuszenie jest aż tak potrzebne? Moim zdaniem auto jest dobrze wyciszone, a głośniki grają ładnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

No nie wiem-u mnie grają słabo. Co ciekawe te z tyłu grają lepiej od tych przednich i bardziej je słychać. Chce kupic i wstawić do przodu Hertz DSK-130 wiec i wygluszenie by sie przydało.

 

Dodano: 12 sty 2013 - 20:53

Wrzucam-moze komuś się przyda. REgulacja szyb faktycznie jest prosta. Po zdjęciu tapicerki całej bądź jej górnej częsci w miejscach oznaczonych na zdjeciach mamy dwie śruby którymi regulujemy szybe.

thumb_hosting_zdjec_1358020310__wygluszenie_4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylnych szyb jeszcze nie regulowałem wiec sie nie wypowiem ale podejrzewam ze robie sie to identycznie. O regulacji uszczelek nigdy nic nie slyszalem...moze ktos inny sie wypowie.

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W audi mogłem latać z tymi uszczelkami jak chciałem, pomyślałem, że tu jest podobnie, ale plastiki mam poklejone na jakąś modelinę, więc nie chcę nic tam ruszać nie będąc pewnym, że warto.

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

good enought?

 

Dla mnie wystarczająco ale nie wszyscy czytają w j.angielskim a z uwagi iż jest to forum polskie, to obowiązują zasady pisania w języku ojczystym :!:

Tomik

Edytowane przez Tomik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Sprawdzilem wczoraj i regulowałem tylną szybę. Tylnych szyb jednak nie regulujemy tak jak przednich. Mamy tylko mozliwosc regulacji pochylenia-kąta szyby (poprzez śrubę nr 2).

 

thumb_hosting_zdjec_1358146161__2013-01-13-790.jpg

 

A boczek tylny mozna zdjąć poprzez zdjęcie tapicerki-tapicerka jest na wcisk-na zatrzaski za wyjątkiem dwóch plastików oznaczonych na zdjeciu strzałkami-tą część sie wysówa wysuwa.

thumb_hosting_zdjec_1358146455__boczek.jpg

 

Dodano: 10 mar 2014 - 11:36

Troche doprecyzuję-śrubą nr 2 regulujemy kąt pochylenia szyby. Aby szybe przesunac góra/dół/boki nalezy odkrecic 3 sruby które są w górnej czesci-potrzebny długi klucz nasadowy chyba 10. Otwory sa zasloniete gumami ktore trzeba wyciagnac-regulujemy na podniesionej do góry szybie-inaczej kluczem nie dojdziemy.

 

Dodano: 10 mar 2014 - 11:38

Natomiast co do zdejmowania boczka to podwazamy tą małą czesc z drugiego obrazka od strony przeciwnej niz pokazalem srubokretem (a wiec od strony przodu auta). Podwazamy srubokretem i ciagniemy do siebie bo jest na zatrzaski. Tylna czesc tak jak pokazane strzalkami jest wsuwana ale tym sie martwic nie trzeba.

 

NIE trzeba wyjmowac kanapy...

 

Dodano: 11 mar 2014 - 00:32

Wrzucam dodatkowe info w sprawie na prosbe kolegów-REGULACJA TYLNYCH SZYB:

 

thumb_hosting_zdjec_1394494224__szyba_tylnia_regulacja_1.jpg thumb_hosting_zdjec_1394494304__szyba_tylnia_regulacja_2.jpg thumb_hosting_zdjec_1394494325__szyba_tylnia_regulacja_3.jpg thumb_hosting_zdjec_1394494346__szyba_tylnia_regulacja_4.jpg

Edytowane przez damiar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!