Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane IV ?


marr29

Rekomendowane odpowiedzi

solidna podłoga:

W kwestii solidnej podłogi i Opla Astry, który jest tak na forum wychwalany (żarcik :rolleyes:) przypomina mi się komiczna sytuacja, która miała miejsce w mojej rodzinie. Wujek miał nówkę z salonu Astrę J w kombi i robił sobie remont w łazience. Pojechał do Castoramy po kafelki i jak załadował to się podłoga zapadła hehe :) Widzę, że w Megane też taki Patent z tymi schowkami pod spodem więc ciekawe jak ze stabilnością. Ogólnie odnoszę wrażenie że te wszystkie auta bez wyjątku z każdą generacją są coraz mniej praktyczne, a jedyne co to mają wyglądać i pachnieć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, podwójna podłoga dla mnie jest kiepskim rozwiązaniem - takie wymuszenie, żeby było płasko po złożeniu kanapy. Dobrze, że przynajmniej wygląda na solidną, ale spać na niej nie będzie można :( A wystarczyło zaprojektować siedzisko jak w 308 lub Civic-u - idealne rozwiązanie. Nadal nie ma przejścia na narty, za to mamy listwy "disco" w drzwiach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pewnie, że tam siedzisko po prostu schodzi na podłogę tylną. Inna rzecz, że w Civicu też jest podwójna podłoga, bo tam jest przecież schowek 100 litrów jeszcze chyba.

 

Co do podłogi bagażnika, to nie wiem czy załadowanie płytkami bagażnika w Megane nie skończyłoby się podobnie, biorąc pod uwagę tę plastikową podłogę.

No z praktyczności to coraz mniej, ale listwy disco są super. ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest coś jak magic seats w Hondzie.

 

Tak się zastanawiamy Astra Megane czy coś innego, nikt nie napisał o 308. Tylko dlatego, że to stary już model?

Właściwie veg, jakbyś przełknął 1.2 130KM (chociaż moment ma od 1750 usytuowany więc dobrze i aż 230nM do tego dobre chyba spalanie) to zaryzykuję stwierdzenie, że za 80 koła udałoby się ze światłami LED, nawi, felgami 17 i panoramicznych dachem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krótki filmik z Grandtour-em w Genewie - są zaczepy na siatkę w bagażniku i solidna podłoga:

Dla mnie super, wreszcie oficjalne wymiary bagażnika będą się pokrywać z rzeczywistością.

W M3 podają katalogowo wysokość bagażnika 75cm, przewoziłem moim gabaryt o dokładnej wysokości 75cm, i gdybym nie zdemontował tego progu plus zaczepu zamka, to bym tego nie zabrał, a zrobiłem po to 400 km :P .

Focus pod tym względem wymiata, jest 80cm, detale, a robią różnicę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiamy Astra Megane czy coś innego, nikt nie napisał o 308. Tylko dlatego, że to stary już model?

 

Nikomu się pewnie nie podoba samochód-tablet z dziwnymi wskaźnikami. vag@-owi też się nie spodoba, bo to jest silnik 3-cylindrowy i ma tylko 130KM :)

Edytowane przez rysiek1231
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale przeciez w Megane tez jest tablet na szczęście bez klimatyzacji tak sterowanej ale jednak. Z kolei zegary akurat w 308 wyglądają świetnie to w Megane przeciez jest jakiś nieduzy wyświetlacz zamiast zegarów.

 

Przytyk w stronę vega rozumiem katalogowo 1.2tce jest widocznie słabsze i wiecej pali. Moment w 308 jest dużo niżej. Wyposażenie katalogowe jest chyba wyższe niż w M4 co póki co oczywiste jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Peugeot 308 II ma rewelacyjne wnętrze, śmiem twierdzić że to jedno z najlepszych w tej klasie. Megane 4 nie zachwyca wewnątrz przynajmniej na zdjęciach. Niestety, zewnątrz 308 już nie wygląda tak wystrzałowo jak to moglibyśmy się spodziewać po tej marce jeszcze 5 lat temu. Po pięknych 407, 308 I po FL, myślałem że kolejne generacje spod znaku lwa będą cudowne. Jednak 508, 308 II już nie te dzieło co kiedyś... Silnik 1.2 THP zbiera dobre opinie i jest chwalony, aczkolwiek jakoś nie przekonuje mnie jednostka 3 cylindrowa. Musiałbym osobiście zobaczyć jej wyważenie na wolnych obrotach, czy są wibrację, pierdzenie jak w Ciquecento 700 itp :)

Edytowane przez mayn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak upodobnili go do grupy VW i jak na Peugeota wizualnie nudno. MIV muszę w końcu dorwać żeby porównać z Megane II i III jakość środka, na zdjęciach wygląda to średnio.

Zachar w teście można posłuchać, mówi, że cichy jest ten THP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Peugeot 308 II ma rewelacyjne wnętrze, śmiem twierdzić że to jedno z najlepszych w tej klasie. Megane 4 nie zachwyca wewnątrz przynajmniej na zdjęciach. Niestety, zewnątrz 308 już nie wygląda tak wystrzałowo jak to moglibyśmy się spodziewać po tej marce jeszcze 5 lat temu. Po pięknych 407, 308 I po FL, myślałem że kolejne generacje spod znaku lwa będą cudowne. Jednak 508, 308 II już nie te dzieło co kiedyś... Silnik 1.2 THP zbiera dobre opinie i jest chwalony, aczkolwiek jakoś nie przekonuje mnie jednostka 3 cylindrowa. Musiałbym osobiście zobaczyć jej wyważenie na wolnych obrotach, czy są wibrację, pierdzenie jak w Ciquecento 700 itp :)

Jeździłem 308 1.2 130 KM i wrażenia baaardzo pozytywne. Zbiera się należycie, cichy tylko pomrukuje jak kot, spalanie max przy bucie 8.3, moja mega to przy tym padaka, ale rzeczywiście po przepędzeniu gdy stałem na światłach zauważyłem lekkie drgania. Wszystko fajnie tylko ta cena :(

Edytowane przez mich64
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy t M4 pokazuje naprawdę spalanie chwilowe jak to było w M2 lub M3 przed liftem?

Bo M3 po lifcie, to na tym "suwaku" , to przy każdym ruszaniu spod świateł wychodzę poza skalę, jestem niedoinformowany co do chwilowego zużycia ON :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po prostu nie patrzę na ten suwak. Na szczęście nie muszę mieć go na stałe włączonego. Suwak w 1.6 benzyna jest po to by człowiek nie osiwiał od chwilowego spalania. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!