Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Kamera cofania Scenic III Megane III


Rekomendowane odpowiedzi

ADV7180 (1).pdf

strona 111

post-1723-0-35301600-1399234571_thumb.jpg

 

dajcie znać co się pokaże na ekranie jeśli podacie tam jakikolwiek / nie musi to być kamera /..może być odtwarzacz DVD.. z przełączaniem PAL/ NTSC i z wybieraniem rozdzielczości sygnał o odpowiedniej / zmierzonej na wejściu oscyloskopem / amplitudzie.

Może dołożę sobie jeszcze kamerę z przodu bo można przez krawężnik łatwo załatwić zderzak :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie byłem już w łóżku .. i wstałem odpalając kompa aby to samo napisać :D..nóżki 29 i 30 są uglebione.Jeśli na tym poziomie / tego scalaka / miało by się odbywać przełączanie źródła .. to w przypadku mojej wersji Live / której robiłem zdjęcia / jest to nie możliwe.Jeśli nawet odpowiednie ramki wymuszą przełączenie wejścia to obraz będzie czarny..idę spać :angry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzejm36

ADV nie robi tutaj za switch'a tak dokładnie a za konwerter sygnału z analogowego composite na YCrCb 8-bit.

 

Chodzi o to, że cały układ włącznie z wyświetlaczem pracują już na danych cyfrowych i musieli w jakiś sposób konwertować ten prehistoryczny sygnał z kamery video na cyfrowa postać co też czyni im ten AD ADV.

 

Jeśli chodzi o moduł kamery cofania i jej wejście to jestem (tak mi się wydaje przynajmniej) w stanie "odpalić" na biurku tylko emulując siec CAN.

Piszę, że tak mi się wydaje bo LIVE'a którego mam skonfigurowanego pod kamerę cofania przełączam bez problemów.

Niestety płyta nie zawiera odpowiedni komponentów zatem nie mogę żadnego obrazu wyświetlić czy to z kamery czy generatora sygnału video.

 

Cinias_ chętnie wezmę od Ciebie moduł wyświetlacza zwykłej navi z aktywną kamerą cofania i przetestuje czy zadziała mi na biurku.

 

Jeśli ktoś jest w posiadaniu modułu kamery (dodatkowa puszka) i może mi ją pożyczy na jakiś tydzień to mogę spróbować odczytać ramki i przygotować emulator. Ewentualnie odkupie za jakieś niewygórowane pieniądze :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam, czy coś w temacie kamery ruszyło??

Założył może ktoś interfejs z chin??

 

Dodano: 01 lip 2014 - 21:15

Mam pytanie do tych co mają fabrycznie wyposażone auto w kamerę cofania,

czy macie ciemny obraz z kamery?

czy w menu licznika są dostępne jakieś ustawienia odnośnie kamery, np. jasność wyświetlania czy możliwość wyłączenia kamery przy cofaniu??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W liczniku nie ma opcji odnośnie kamery cofania, bynajmniej nic nie znalazłem, rozjaśnić obraz można commanderem ale w niewielkim stopniu

Edytowane przez cinas_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!