Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wymiana sterownika silnika. czy moge to zrobić samemu ?


Rekomendowane odpowiedzi

  • 10 miesięcy temu...

Panowie, opisywałem już mój problem w temacie związanym z problemem z odpalaniem.

http://megane.com.pl/topic/67505-problem-z-rozrusznikiem/page__p__458735__fromsearch__1#entry458735

http://megane.com.pl/topic/65640-problem-z-odpaleniem/page__p__446733__fromsearch__1#entry446733

 

Oddałem auto do serwisu. Elektryk sprawdził wiązki kabli w okolicach komputera oraz UCH. Podmienił UCH i też jest problem z odpalaniem. CLIP nie może się podłączyć z komputerem wtrysku. W związku z tym wymieniamy komputer, zobaczymy czy teraz problem zniknie.

Moje pytanie jest jaki komputer kupić. Na serwisie aukcyjnym komputerów z moim pasującym numerem jest dość sporo w dość rozpiętym przedziale cenowym: od ok 30 zł przez 100-150 do nawet 400zł. Widziałem ze parę osób kupowało po 35 zł. Czym się sugerować przy kupnie tej części, aby mieć pewność sprawności części?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Nie chcę zakładać nowego tematu, a mam krótkie pytanie jak wygląda kwestia wymiany pamięci. Mam megane II hands free, i woda dostała się do komputera, nie reagował on, mechanik go ożywił, ale pojeździł jeden dzień, i znowu to samo. Zastanawia mnie czy nie lepiej kupić taki komputer, i przelutować w nim pamięć, żeby wtryski były ok i immobilaizer? Nie jestem pewien czy znowu go ożywi żeby go sklonować, a nie chcę wymieniać wszystkiego. Czy immobilaizer, cała pamięć, mapa wtrysków są na jednej kości ? Czy trzeba coś więcej przelutować ? (chodzi mi o to czy jest to wykonalne i prostsze do zrobienia niż wymiana całej elektroniki z kartami)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

woda dostała się do komputera

Którego? Tego "pod" kierownicą (czyli UCH)? Czy w komorze silnika (czyli UPC). Jeżeli UCH (on odpowiada za HF) to kupujesz używany i jedziesz do fachowca który programuje w CLIPIe. Napisz do TheOktik, on jest z Warszawy to pewnie wyjaśni Ci lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 3 tygodnie później...

Witam, potrzebuje takiej jak w załącziku rozpiski pinów ECU do meganki II ph I 1.6 2003.

Wrzuci ktoś? albo chociaż wskaże gdzie mogę znaleźć.

Meganka nie odpala, brak komunikacji z ECU...

hosting_zdjec_1356805327__ecu.jpg

Edytowane przez aadamczyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki znalazłem coś.

Wszedłem w "Moduł Elektryczny Układu Wtrysku" ale różni się od zdjęcia z poprzedniego postu, brakuje wartości napięcia. Nie wiesz może z jakiego programu była generowana poprzednia grafika?

Bez tytułu.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam wszystkich.

Odgrzewam temat ponieważ mam pytanie dotyczące podmiany sterownika EDC16C3 z innego Scenic-a. 

Potrzebuje zrobić "eksperyment" i chciałem się dowiedzieć co mogę niechcący popsuć. Mam w moim jeżdżącym Scenic-u 1.9 dci 120 KM założony ECU(1) i chciałbym go wyciągnąć i włożyć inny ECU(2) z zupełnie innego Scenic-a ale o tych samych numerach na obudowie (0 281 011 549, 8200310863).

Wiem, że nie odpali itp. ale chciałbym go podłączyć do instalacji samochodu w celu zaprogramowania programatorem "KESS v2" przez ODB. Dokładnie to chciałbym wgrać do niego sklonowany soft (z ECU(1)) i mieć drugi sterownik tzw. zapasowy. Dodam, że kopie mojego wsadu mam na dysku.

Jeśli "operacja się nie powiedzie" to czy podłączając z powrotem ECU(1) auto odpali i nie będzie żadnych problemów? Czy mogą się uszkodzić inne kalkulatory np. BSI

Może ktoś robił takie podmianki i ma swoje spostrzeżenia, drugi zapasowy ECU(2) chciałbym w dalszym etapie mieć do sprawdzania map po "tuningu"

Z góry dzięki za pomoc i wasze rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, cinas napisał:

Po co mnie przedrzeźniasz :?: 

Mój sterownik (ECU1) był odczytywany przez BDM (na stole) - stąd ma oryginalne pliki, prawdopodobnie przez KTag.

:lapka:

REGULAMIN Forum się kłania :!: - Prezes 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, grzes1608 napisał:

Po co mnie przedrzeźniasz :?: 

Jeśli chodzi o sterowniki to musi się zgadzać numer. Podeślij zdjęcie to ci zaznaczę o który chodzi, a jeśli chcesz kupiony ecu uruchomić to musisz zdjąć immo. Jak nie chcesz ucinać pinów czy odlutować to po prostu będzie trzeba odpiąć kostkę spod kierownicy, żeby na nowo nie zablokowało.

:lapka:

REGULAMIN Forum się kłania :!: - Prezes 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!