Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami samochodowymi iParts.pl

Recommended Posts

Witam,

co sądzicie o oponach Motrio oferowanych przez Renault.

Mam zamiar je kupić do mojego Scenica III.

opona motrio to grupa continetala, jezdzilem na motrio w dusterze i dawały rade

Mam na przodzie Motrio z 2011r. i generalnie są OK. Tylko na deszczu wypadają słabiej bo ewidentnie się ślizgają - łatwo zerwać przyczepność przy ruszaniu i nie są tak pewne na zakrętach porównując do wcześniejszych opon- Goodyear EfficientGrip, o F1 już nie wspominając. Ale coś za coś, Kormoran też niby grupa Michelin, a wiadomo że przepaść(cenowa też ;))

Tak z ciekawości ile kosztują?

Pozdrawiam:)

Odświeżam temat, albowiem muszę w zakupić pierwszy komplet opon zimowych do swojej Meganki a teraz na te opony jest 15% zniżka z sklepach/serwisach Renault. Jakieś sugestie/opinie?

cena rozmiar to chyba główny parametr żeby zobaczyć czy warto kupić opony w ASO...

Przepraszam, że wtrącę się ale "muszę" dać upust.... Continentale kupione ze Scenikiem to najgorsze onwóg na jakim było mi dane jeździć w swoim życiu. Nigdy więcej tego chłamu nie założę do auta. Nie myślałem, że tak dobra firma może robić taki szmelc. Nie jest to tylko moja opinia, nie wspominając już, że w pewnym czasie było głośno o serii opon tej firmy nadających się do śmieci a wsadzonych do aut na pierwszy montaż.

Dno i metr mułu. Jak mi ktoś da następne za darmo do testów i będą ok to zmienię zdanie. W innym przypadku never nerver never!

Edytowano przez Liso

Liso puste słowa nie dające żadnych wiarygodnych podstaw. Nie napisałeś czemu są złe nawet, nie wspominając o innych argumentacjach. Rozumiem, że są złe bo są złe. To faktycznie wiele wyjaśnia.

Tak, są złe bo są złe. Nie potrafię policzyć i wymienić firm wszystkich opon jakie w życiu zjeździłem. Na jednym tylko samochodzie przebieg to 0,5 mln km. przy 3 innych w jednoczesnym użyciu. Pracuję w samochodzie a nie jeżdżę w koło komina.

Chcesz wyjaśnień? jedno słowo określające wszystkie jej wady "niejednorodność" w prawie każdej postaci (masa, sztywność, kształt). Byłem głupi bo dałem się zwodzić, kupiłem auto w grudniu i jeździłem na zimówkach. Potem wymówki, ułożą się, wyważymy jeszcze, nic tu takiego nie widać. Dopiero wulkanizator za granicą mi wszystko pokazał i wytłumaczył. Jeżdżąc po mieście nic nie widać a na trasie powyżej 110km/h zaczyna się....

G.... i tyle, Twoje zdanie mnie nie interesuje, to jest ostrzeżenie dla innych żeby zastanowili się co kupują.

Ludzie nie kupujcie chińskich czy Bóg wie jakich wynalazków. Opony mają bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo i komfort jazdy. Wydane kilka stów więcej na komplet firmowych opon, zwróci się świętym spokojem w przyszłości. Na allegro widać, że jednak sporo osób kupuje chińskie opony jednak są to handlarze! To typowy Mirek, który musi "zainwestować" aby sprzedać auto.

Do Scenica polecam Michelin i po problemie.

Edytowano przez aston76

A kolega Gawd jest może bezpośrednim importerem tych opon?

Do Scenica polecam Michelin i po problemie.

Tylko że miałem miski i sparciały po 4 latach na bokach.

Reklamowałeś?

Sparcenie boków po czterech latach nie jest normalne.

Opony na samochodzie były z 2001 roku, a auto kupiłem w 2006 i już miały boki trochę sparciałe. I trochę opon z 2001 tak miało jak pytałem się u wulkanizatorów. A reklamować nie było gdzie, bo auto kupione w salonie było przez poprzednią właścicielkę.

Przypuszczam aston76, że był to jeden z modeli energy nie mylić z energy saver. Obecnie nie mają już tego problemu.

był to jeden z modeli energy

Zgadza się w 100%.

To, że kupiłeś samochód z 2001 roku, a opony z 2006 to nie oznacza, że one były przez te 4 lata użytkowane na tym samochodzie, handlarze podmieniają, kombinują z oponami co tylko się da, możliwe że opony miały nalatane tyle km, że okrążyły całą galaktykę :notacrook:

Pcz_07 auto i opony były z tego samego rocznika czyli 2001r. I o dziwo zapas tylko nie był sparciały. I auto miało przejechane 50 tys. km.

Megane II jest od 2002 roku więc jakim cudem ze masz megane II z 2001 roku?

A gdzie napisałem, że to była meganka? Poszukaj Airbites jakie miałem auta, to się dowiesz o jakie mi auto chodzi.