Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

17" czy 18" do Coupe TCE 130?


DonG

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, przymierzam się do kupna większych kół do Megane Coupe 130 TCE (oryginalnie są 16" 205/55/16).

Auto posiadam od paru miesięcy, wcześniej jeździłem VW Golf IV w którym oryginalne 15" (195/65/15) zastąpiłem 17" (225/45/17)

niestety po tym zabiegu doszła konieczność obniżenia zawieszenia (prześwit był bardzo duży, auto wyglądało przy seryjnym zawieszeniu jak "terenówka"). Oczywiście obniżenie zawieszenia odbiło się znacznie na komforcie.

Tym razem w Megane nie chciałbym ingerować w zawieszenie i zostawić 100% oryginalne.

Z tego co udało mi się już ustalić 17" wychodziło w zestawieniu z seryjnym zawieszeniem z oponą 205/50/17, z kolei 18" tylko w zestawieniu z zawieszeniem wersji GT.

Może ktoś wypowiedzieć się jak optycznie w zestawieniu z seryjnym zawieszeniem pasowała by felga 18"?

W przypadku 18" jaki rozmiar opony byłby w tym przypadku najlepszy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja dostałem przy zakupie bonus w postaci kół 18. Mam co prawda HB. Wizualnie auto na wygląda o wiele lepiej :( Rozmiar opon to 225/40. Auto prowadzi się trochę jak gokart. Jest bardziej wrażliwe w koleinach, pogorszy się troszkę przyspieszeni. Aktualnie sprawdzam róznice spalaniu między 225 a 195. Wydaje mi się, że różnica nie powinna przekroczyć litra/100.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze względu na wygląd bardzo kusi mnie do tego auta włożyć 18" ponieważ 17" moim zdaniem trochę zanika. W megane nie sprawiają wrażenia "dużych". Z drugiej strony chce kupić oryginalne koła Renault i cena 18" trochę przeraża. Oryginalne 17" można bez problemu kupić na Allegro za naprawdę przyzwoite pieniądze.

Koła planuje założyć dopiero po zimie na kolejny sezon wiec dopóki mam wątpliwości wstrzymuje się z zakupem. Tym samym mam do Was prośbę żeby w miarę możliwości podrzucić jakieś zdjęcia megane z felgami 18" na seryjnym zawieszeniu. Przed zakupem chciałbym być pewien ze nie będzie za dużego prześwitu i auto nie będzie sterczeć jak terenówka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!