Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

17" czy 18" do Coupe TCE 130?


DonG

Rekomendowane odpowiedzi

jechał kawałek ze mną w Krzepicach i nie narzekał.

Pewnie po tej równej obwodnicy ;) W tej miejscowości są równe drogi :) Na równej drodze nie poczujesz różnicy.

Zapraszam do Wrocka ;) Gdybym mieszkał koło autostrady i poruszał się po w miarę dobrych drogach to bym nie zmieniał.

Ja miałem 17" z oponami 225/45 i szybko zmieniłem na 16", po tym jak musiałem x 2 felgę prostować po najechaniu w niezbyt wielkie dziury, powiedziałbym normalne w naszym kraju.

Od kiedy zmieniłem to nie miałem problemów a i komfort się polepszył bo więcej gumy teraz mam ;) 205/55 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oryginalne koło 17" Renault ma oponę 205/50/17 co z jednej strony było by dobrą alternatywą patrząc na koszt zakupu oraz komfort jazdy. Boję się, że 18" przy oponie 225/45/18 może znacznie wpłynąć na dynamikę i spalanie auta.

 

Póki co jeśli chodzi o oryginał Renault mam 2 faworytów:

1) Seria z Megane Coupe 17":

121021112527627144.jpg

2) Seria z Laguny 18":

27489140.jpg

 

 

Bardziej dla ciekawostki takim prawdziwym numerem 1 dla mnie jest ta piękna 18stka:

rial_lugano.jpg

Niestety cena trochę odstrasza, a szansa znalezienia używki jest praktycznie żadna.

Edytowane przez DonG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się, czy felga pokazana na zdjęciu - Rial - nie powoduje w jakimś stopniu znoszenia samochodu na jedną stronę. Wzór przypomina śmigło i jak by nie było - bedzie pompować powietrze z jednej strony na drugą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie spowoduje.

Raz, krawędź natarcia tego "śmigła" jest płaska i prostopadła - przyjrzyj się żebrom u dołu zdjęcia. To nie są płaty, to belki o przekroju praktycznie trójkątnym ;) Tylko krawędź spływu jest wyprofilowana a'la śmigło.

Dwa, nawet gdyby to wytwarzało jakąś siłę, byłaby ona (na moje oko) całkowicie pomijalna, biorąc pod uwagę przyczepność poprzeczną opony i inne czynniki. Chyba bardziej ściągałaby w bok uchylona z jednej strony szyba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boję się, że 18" przy oponie 225/45/18

Fabryka przewiduje do MIII opony 225/40R18. Podany przez Ciebie rozmiar jest w Lagunie.

może znacznie wpłynąć na dynamikę i spalanie auta

Na dynamikę może aż tak znacząco nie wpłynie. Bardziej odczuwalne są różnice w sposobie prowadzenia się samochodu (wrażenie jakby auto było znacznie niższe i bardziej przyklejone do nawierzchni) i w spalaniu (wg moich doświadczeń różnica między 195 i 225 nie przekracza 1 litra/100 km)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Dzięki za pomoc, w takim razie nie pozostaje mi teraz nic innego jak podjąć decyzje.

Dam znać na co się zdecydowałem i jak moje wrażenia.

 

Dodano: 22 mar 2013 - 19:59

Zdecydowałem się jednak iść w oryginał czyli wzór Renault Schuss 17". Koła leżą już w serwisie przygotowane, wyważone i czekają na koniec zimy która swoją drogą coś nie może nas opuścić w tym roku ;)

Edytowane przez DonG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Pewnie po tej równej obwodnicy ;) W tej miejscowości są równe drogi :) Na równej drodze nie poczujesz różnicy.

Zapraszam do Wrocka ;) Gdybym mieszkał koło autostrady i poruszał się po w miarę dobrych drogach to bym nie zmieniał.

Ja miałem 17" z oponami 225/45 i szybko zmieniłem na 16", po tym jak musiałem x 2 felgę prostować po najechaniu w niezbyt wielkie dziury, powiedziałbym normalne w naszym kraju.

Od kiedy zmieniłem to nie miałem problemów a i komfort się polepszył bo więcej gumy teraz mam ;) 205/55 ;)

 

 

2 lata jeździłem w megance II na 18 z oponami 225/40 i jakoś do końca były proste, a drogi raczej mamy wszędzie podobne, więc o czym to świadczy ?

Siejecie ploty z tą twardością i komfortem jazdy, weźcie najlepiej załóżcie sobie 14 cali do tego balon 200/45 i będziecie mieli komfort........albo lepiej kupcie sobie Rolls-Royca....

 

Owszem komfort się pogarsza, ale jeśli ktoś chce mieć ładny wygląd no to trudno zawsze coś kosztem czegoś, ale ludzie nie odstraszajcie innych swoimi fanaberjami, bo po naszych drogach bedą jezdzily same babciowowzy..

 

Wracajac do tematu, zakładaj 18, jak wyżej pisałem jeżdziłem 2lata na 18 w megance II i nie narzekam, a i ZĘBY mam całe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

witam:) czy ktoś mogłby mi podać jakie powinny być rozmairy ET itd. przy felgach 18 które chciałbym założyć do Meganki III cupe. nie znam się na tym z byt dobrze dlatego proszę was o pomoc :)

ET zależy od szerokości felgi. Np. przy feldze 8" celowałbym w ET pomiędzy 35 a 49 mm. Wiadomo, że im mniej ET, tym felga będzie bardziej przesunięta w stronę zewnętrzną samochodu. Otwór centrujący dla Renaulta wynosi 60.1 mm. Można kupić felgę z większym otworem i zastosować pierścień. Byleby nie był za mały. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!