Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Światła mijania latają góra/dół


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jestem szczęśliwym posiadaczem Megane II 1.5DCI. Kupiłem ją w sierpniu tego roku, i póki co naprawdę nie narzekam. Ale jak to zawsze w używanych samochodach bywa, znalazłem pewne mankamenty...

- najważniejszym z nich jest to, że światła mijania latają góra/dół (czasem nawet niezależnie - co jest bardzo śmieszne). Po przestawieniu przełącznika regulacji wysokości świateł, problem na chwilę ustaje (na 15min) a potem znowu latają. Nie jestem pewny, czy tak się działo zawsze , ale jest taka możliwość, że gość na stacji kontroli pojazdów ustawiał mi światła zaraz po kupnie samochodu i zaraz po tym zauważyłem efekt latania. Dzieje się to i na postoju i podczas jazdy, masakra.

- nie wiem czy związane jest to z regulacją świateł, ale co 30s słyszę w kokpicie mniej więcej w miejscu zegarów, że jakiś przekaźnik się załącza i wyłącza O_o. I na pewno nie chodzi o załączania wycieraczek, ale efekt mniej więcej ten sam. Jest to równomierne załączania przekaźnika mniej więcej co 30s. Może być to spowodowane "lataniem" tych świateł?

- rano, gdy odpalam samochód, skaczą mu strasznie obroty przez 5-10s, wczoraj zdarzyło się nawet tak że obroty spadły tak, że samochód prawie zgasł. Nie było u mnie morzu, samochód stoi na polu, gdy go odpalałem było ok. 4stopni. Gdy samochód się nagrzeje wszystko jest ok. Czy przez to że te silniczki od regulacji świateł cały czas działają (może się przegrzewają, albo jest jakiś spadek napięcia) może się tak dziać?

Generalnie jestem bardzo zadowolony z tego samochodu, pali mi 4,3l w cyklu mieszanym. Na początku tankowałem cały czas na orlenie (zawsze do pełna), zaczął się pojawiać Injection Fault, zmieniłem stację paliw i przez 1000km raz na 5s wyświetlił mi się błąd.

pozdrawiam,

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W downloadzie jest rozpiska bezpieczników w Megance II. Pobierz i zapoznaj się, które bezpieczniki są od świateł i silniczków ich ustawienia. Znajdziesz je w skrzynce pod maską na prawo od akumulatora.

- nie wiem czy związane jest to z regulacją świateł, ale co 30s słyszę w kokpicie mniej więcej w miejscu zegarów, że jakiś przekaźnik się załącza i wyłącza

Czy to także ustaje po nagrzaniu czy dotyczy tylko falowania obrotów???

Gdy samochód się nagrzeje wszystko jest ok.

Podaj w profilu więcej szczegółów dotyczących auta, rocznik, moc silnika, tych 1,5 było kilka i trudno zgadywać jaki posiadasz, a znającym różnice pomiędzy nimi ułatwia wskazanie przyczyn problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

~~~~~~~~~~

Dzieki za odpowiedz. Samochod z 2002r. 60kW. Po nagrzaniu samochodu przekaznik w kokpicie nadal slychac(nawet na postoju)

~~~~~~~~~~~~

Regulacja swiatel dziala, myslisz ze mimo wszysyko to moze byc problem z bezpiecznikiem?

~~~~~~~~~~~~

Pozdrawiam,

Piotr

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6, 5.9 -Prezes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że to się dzieje nawet na postoju. Sprawdzę to, bo to nic nie kosztuje ... ;) Za dużo elektroniki w tym samochodzie :/ ten przekaźnik w zegarach to mnie to szału doprowadzi jak się nie dowiem od czego to jest ;) Wie ktoś może gdzie można kupić ten interfejs delerek?

 

pozdrawiam,

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Mała aktualizacja. Ten przekaźnik który słychać załącza się tylko wtedy kiedy nawiew jest włączony w obojętnie której pozycji. Sprawa jest o tyle denerwująca, że go słychać. Dodatkowo światła przygasają gdy ten przekaźnik się załączy (czyli jest jakiś spadek napięcia).Jakieś pomysły? Co do latania świateł - czy jest możliwe, że przez to że gość na Stacji Kontroli pojazdów ustawiał mi światła i je po prostu źle ustawił (ustawiał jakąś śrubką w światłach) i zaczęły w ten sposób wariować?

 

pozdr.

Piotr.

Edytowane przez rocky5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam,

 

rocky5 czy udało Ci się rozwiązać swój problem bo u mnie jest podobnie ale ja nic nie ruszałem przy światłach tylko kiedyś jak rano do pracy jechałem i było jeszcze ciemno to zauważyłem że najpierw prawe światło się "rusza" góra dół i słychać jak silniczek pracuję a teraz doszło także lewe światło i nie wiem gdzie może tkwić przyczyna tego zjawiska ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemem może być pokrentło regulacji, spróbuj je podmienić koszt na alledrogo to jakies 20 zł u mnie wymiana załatwiła sprawę i to całkiem przypadkiem bo padło mi regulacja oświetlenia w kabinie wadliwe okazało sie pokrętło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
  • 1 rok później...

Problem falujących świateł a mianowicie samoczynne poruszanie się góra dół wg mnie jest spowodowane silniczkiem. Najprościej sprawdzić czy tego to wina to dostać się pod maską do reflektorów. Wystarczy zdjąć plastiki i dostęp jest nawet okej. Podotykać mocniej przy włączonych światła silniczki regulacji i jeśli same zaczną regulować wysokość to jak dla mnie są to silniczki a nie przełącznik. Mnie wymiana przełącznika nic nie dała. I czeka mnie wymiana silniczków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!