Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane IV ?


marr29

Rekomendowane odpowiedzi

M4 może być troszkę cięższy od M3 ,

może być inna skrzynia biegów ,

mogą być i chyba są większe średnice kół , co wpływa znacząco na przyśpieszenie i to bym obstawiał najbardziej.

lub może silnik ma dołożone jakieś elementy poprawiające jakość spalin, co też przekłada się na przyśpieszenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Airbites bez przesady kiepski kierowca testowy? A moze po prostu slabo przyspiesza zwyczajnie?

A jaki jest współczynnik oporu? Przepraszam jesli jest to w broszurze ale z Tel pisze i nie mogę ściągnąć.

Mój smok ma 9,6 do setki a na swoje czasy miał 5 gwiazdek ncap i raczej do najlżejszych nie należy. I tak mniej więcej miał działać 1.4 tce zastąpić F4R i potem palemkę przejął 1.2 130.

Na pewno Megane ma wysokie noty w bezpieczeństwie spełnia normy euro vi no ale z czym to auto ma konkurować jakos Octavia kawal bydlaka z silnikiem 1.2 ma papierowe stary lepsze.

MII hit jak na tamte czasy

MIII niedoceniony nastepca Malo ich jeździ w rękach prywatnych

MIV ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poruszałem temat gorszych osiągów Megana IV wobec Megana III 3 grudnia 2015 r. (14 strona).

 

Dodano: 03 gru 2015 - 20:08

Panowie, nad czym lamentujecie ? Megane IV 1.2 TCe 130 KM waży wg specyfikacji 1205 kg. Od dłuższego czasu w polskiej specyfikacji Megana III nie ma podanej wagi samochodu z poszczególnymi silnikami. Jednak na niemieckiej stronie Renault jest podane że Megane III 1.2 TCe 115/130 KM waży 1280 kg. Więc wynika że Megane IV zostało odchudzone o ponad 70 kg, a to nie mało w motoryzacji. W czym problem ? Jeśli chodzi o osiągi Megane IV 1.2 TCe 130 KM ma do setki 10,6 s, natomiast Megane III 1.2 TCe 130 KM ma 9,7 s. Myślę że w Meganie IV została zastosowana ciut dłuższa skrzynia, co przyczyniło się do pogorszenia osiągów do setki. W zamian przy prędkościach autostradowych będzie ciszej i nieco mniejsze spalanie.

Megane III GT w wersji kombi waży wg katalogu 1401 kg, natomiast Megane IV GT co prawda 5 drzwi waży 1392 kg, czyli odchudzone zostało raptem 9 kg :) Zawsze coś :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Rozwijający moc 130 KM przy 5500 obr./min i 205 Nm

od 2000 obr./min, benzynowy silnik Energy TCe 130

ma takie same osiągi jak 2-litrowy silnik wolnossący."

Kłamczuszki, nie w tym modelu. ;)

Skąd info, że dziś cennik? Chyba powinien już być? Przejrzałem katalog i w sumie poniżej Intens to nie ma co patrzeć w ogóle tak to czuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

73600 cena na ktora chyba większość z nas spojrzała. Czyli rozsądnie jednak umiejscowiona w realiach rynkowych. Nie wiem jak z wyposażeniem ale Astra ma w podobnej cenie chyba ciut wiecej z silnikiem 125KM. Szkoda troche ze póki co tylko ten silnik skoro w hatchbacku tak przyspiesza to w kombi pewnie bedzie jeszcze troche gorzej. No i jest luka w ofercie bo jednak ograniczenie sie do konkurowania tylko ze słabszym 1.4 Opla i brak możliwości porównania z 1.4TSI moze troche Megana zepchnąć w walce o klienta. Chyba ze wejdzie 1.6 TCE w cenie za intens do 79 tysięcy to juz inna rozmowa bedzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!