Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

1.6 16v - osiągi


PiotrekP

Rekomendowane odpowiedzi

toczy się, na 1ce rusza samym momentem. raczej nic nie jest zapchane- miałem kiedyś zapchany wydech przez rozsypany kat i wiem jakie to są objawy. wlałem jakiś dodatek, zalałem shell v-power 100 okt super turbo extra wacha i bez zmian. nie ma odgłosu odcinki, przerywania i to jest dziwne bo nie ma żadnych niepokojących objawów... filtry czyste, wymieniane w czerwcu (ok 7tyskm temu). cała jazda- spalanie, przyśpieszanie, odgłosy jest ok, tylko ta V-max niska...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hamowanie kół odpada- czuł bym to. licznik? na gps nie sprawdzałem ale 175 nie "wygląda" w odczuciu żeby to było 200.

no bo co, jak auto nie przerywa, nie dusi się itp to cewki można wykluczyć? tym bardziej że w niższym zakresie prędkości jest wszystko ok i spalanie też w normie. podłączenie pod kompa może coś wykazać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może coś pokazać tylko musiałby ktoś z clipem siedzi na pasażeru a ty gaz do dechy do 175 km/h i zobaczyć parametry czy coś go boli. Masz tempomat? I przyszło mi do głowy że może mieć blokadę prędkości, tylko niech ktoś powie czy w tym modelu ma, ale wiem że w bmw ma.

 

Napisz mi czy na 3 biegu podczas jazdy bez problemu jedzie do 6 tys. obr? Jeśli bez problemu to pedał gazu jest sprawny i przepustnica.

Edytowane przez airbites
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam tempomatu. własnie sprawdziłem v/obr, i tak: 3bieg- 140km/h i 6,5tysobr/min i jeszcze kręcił ale było mi go szkoda cisnąć. 5bieg 150km/h i 4,5tysobr. więcej nie jechałem bo ciężko "wyczuć" stan nawierzchni. podepnę go pod kompa u znajomego mechaniora i zobaczymy co wyjdzie. niby to mi nie przeszkadza że jedzie tylko 175 a nie 200, bo na co dzień nawet 100 nie przekraczam ale fajnie jest mieć świadomość że silniczek jest zdrowy, tym bardziej że autko jest zajebiszcze!

Edytowane przez PiotrekP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Meganka była kupiona w salonie w Rybniku. jak ten clip sprawdzić? no bo pozostaje jeszcze kwestia rozmiaru kół: letnie seryjne to 205/50/17 a zimowe to 195/65/15, ale tak dużo to by chyba nie przekłamywało? to jest tylko -0,3%!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!