Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Brak mocy pod górką


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś wracając do domu myślałem ze nie podjadę pod górkę bo auto zaczęło mulić, minus 15 na dworze ale auto już było rozgrzane i cała drogę normalnie dopiero pod tą górką padaka, ja tu w gaz a tu nic no to redukcja na dwójkę aż, a zawsze jak wracam to jest ta górka i było zawsze ok, w czwartek czyściłem egr i po wyczyszczeniu przejechałem 5 km bez problemu i wstawiłem auto do garażu i cały piątek nie było jedzone dopiero dzisiaj 45 km tylko zrobione.

Czy może być tez wina świecy żarowej? bo byłem pod komputerem w czwartek pokazało ze błąd jest ze świecą żarową, ale na razie auto niby odpala normalnie tak mi się wydaję.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm wtyczki tam są tylko do wpinania to chyba aby komputer wiedział co się dzieje to mam powpinane dobrze, a raczej źle się nie da tego skęcić bo inaczej nie wejdą części więc jest dobrze mocno po skręcane.

A akumulator czasem nie za słaby na minus 15? bo wiadomo światła ogrzewanie radio tez było włączone, no ale z drugiej strony chyba nie za słaby bo jak odpalił bez problemu na minus 15, nie wiem co o tym myśleć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akumulator nie ma nic do spadku mocy. Nawet można odpiąć akumulator i silnik diesla będzie sobie normalnie pracował, bo zasilanie zapewnia alternator, ale nie radzę tego robić, bo można popalić elektronikę w aucie. Proponuję przejrzeć dokładnie dolot powietrza do silnika, zmienić stację z ON i zatankować zimowy, bo możliwe że zaczęła się wytrącać parafina z tego oleju co masz teraz w zbiorniku.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w czwartek czyściłem egr

Dodano: 23 gru 2012 - 10:19

cały piątek nie było jedzone

Tak się przejąłeś tym EGR-em,że postanowiłeś pościć? :D (to żart)

Może masz coś z doładowaniem turbo albo po,,czyszczeniu'' masz cały czas otwarty EGR.

Edytowane przez tom2125
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 grudnia pisałeś, że czyściłeś egr. Przed tym zabiegiem auto pod tę górkę jeździło normalnie a po czyszczeniu jest padaka. Albo "proces czyszczenia" źle przeprowadzony albo egr jest niewłaściwie zamontowany. Ktoś kiedyś pisał na forum, że po czyczczeniu egr miał podobne problemy, przyczyną była źle założona podkładka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!